Avoimet Keski-Suomen juniorihallit, Jyväskylä

14.1.2017

 Avoimet Keski-Suomen juniorihallit
Jyväskylän Kenttäurheilijat
14.01.2017


M 150m

1)   Petteri Monni                    JyväskKU                  16,48             

2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  16,74             

2)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  16,74             

4)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  16,77             

5)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  16,91             

6)   Julius Toivola                   JyväskKU                  17,11             

7)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  17,28             

7)   Viljami Hietaharju               JyväskKU                  17,28             

9)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  17,49             

10)  Juuso Peltola                    JyväskKU                  17,56             

11)  Kaapo Kangas                     JyväskKU                  17,66             

12)  Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  17,80             

13)  Juho Nieminen                    JyväskKU                  18,07             


Loppukilpailu erä 1

1)   Petteri Monni                    JyväskKU                  16,48             

2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  16,74             

3)   Kaapo Kangas                     JyväskKU                  17,66             


Loppukilpailu erä 2

1)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  16,74             

2)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  16,91             

3)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  17,49             


Loppukilpailu erä 3

1)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  16,77             

2)   Julius Toivola                   JyväskKU                  17,11             

3)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  18,07             


Loppukilpailu erä 4

1)   Lauri Hietaharju                 JyväskKU                  17,28             

2)   Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  17,80             


Loppukilpailu erä 5

1)   Viljami Hietaharju               JyväskKU                  17,28             

2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  17,56             



N 150m

1)   Aino Pulkkinen                   ÄänekU                    18,18             

2)   Emma Koistinen                   JyväskKU                  18,22             

3)   Minna Laukka                     JyväskKU                  18,61             

4)   Ada Koistinen                    JyväskKU                  18,62             

5)   Tiia Tammisalo                   TampPy                    18,79             

6)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  19,84             

7)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  19,87             

8)   Elisa Juntunen                   ÄänekU                    20,02             

9)   Monika Ahonen                    JyväskKU                  20,16             

10)  Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  20,75             

11)  Katariina Saarelainen            JyväskKU                  21,04             

12)  Annika Luukkainen                SavonlRie                 21,08             

13)  Inka Sinivuori                   JyväskKU                  21,17             

14)  Laura Lundberg                   VarkKV                    21,98             


Loppukilpailu erä 1

1)   Aino Pulkkinen                   ÄänekU                    18,18             

2)   Emma Koistinen                   JyväskKU                  18,22             

3)   Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  20,75             


Loppukilpailu erä 2

1)   Minna Laukka                     JyväskKU                  18,61             

2)   Tiia Tammisalo                   TampPy                    18,79             

3)   Katariina Saarelainen            JyväskKU                  21,04             


Loppukilpailu erä 3

1)   Ada Koistinen                    JyväskKU                  18,62             

2)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  19,84             

3)   Annika Luukkainen                SavonlRie                 21,08             


Loppukilpailu erä 4

1)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  19,87             

2)   Elisa Juntunen                   ÄänekU                    20,02             

3)   Laura Lundberg                   VarkKV                    21,98             


Loppukilpailu erä 5

1)   Monika Ahonen                    JyväskKU                  20,16             

2)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  21,17             



M 300m

1)   Petteri Monni                    JyväskKU                  34,60             

2)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  35,39             

3)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  35,66             

4)   Lauri Hassi                      OrivPo                    35,82             

5)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  37,27             

6)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  38,01             

7)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  39,65             

8)   Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  40,72             


Loppukilpailu erä 1

1)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  37,27             

2)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  38,01             

3)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  39,65             


Loppukilpailu erä 2

1)   Lauri Hassi                      OrivPo                    35,82             

2)   Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  40,72             


Loppukilpailu erä 3

1)   Petteri Monni                    JyväskKU                  34,60             

2)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  35,39             

3)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  35,66             



N 300m

Loppukilpailu

1)   Emma Koistinen                   JyväskKU                  39,27             

2)   Minna Laukka                     JyväskKU                  40,05             

3)   Sanna Kekki                      HankasHa                  47,07             



M 600m

Loppukilpailu

1)   Miika Lehtinen                   JyväskKU                  1.26,60           

2)   Kaapo Kangas                     JyväskKU                  1.30,75           

3)   Alexi Ruokamo                    PosPy                     1.31,48           

4)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  1.31,54           



N 600m

Loppukilpailu

1)   Jonna Julin                      IFNykn                    1.34,77           

2)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  1.35,97           

3)   Janina Jahkola                   JyväskKU                  1.42,99           

4)   Siiri Möller                     SuolU                     1.46,63           

     Heidi Haapamäki                  JyväskKU                  DNS               



P9 150m

1)   Juho Tonteri                     MikkKV                    24,45             

2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    25,80             

3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    26,62             

4)   Aarne Moisio                     KaipVi                    26,93             

5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  27,48             

6)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    31,54             

7)   Roni Hynninen                    HartVoi                   35,09             

     Emil Nyyssönen                   JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Voitto Moisio                    KaipVi                    25,80             

2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    26,62             

3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  27,48             

4)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    31,54             


Loppukilpailu erä 2

1)   Juho Tonteri                     MikkKV                    24,45             

2)   Aarne Moisio                     KaipVi                    26,93             

3)   Roni Hynninen                    HartVoi                   35,09             

     Emil Nyyssönen                   JyväskKU                  DNS               



T9 150m

1)   Sani Vanhanen                    MikkKV                    25,46             

2)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    25,90             

3)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  26,33             

4)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      26,42             

5)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    26,49             

6)   Aino Kinnunen                    SuolU                     27,71             

7)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    27,90             

8)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  28,44             

9)   Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  29,61             

10)  Petra Lähteelä                   SuolU                     31,78             

     Emma Hiironen                    PihtipTui                 DNS               

     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  28,44             

2)   Petra Lähteelä                   SuolU                     31,78             

     Emma Hiironen                    PihtipTui                 DNS               

     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 2

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    25,90             

2)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  26,33             

3)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    26,49             

4)   Aino Kinnunen                    SuolU                     27,71             


Loppukilpailu erä 3

1)   Sani Vanhanen                    MikkKV                    25,46             

2)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      26,42             

3)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    27,90             

4)   Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  29,61             



P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3,35              

     3,35   3,04   3,34   3,30   

                                 


2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    3,27              

     3,20   3,14   3,12   3,27   

                                 


3)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  2,77              

     2,69   2,63   2,37   2,77   

                                 


4)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  2,75              

     2,75   2,45   2,62   2,72   

                                 


5)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    2,51              

     2,49   2,36   2,51   x      

                                 


6)   Akseli Ylinen                    SeinäjSU                  2,49              

     2,49   2,37   x      2,45   

                                 


7)   Roni Hynninen                    HartVoi                   2,15              

     1,84   2,15   1,61   2,05   

                                 


     Emil Nyyssönen                   JyväskKU                                    



T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    3,49              

     3,49   3,49   3,45   2,43   

                                 


2)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  3,25              

     3,25   3,23   3,11   3,15   

                                 


3)   Vanessa Pöyhönen                 VetU                      3,15              

     3,02   2,77   x      3,15   

                                 


4)   Sani Vanhanen                    MikkKV                    3,09              

     3,09   2,97   3,05   x      

                                 


5)   Sinja Ohra-Aho                   KangasnKa                 3,09              

     2,82   2,89   3,05   3,09   

                                 


6)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    3,04              

     3,04   2,97   3,00   2,88   

                                 


7)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  2,92              

     2,92   2,80   2,85   2,81   

                                 


8)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    2,76              

     2,76   2,69   2,72   x      

                                 


9)   Aino Kinnunen                    SuolU                     2,66              

     2,66   2,52   2,43   2,42   

                                 


10)  Silja Valtola                    MikkKV                    2,55              

     2,34   2,55   2,46   2,39   

                                 


11)  Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  2,49              

     2,28   2,49   2,22   2,29   

                                 


12)  Petra Lähteelä                   SuolU                     2,35              

     2,33   2,10   2,10   2,35   

                                 


     Olivia Puranen                   JyväskKU                                    



P9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    5,25              

     5,25   4,85   4,20   3,85   


2)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    4,31              

     4,02   x      3,90   4,31   


     Emil Nyyssönen                   JyväskKU                                    



T9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  5,07              

     4,73   4,55   5,07   4,89   


2)   Silja Valtola                    MikkKV                    4,24              

     3,95   3,84   3,95   4,24   


3)   Aino Kinnunen                    SuolU                     4,18              

     4,16   3,93   3,98   4,18   


4)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    4,15              

     3,75   3,93   3,97   4,15   


5)   Sylvi Tamminen                   JyväskKU                  4,08              

     3,72   3,91   4,08   4,04   


6)   Emma Hiironen                    PihtipTui                 3,77              

     x      3,54   3,77   3,34   


     Olivia Puranen                   JyväskKU                                    



P10 60m

1)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   9,76              

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,78              

3)   Leo Heimonen                     MikkKV                    9,82              

4)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    10,14             

5)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  10,32             

6)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  10,37             

7)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     10,43             

8)   Eevert Happonen                  KuopRei                   10,50             

9)   Samuli Saarinen                  UurU                      10,61             

10)  Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,76             

11)  Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  12,28             


Loppukilpailu erä 1

1)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    10,14             

2)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  10,37             

3)   Eevert Happonen                  KuopRei                   10,50             

4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,76             

5)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  12,28             


Loppukilpailu erä 2

1)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   9,76              

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,78              

3)   Leo Heimonen                     MikkKV                    9,82              

4)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  10,32             

5)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     10,43             

6)   Samuli Saarinen                  UurU                      10,61             



T10 60m

1)   Neela Ombati                     MikkKV                    9,38              

2)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      9,70              

3)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,76              

4)   Iida Koljonen                    KaipVi                    9,85              

5)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    10,05             

6)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  10,06             

7)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  10,25             

8)   Melina Vertala                   JyväskKU                  10,28             

9)   Venla Honkonen                   SuolU                     10,37             

10)  Pinja Heino                      JyväskKU                  10,65             

11)  Neea Viitaharju                  JyväskKU                  10,67             

12)  Julia Kiminkinen                 PylkönmY                  10,79             

13)  Pihla Lähteelä                   SuolU                     10,82             

14)  Emma Ratia                       KaipVi                    11,33             

15)  Eeva Holviala                    JyväskKU                  11,82             


Loppukilpailu erä 1

1)   Melina Vertala                   JyväskKU                  10,28             

2)   Pinja Heino                      JyväskKU                  10,65             

3)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  10,67             

4)   Julia Kiminkinen                 PylkönmY                  10,79             

5)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     10,82             

6)   Emma Ratia                       KaipVi                    11,33             

7)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  11,82             


Loppukilpailu erä 2

1)   Neela Ombati                     MikkKV                    9,38              

2)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      9,70              

3)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,76              

4)   Iida Koljonen                    KaipVi                    9,85              

5)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    10,05             

6)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  10,06             

7)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  10,25             

8)   Venla Honkonen                   SuolU                     10,37             



P10 1000m

Loppukilpailu

1)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    3.39,47           

2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.49,83           

3)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3.53,04           

4)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    3.56,85           



T10 1000m

Loppukilpailu

1)   Neela Ombati                     MikkKV                    3.36,64           

2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  3.49,26           

3)   Katariina Leppäaho               AlajA                     3.50,59           

4)   Pinja Heino                      JyväskKU                  4.01,26           

5)   Melina Vertala                   JyväskKU                  4.07,93           

6)   Silja Valtola                    MikkKV                    4.14,25           

7)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  4.15,69           

8)   Sani Vanhanen                    MikkKV                    4.19,30           

9)   Emma Ratia                       KaipVi                    4.24,20           

     Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    DNS               

     Mianna Liimatainen               SaarijPu                  DNS               



P10 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  107               

     80     85     90     95     100    104    107    110    

     -      o      o      o      o      xxo    o      xxx    


2)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    107               

     80     85     90     95     100    104    107    110    

     -      o      o      xo     o      xxo    xo     xxx    


3)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  95                

     80     85     90     95     100    104    107    110    

     o      o      o      o      xxx    -      -      -      




T10 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      126               

     80     85     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     -      -      -      o      o      o      o      o      o      o      xo     o      o      


2)   Iida Koljonen                    KaipVi                    116               

     80     85     90     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     -      -      -      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    -      -      -      


3)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  113               

     80     85     90     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     -      -      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    -      -      -      -      


4)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  107               

     80     85     90     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     -      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    -      -      -      -      -      -      


5)   Pinja Heino                      JyväskKU                  104               

     80     85     90     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     -      o      o      o      o      xo     xxx    -      -      -      -      -      -      -      


6)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    95                

     80     85     90     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     -      o      o      o      xxx    -      -      -      -      -      -      -      -      -      


7)   Emma Ratia                       KaipVi                    95                

     80     85     90     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     -      -      o      xo     xxx    -      -      -      -      -      -      -      -      -      


8)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  95                

     80     85     90     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     xo     o      o      xo     xxx    -      -      -      -      -      -      -      -      -      


9)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  90                

     80     85     90     95     100    104    107    110    113    116    119    124    125    126    

     -      -      o      x      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      


     Mianna Liimatainen               SaarijPu                                    



P10 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    7,48              

     6,85   6,95   7,05   7,48   

                                 


2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  6,96              

     x      6,96   6,73   -      

                                 


     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  NM                

     x      x      x      x      

                                 




T10 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  8,84              

     8,43   8,70   8,84   8,73   

                                 


2)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      8,41              

     8,41   8,20   8,16   8,06   

                                 


3)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,35              

     7,99   8,06   8,35   7,98   

                                 


4)   Iida Koljonen                    KaipVi                    8,16              

     8,01   7,82   8,02   8,16   

                                 


5)   Katariina Leppäaho               AlajA                     7,29              

     6,91   7,14   7,29   6,94   

                                 


6)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    7,06              

     6,83   6,80   x      7,06   

                                 


7)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  6,77              

     x      6,62   6,77   6,74   

                                 




P10 Junnukeihäs

Loppukilpailu

1)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   25,18             

     16,71  17,72  17,84  25,18  


2)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  20,28             

     16,27  18,63  17,76  20,28  


3)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     19,71             

     18,93  19,58  18,71  19,71  


4)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    16,23             

     13,40  16,23  11,46  13,11  


5)   Leo Heimonen                     MikkKV                    15,66             

     14,65  14,97  15,15  15,66  


6)   Aarne Moisio                     KaipVi                    14,09             

     11,29  13,21  12,64  14,09  


7)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  13,66             

     12,24  12,10  x      13,66  


8)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  13,18             

     10,06  10,45  13,18  10,24  


9)   Voitto Moisio                    KaipVi                    12,21             

     12,21  10,54  11,02  9,63   


10)  Eevert Happonen                  KuopRei                   10,51             

     6,30   7,97   10,51  8,89   


     Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                                    



T10 Junnukeihäs

Loppukilpailu

1)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     19,09             

     18,31  17,66  16,94  19,09  


2)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 16,54             

     15,97  11,88  16,54  13,96  


3)   Katariina Leppäaho               AlajA                     15,73             

     15,73  15,45  15,15  15,13  


4)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  12,80             

     10,48  9,97   12,80  10,05  


5)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     12,76             

     9,09   12,76  9,81   10,73  


6)   Medea Rappu                      SuolU                     12,08             

     11,65  12,08  11,44  x      


7)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  11,50             

     10,12  8,65   11,50  10,74  


8)   Julia Kiminkinen                 PylkönmY                  10,80             

     8,47   10,28  10,10  10,80  


9)   Pinja Heino                      JyväskKU                  10,01             

     8,71   10,01  9,08   8,72   


10)  Melina Vertala                   JyväskKU                  9,49              

     8,63   x      8,21   9,49   


11)  Emma Ratia                       KaipVi                    9,30              

     8,98   9,30   9,06   9,24   




P11 150m

1)   Elmer Vauhkonen                  LapinlVe                  20,88             

2)   Kosti Moisio                     KaipVi                    23,57             

3)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    23,98             

4)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    24,49             

5)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  24,74             

6)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 24,76             

7)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  25,32             

8)   Robin Baldwin                    JyväskKU                  25,44             

9)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  25,54             

10)  Eelis Hynninen                   HartVoi                   26,54             

11)  Juuso Tapanila                   JyväskKU                  27,16             

12)  Mikko Turpeinen                  JyväskKU                  28,33             

13)  Juho Hyppönen                    JyväskKU                  29,69             


Loppukilpailu erä 1

1)   Mikko Turpeinen                  JyväskKU                  28,33             


Loppukilpailu erä 2

1)   Robin Baldwin                    JyväskKU                  25,44             

2)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  25,54             

3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   26,54             

4)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  29,69             


Loppukilpailu erä 3

1)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    24,49             

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  24,74             

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  25,32             

4)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  27,16             


Loppukilpailu erä 4

1)   Elmer Vauhkonen                  LapinlVe                  20,88             

2)   Kosti Moisio                     KaipVi                    23,57             

3)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    23,98             

4)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 24,76             



T11 150m

1)   Ella Peltola                     AnjLi                     22,29             

2)   Sofia Kokko                      MikkKV                    22,54             

3)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    23,11             

4)   Elsi Konstari                    JämsI                     23,24             

5)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  23,40             

6)   Milla Kangas                     RantsRai                  23,80             

7)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  24,03             

8)   Emma Vainio                      SuolU                     24,04             

9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  24,26             

10)  Ella Saalasti                    JyväskKU                  24,29             

11)  Iina Niemelä                     LempKiYU                  24,51             

12)  Ninni Korpinen                   SuolU                     25,04             

13)  Saana Koskimäki                  KaustPV                   25,38             

14)  Rebekka Pöyhönen                 VetU                      25,52             

15)  Melina Vertala                   JyväskKU                  25,62             

16)  Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  26,49             

17)  Perkiö Lotta                     SaarijPu                  26,59             

     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  23,87             

     Nea Koppeli                      JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  24,29             

2)   Melina Vertala                   JyväskKU                  25,62             

     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  23,87             


Loppukilpailu erä 2

1)   Rebekka Pöyhönen                 VetU                      25,52             

2)   Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  26,49             

3)   Perkiö Lotta                     SaarijPu                  26,59             

     Nea Koppeli                      JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 3

1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  24,03             

2)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  24,26             

3)   Ninni Korpinen                   SuolU                     25,04             

4)   Saana Koskimäki                  KaustPV                   25,38             


Loppukilpailu erä 4

1)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    23,11             

2)   Elsi Konstari                    JämsI                     23,24             

3)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  23,40             

4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  24,51             


Loppukilpailu erä 5

1)   Ella Peltola                     AnjLi                     22,29             

2)   Sofia Kokko                      MikkKV                    22,54             

3)   Milla Kangas                     RantsRai                  23,80             

4)   Emma Vainio                      SuolU                     24,04             



P11 60m aidat

Loppukilpailu

1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    10,77             

2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  13,38             

3)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 13,46             

4)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  18,03             



T11 60m aidat

1)   Ella Peltola                     AnjLi                     10,76             

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  11,19             

3)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  11,19             

4)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      11,51             

5)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  11,56             

6)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     12,75             

7)   Elsi Konstari                    JämsI                     13,10             

8)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  14,88             

     Sofia Kokko                      MikkKV                    DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Ella Peltola                     AnjLi                     10,76             

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  11,19             

3)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  11,19             

4)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      11,51             

5)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  11,56             

6)   Elsi Konstari                    JämsI                     13,10             

     Sofia Kokko                      MikkKV                    DNS               


Loppukilpailu erä 2

1)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     12,75             

2)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  14,88             



P11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  3,87              

     3,86   3,87   3,83   3,83   

                                 


2)   Leo Heimonen                     MikkKV                    3,79              

     2,42   3,69   3,79   3,76   

                                 


3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  3,71              

     3,67   3,45   3,71   3,46   

                                 


4)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3,43              

     3,43   3,20   x      x      

                                 


5)   Jedidiah Dormeus                 MikkKV                    3,31              

     3,31   3,04   2,69   3,27   

                                 


6)   Eetu Valtola                     MikkKV                    3,20              

     3,16   3,06   2,99   3,20   

                                 


7)   Robin Baldwin                    JyväskKU                  3,12              

     3,12   x      3,10   3,05   

                                 


8)   Mikko Turpeinen                  JyväskKU                  3,10              

     2,86   2,89   2,96   3,10   

                                 


9)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   3,00              

     2,91   3,00   -      -      

                                 




T11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Ella Peltola                     AnjLi                     4,36              

     4,14   4,36   4,28   4,31   

                                 


2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  4,17              

     4,13   4,17   3,74   4,15   

                                 


3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  4,04              

     3,89   3,77   3,75   4,04   

                                 


4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  3,94              

     3,85   3,68   3,57   3,94   

                                 


5)   Milla Kangas                     RantsRai                  3,91              

     3,69   3,91   3,86   3,70   

                                 


6)   Elsi Konstari                    JämsI                     3,91              

     3,91   3,71   3,67   3,76   

                                 


7)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  3,81              

     3,79   3,52   3,75   3,81   

                                 


8)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    3,80              

     3,80   3,72   3,74   3,52   

                                 


9)   Emma Vainio                      SuolU                     3,70              

     3,64   3,57   3,35   3,70   

                                 


10)  Saana Koskimäki                  KaustPV                   3,70              

     3,52   3,63   3,70   3,37   

                                 


11)  Ella Saalasti                    JyväskKU                  3,65              

     3,56   3,58   3,53   3,65   

                                 


12)  Christine Kuusisto               JyväskKU                  3,62              

     3,62   3,26   3,46   3,48   

                                 


13)  Ninni Korpinen                   SuolU                     3,54              

     3,54   3,46   3,38   3,37   

                                 


14)  Rebekka Pöyhönen                 VetU                      3,48              

     3,48   3,24   3,23   3,21   

                                 


15)  Selma Möller                     SuolU                     3,44              

     3,44   3,33   3,22   3,36   

                                 


16)  Perkiö Lotta                     SaarijPu                  3,35              

     3,35   3,25   3,00   3,15   

                                 


17)  Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  3,32              

     3,32   3,18   3,15   x      

                                 


18)  Emma Korpikallio                 MikkKV                    3,30              

     3,10   3,20   3,17   3,30   

                                 


19)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    3,00              

     3,00   x      2,76   2,89   

                                 




P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  6,12              

     6,02   6,06   6,12   6,11   


2)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   6,05              

     6,05   5,81   5,75   5,82   


3)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  5,97              

     5,88   5,31   5,89   5,97   


4)   Eetu Valtola                     MikkKV                    4,98              

     4,49   4,98   4,38   4,57   


5)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  4,18              

     3,97   4,01   4,18   4,01   




T11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ella Mäntylä                     VähänkVie                 11,88             

     11,55  11,88  11,04  11,54  


2)   Saana Koskimäki                  KaustPV                   7,61              

     7,39   x      7,02   7,61   


3)   Medea Rappu                      SuolU                     7,06              

     6,56   6,86   7,06   6,50   


4)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  6,99              

     6,69   5,96   6,35   6,99   


5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  6,59              

     6,59   6,23   x      6,42   


6)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  6,44              

     5,55   4,82   6,44   5,27   


7)   Ninni Korpinen                   SuolU                     6,22              

     6,19   5,85   6,22   6,01   


8)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    5,87              

     5,85   5,78   5,68   5,87   


9)   Moona Lahtinen                   SuolU                     5,78              

     5,32   4,76   5,78   5,46   


10)  Emma Korpikallio                 MikkKV                    5,35              

     5,03   4,94   5,07   5,35   


11)  Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  5,11              

     4,68   4,98   4,49   5,11   




T11 1000m kävely

Loppukilpailu

1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  6.10,21           

2)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    6.10,81           

3)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  6.59,77           

4)   Emma Hiironen                    PihtipTui                 7.46,59           

     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  DNS               



P11 4x200m viesti


1 Mikkelin Kilpa-Veikot 2.21,62 

 Jedidiah Dormeus Leo Heimonen Juho Tonteri Eetu Valtola

2 JKU 2.33,53 

 Olli Mäkäläinen Aaro Kuorelahti Eemil Saari Lauri Lakanen



P12 60m

1)   Elmer Vauhkonen                  LapinlVe                  8,60              

2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,89              

3)   Akusti Rinne                     JyväskKU                  9,35              

4)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,46              

5)   Aapo Takkinen                    JyväskKU                  9,50              

5)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  9,50              

7)   Juuso Pulkkanen                  JyväskKU                  9,54              

8)   Joona Rönkä                      JyväskKU                  10,11             

9)   Arttu Leivonen                   JyväskKU                  10,14             

10)  Eeli Kinnunen                    JoensKa                   10,16             

     Lenni Lindholm                   JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,46              

2)   Juuso Pulkkanen                  JyväskKU                  9,54              

3)   Joona Rönkä                      JyväskKU                  10,11             

4)   Eeli Kinnunen                    JoensKa                   10,16             

     Lenni Lindholm                   JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 2

1)   Elmer Vauhkonen                  LapinlVe                  8,60              

2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,89              

3)   Akusti Rinne                     JyväskKU                  9,35              

4)   Aapo Takkinen                    JyväskKU                  9,50              

4)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  9,50              

6)   Arttu Leivonen                   JyväskKU                  10,14             



T12 60m

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,61              

2)   Sara Takala                      SeinäjSU                  8,74              

3)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 8,96              

4)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,99              

5)   Netta Kallio                     PylkönmY                  9,02              

6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,31              

7)   Venla Viitikko                   MikkKV                    9,39              

7)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,39              

9)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    9,44              

10)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,52              

11)  Vilma Honkonen                   SuolU                     9,54              

12)  Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,72              

13)  Ea Vuori                         MäntsU                    9,81              

14)  Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,84              

15)  Nea Laine                        PylkönmY                  9,86              

16)  Aada Mäkelä                      JyväskKU                  9,96              

17)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,01             

18)  Ellen Immonen                    JyväskKU                  10,21             

19)  Tea Konttinen                    JyväskKU                  10,28             

20)  Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  10,38             

21)  Saara Tamminen                   JyväskKU                  10,47             

22)  Eevi Kannelniemi                 JyväskKU                  10,87             

     Minea Heino                      JyväskKU                  DNS               

     Peppi Perkiö                     SaarijPu                  DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Aada Mäkelä                      JyväskKU                  9,96              

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,01             

3)   Ellen Immonen                    JyväskKU                  10,21             

4)   Tea Konttinen                    JyväskKU                  10,28             

5)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  10,38             

6)   Saara Tamminen                   JyväskKU                  10,47             

7)   Eevi Kannelniemi                 JyväskKU                  10,87             

     Minea Heino                      JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 2

1)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,31              

2)   Venla Viitikko                   MikkKV                    9,39              

3)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    9,44              

4)   Vilma Honkonen                   SuolU                     9,54              

5)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,72              

6)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,84              

7)   Nea Laine                        PylkönmY                  9,86              

     Peppi Perkiö                     SaarijPu                  DNS               


Loppukilpailu erä 3

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,61              

2)   Sara Takala                      SeinäjSU                  8,74              

3)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 8,96              

4)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,99              

5)   Netta Kallio                     PylkönmY                  9,02              

6)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,39              

7)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,52              

8)   Ea Vuori                         MäntsU                    9,81              



P12 1000m

Loppukilpailu

1)   Akusti Rinne                     JyväskKU                  3.28,01           

2)   Eetu Valtola                     MikkKV                    3.32,77           

3)   Juuso Pulkkanen                  JyväskKU                  3.39,96           

4)   Joona Rönkä                      JyväskKU                  3.51,76           

     Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  DNS               

     Otto Hautanen                    PylkönmY                  DNS               



T12 1000m

Loppukilpailu

1)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    3.35,36           

2)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    3.35,78           

3)   Ea Vuori                         MäntsU                    3.36,39           

4)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.41,03           

5)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  3.45,97           

6)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  3.51,67           

7)   Saara Tamminen                   JyväskKU                  3.59,09           

8)   Eevi Kannelniemi                 JyväskKU                  3.59,84           

9)   Ellen Immonen                    JyväskKU                  4.02,68           

10)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  4.10,74           

11)  Minea Heino                      JyväskKU                  4.10,88 

Kilpailun ulkopuolella          

     Iiris Romo                       JyväskKU                  3.48,77           



P12 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Arttu Leivonen                   JyväskKU                  129               

     100    105    110    115    120    125    129    133    

     -      -      -      -      o      xxo    o      xxx    


2)   Aapo Takkinen                    JyväskKU                  125               

     100    105    110    115    120    125    129    

     -      -      o      o      xo     o      xxx    


3)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  120               

     100    105    110    115    120    125    

     -      -      o      o      xxo    xxx    


4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  115               

     100    105    110    115    120    

     o      o      xo     o      xxx    


5)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  115               

     100    105    110    115    120    

     -      o      xxo    o      xxx    




T12 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Mia Känsäkangas                  KokkVei                   140               

     90     95     100    105    110    115    120    125    129    133    137    140    144    

     -      -      -      -      -      -      -      o      xo     xo     o      xo     xxx    


2)   Sofia Kokko                      MikkKV                    133               

     90     95     100    105    110    115    120    125    129    133    137    

     -      -      -      -      o      o      o      xo     o      o      xxx    


3)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    129               

     90     95     100    105    110    115    120    125    129    133    

     -      -      -      -      -      -      o      o      o      xxx    


4)   Vilja Liimatainen                SuolU                     125               

     90     95     100    105    110    115    120    125    129    

     -      -      -      -      -      o      o      xo     xxx    


5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  125               

     90     95     100    105    110    115    120    125    129    

     -      -      -      -      -      o      o      xxo    xxx    


6)   Ea Vuori                         MäntsU                    120               

     90     95     100    105    110    115    120    125    

     -      -      -      -      o      xxo    xxo    xxx    


7)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  115               

     90     95     100    105    110    115    120    

     -      -      o      o      o      o      xxx    


7)   Nea Laine                        PylkönmY                  115               

     90     95     100    105    110    115    120    

     -      -      o      o      o      o      xxx    


9)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    115               

     90     95     100    105    110    115    120    

     -      o      o      xo     o      o      xxx    


10)  Aada Mäkelä                      JyväskKU                  110               

     90     95     100    105    110    115    

     -      -      o      o      o      xxx    


10)  Minea Heino                      JyväskKU                  110               

     90     95     100    105    110    115    

     -      o      o      o      o      xxx    


12)  Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  105               

     90     95     100    105    110    

     o      o      xo     xo     xxx    




P12 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Akusti Rinne                     JyväskKU                  8,50              

     8,19   7,98   8,30   8,50   

                                 


2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  8,43              

     8,33   x      7,70   8,43   

                                 


3)   Eeli Kinnunen                    JoensKa                   7,82              

     7,40   7,46   x      7,82   

                                                                    



T12 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  9,40              

     9,33   9,24   8,93   9,40   

                                 


2)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,06              

     8,53   8,93   9,06   8,92   

                                 


3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,64              

     8,53   8,30   8,16   8,64   

                                 


4)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    8,49              

     8,36   8,21   8,49   8,36   

                                 


5)   Milla Kangas                     RantsRai                  8,30              

     8,30   7,82   7,99   7,45   

                                 


6)   Vilma Honkonen                   SuolU                     8,07              

     8,07   7,76   7,73   7,89   

                                 


7)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    7,92              

     7,59   7,55   7,92   7,72   

                                 


8)   Nea Laine                        PylkönmY                  7,81              

     7,81   7,79   x      x      

                                 


9)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  7,26              

     7,26   7,05   7,15   7,10   

                                 


10)  Saara Tamminen                   JyväskKU                  7,08              

     6,87   7,08   7,04   6,98   

                                                                    



P12 Junnukeihäs

Loppukilpailu

1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  33,09             

     x      25,95  33,09  28,27  


2)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  31,48             

     23,85  30,92  30,57  31,48  




T12 Junnukeihäs

Loppukilpailu

1)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 27,12             

     26,28  23,77  27,12  26,95  


2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  25,28             

     20,99  22,44  24,31  25,28  


3)   Vilma Honkonen                   SuolU                     21,41             

     20,19  21,41  20,08  20,98  


4)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  21,15             

     20,19  21,05  21,15  20,02  


5)   Selma Möller                     SuolU                     20,22             

     20,22  18,59  18,60  18,70  


6)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  19,03             

     18,29  19,03  17,88  18,30  


7)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  18,33             

     12,27  14,37  17,48  18,33  


8)   Tea Konttinen                    JyväskKU                  17,76             

     17,76  15,98  17,27  14,45  


9)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  15,42             

     11,69  15,42  13,23  12,78  


10)  Saara Tamminen                   JyväskKU                  10,22             

     9,97   10,13  8,72   10,22  




P13 200m

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  28,65             

2)   Veeti Paananen                   JyväskKU                  29,25             

3)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    29,32             

4)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  29,64             

5)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  30,06             

6)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 30,57             

7)   Elias Lundberg                   HankasHa                  30,84             

8)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  30,93             

9)   Matias Vesanen                   JyväskKU                  32,41             

     Aapo Takkinen                    JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 1

1)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  30,93             

2)   Matias Vesanen                   JyväskKU                  32,41             

     Aapo Takkinen                    JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 2

1)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  30,06             

2)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 30,57             

3)   Elias Lundberg                   HankasHa                  30,84             


Loppukilpailu erä 3

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  28,65             

2)   Veeti Paananen                   JyväskKU                  29,25             

3)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    29,32             

4)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  29,64             



T13 200m

1)   Aada Määttälä                    ToholU                    28,56             

2)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  28,95             

3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  29,04             

4)   Alina Tuomela                    KuopRei                   29,07             

5)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   29,34             

6)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  29,80             

7)   Aada Ombati                      MikkKV                    30,03             

8)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  30,25             

9)   Sara Takala                      SeinäjSU                  30,27             

10)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  30,31             

11)  Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  30,97             

12)  Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  31,11             

13)  Aada Juhala                      PorinTa                   31,59             

14)  Peppi Laurila                    KuopRei                   31,74             

15)  Aure Kuosmanen                   SuolU                     32,24             

16)  Emilia Malinen                   PylkönmY                  32,37             

17)  Vilma Riutta                     JyväskKU                  32,50             

18)  Elli Sillanpää                   KuopRei                   32,87             

19)  Janina Vanhanen                  MikkKV                    32,97             

20)  Stina Pesonen                    KuopRei                   33,28             

21)  Jenni Honkonen                   PylkönmY                  33,52             

22)  Inka Nahkala                     SuolU                     36,10

Kilpailun ulkopuolella             

     Inka Häkkinen                    JyväskKU                  31,39             

     Anida Halttunen                  JyväskKU                  30,31             

     Venla Lamberg                    JyväskKU                  31,22             


Loppukilpailu erä 1

Kilpailun ulkopuolella

     Anida Halttunen                  JyväskKU                  30,31             

     Inka Häkkinen                    JyväskKU                  31,39             

     Venla Lamberg                    JyväskKU                  31,22             


Loppukilpailu erä 2

1)   Elli Sillanpää                   KuopRei                   32,87             

2)   Stina Pesonen                    KuopRei                   33,28             


Loppukilpailu erä 3

1)   Peppi Laurila                    KuopRei                   31,74             

2)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  32,37             

3)   Jenni Honkonen                   PylkönmY                  33,52             

4)   Inka Nahkala                     SuolU                     36,10             


Loppukilpailu erä 4

1)   Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  31,11             

2)   Aure Kuosmanen                   SuolU                     32,24             

3)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  32,50             

4)   Janina Vanhanen                  MikkKV                    32,97             


Loppukilpailu erä 5

1)   Minea Vertala                    JyväskKU                  29,04             

2)   Aada Ombati                      MikkKV                    30,03             

3)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  30,25             

4)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  30,31             


Loppukilpailu erä 6

1)   Sara Takala                      SeinäjSU                  30,27             

2)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  30,97             


Loppukilpailu erä 7

1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  28,95             

2)   Alina Tuomela                    KuopRei                   29,07             

3)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  29,80             


Loppukilpailu erä 8

1)   Aada Määttälä                    ToholU                    28,56             

2)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   29,34             

3)   Aada Juhala                      PorinTa                   31,59             



P13 60m aidat

Loppukilpailu

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  10,20             

2)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  10,72             

3)   Matias Vesanen                   JyväskKU                  12,85             



T13 60m aidat

Loppukilpailu

1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,75              

2)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 10,36             

3)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  10,54             

4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  10,74             

5)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  10,94             

6)   Minea Vertala                    JyväskKU                  10,99             

7)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 11,62             

8)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  13,17             



P13 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    273               

     173    183    193    203    213    223    233    243    253    263    273    284    

     -      -      -      -      -      -      -      o      xxo    o      xxo    xxx    


2)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    213               

     173    183    193    203    213    223    

     o      o      o      o      o      xxx    


3)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  213               

     173    183    193    203    213    223    

     -      o      xxo    o      o      xxx    




T13 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  243               

     133    153    163    173    183    193    203    213    223    233    243    253    

     -      -      -      -      o      o      o      o      o      o      o      xxx    


2)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  223               

     133    153    163    173    183    193    203    213    223    233    

     -      -      o      o      o      o      xxo    xo     xxo    x-     


3)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    213               

     133    153    163    173    183    193    203    213    223    

     -      -      -      -      -      -      o      xo     xxx    


4)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    203               

     133    153    163    173    183    193    203    213    

     -      -      o      o      o      o      xxo    xxx    


5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  183               

     133    153    163    173    183    193    

     -      o      o      o      o      xxx    


6)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  173               

     133    153    163    173    183    

     o      o      o      o      xxx    


7)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    163               

     133    153    163    173    

     o      o      xo     xxx    




P13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  4,37              

     3,81   4,37   4,23   4,26   

                                 


2)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  4,26              

     x      4,26   x      x      

                                 


3)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    4,15              

     x      4,15   x      3,99   

                                 


4)   Akseli Varsala                   JyväskKU                  4,05              

     3,91   4,05   3,98   x      

                                 


5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  3,69              

     3,25   x      3,69   3,19   

                                 




T13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  4,65              

     4,65   4,55   4,31   x      

                                 


2)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  4,26              

     x      3,79   4,26   4,14   

                                 


3)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  4,11              

     x      x      4,11   x      

                                 


4)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  4,08              

     x      x      4,08   x      

                                 


5)   Riikka Sorri                     PylkönmY                  4,07              

     4,00   4,07   x      4,06   

                                 


6)   Netta Kallio                     PylkönmY                  3,92              

     3,77   3,91   x      3,92   

                                 


7)   Stina Pesonen                    KuopRei                   3,79              

     3,57   3,77   3,64   3,79   

                                 


8)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  3,69              

     3,67   3,44   3,64   3,69   

                                 


9)   Aure Kuosmanen                   SuolU                     3,67              

     3,55   3,51   3,67   x      

                                 


10)  Janina Vanhanen                  MikkKV                    3,57              

     x      3,38   3,57   x      

                                 


11)  Inka Nahkala                     SuolU                     3,50              

     3,47   3,50   x      x      

                                 


12)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  3,46              

     3,40   3,38   x      3,46   

                                 


13)  Elli Sillanpää                   KuopRei                   3,38              

     3,08   x      x      3,38   

                                 


14)  Peppi Laurila                    KuopRei                   3,32              

     2,89   3,32   3,32   x      

                                 


15)  Alina Tuomela                    KuopRei                   3,14              

     3,08   3,14   2,99   2,88   

                                 




P13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Paavo Puro                       SuolU                     9,00              

     7,80   9,00   8,31   8,19   


2)   Eeli Kinnunen                    JoensKa                   8,05              

     x      7,38   7,90   8,05   


3)   Akseli Varsala                   JyväskKU                  6,05              

     4,82   5,25   6,05   5,83   




T13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   9,52              

     8,85   9,52   9,00   9,18   


2)   Jenni Honkonen                   PylkönmY                  8,51              

     8,26   7,99   8,02   8,51   


3)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  8,23              

     7,91   8,09   8,23   8,15   


4)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  7,52              

     7,52   7,42   7,05   x      


5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,49              

     7,16   7,26   7,34   7,49   


6)   Milla Lepistö                    SavonlRie                 7,37              

     6,87   6,34   7,20   7,37   


7)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  7,09              

     6,20   7,09   6,67   6,75   


8)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  6,80              

     6,78   6,71   6,80   6,50   


9)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  6,67              

     5,94   5,87   6,67   6,55   

Kilpailun ulkopuolella

     Ella Mäntylä                     VähänkVie                 10,47             

     10,38  10,47  10,35  10,41                                    



T13 1000m kävely

Loppukilpailu

1)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  5.23,43           

2)   Vilja Liimatainen                SuolU                     6.24,10           

3)   Tea Konttinen                    JyväskKU                  6.36,55           

4)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  6.44,99           



T13 4x200m viesti

1. erä 

1 JKU 5 2.23,05 

 Aino Tyynysniemi Emmi Mäkäläinen Aada Mäkelä Anni Lukkarinen

 

2. erä 

1 JKU 3 2.05,96 

 Iida Pajunen Noora Salmi Saga Koppeli Hilma Kinnunen

2 JKU 2 2.07,00 

 Mimmi Sihvonen Vilma Riutta Enni Viljanmaa Pauliina Pirinen

3 Mikkelin Kilpa-Veikot 2 2.07,10 

 Lotta Häkkänen Janina Vanhanen Venla Viitikko Amanda Asikainen

4 JKU 4 2.25,96 

 Justine Hämäläinen Ellen Immonen Eevi Kannelniemi Saara Tamminen

 

3. erä 

1 JKU 1 1.58,95 

 Minea Vertala Elli Huovinen Alisa Seilonen Mimosa Teerijoki

2 Mikkelin Kilpa-Veikot 1 2.03,05 

 Neela Ombati Sofia Kokko Saaga Attenberg Aada Ombati

3 Kuopion Reipas 2.07,01 

 Alina Tuomela Peppi Laurila Elli Sillanpää Stina Pesonen

4 Pylkönmäen Yrittävä 2.07,60 

 Jenni Honkonen Riikka Sorri Netta Kallio Jenni Kiminkinen



P14 60m

Loppukilpailu

1)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 8,39              

2)   Aaro Syväniemi                   IlmajKi                   8,60              

3)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 8,69              

4)   Veeti Paananen                   JyväskKU                  8,89 

     Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  DNS

Kilpailun ulkopuolella             

     Albert Vauhkonen                 LapinlVe                  7,88                             



T14 60m

1)   Senja Roos                       KärkKV                    8,45              

2)   Sofia Ylinen                     SeinäjSU                  8,54              

3)   Niina Hepo-Oja                   KangasnKa                 8,60              

4)   Hilma Rantala                    KokkVei                   8,66              

5)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  8,71              

6)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,75              

6)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,75              

8)   Nenna Helppolainen               PielavSa                  8,88              

9)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,93              

10)  Gea Zitting                      JyväskKU                  8,98              

11)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  9,02              

12)  Elsa Pasonen                     PertPo                    9,11              

13)  Anida Halttunen                  JyväskKU                  9,14              

14)  Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,18              

15)  Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,19              

16)  Amanda Asikainen                 MikkKV                    9,20              

17)  Aada Sievänen                    JyväskKU                  9,36              

18)  Lilli Varila                     JyväskKU                  9,47              

19)  Ida Räisänen                     JyväskKU                  9,49              

20)  Vilma Räisänen                   JyväskKU                  9,69              

21)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,91              

     Inka Häkkinen                    JyväskKU                  DNS               

     Noora Lahtinen                   JyväskKU                  DNS 

     Venla Lamberg                    JyväskKU                  DNS

Kilpailun ulkopuolella              

     Laura Rautiainen                 SaarijPu                  8,18              

               


Loppukilpailu erä 1

1)   Lilli Varila                     JyväskKU                  9,47              

2)   Ida Räisänen                     JyväskKU                  9,49              

3)   Vilma Räisänen                   JyväskKU                  9,69              

4)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,91              

     Inka Häkkinen                    JyväskKU                  DNS                             

     Noora Lahtinen                   JyväskKU                  DNS

Kilpailun ulkopuolella 

     Laura Rautiainen                 SaarijPu                  8,18              


Loppukilpailu erä 2

1)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,75              

2)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,93              

3)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  9,02              

4)   Anida Halttunen                  JyväskKU                  9,14              

5)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,18              

6)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,19              

7)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    9,20              

8)   Aada Sievänen                    JyväskKU                  9,36              

     Venla Lamberg                    JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 3

1)   Senja Roos                       KärkKV                    8,45              

2)   Sofia Ylinen                     SeinäjSU                  8,54              

3)   Niina Hepo-Oja                   KangasnKa                 8,60              

4)   Hilma Rantala                    KokkVei                   8,66              

5)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  8,71              

6)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,75              

7)   Nenna Helppolainen               PielavSa                  8,88              

8)   Gea Zitting                      JyväskKU                  8,98              

9)   Elsa Pasonen                     PertPo                    9,11              



P14 1000m

Loppukilpailu

1)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    3.21,65           

2)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3.37,08 

Kilpailun ulkopuolella          

     Matias Romo                      JyväskKU                  3.29,24           



T14 1000m

Loppukilpailu

1)   Emma Rainio                      JyväskKU                  3.22,05           

2)   Venla Saari                      JyväskKU                  3.22,39           

3)   Sini Rahkonen                    PolvijU                   3.26,93           

4)   Jenna Maukonen                   SuolU                     3.30,36           

5)   Milja Lahtinen                   SuolU                     3.33,22           

6)   Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  3.33,24           

7)   Anida Halttunen                  JyväskKU                  3.37,43           

8)   Elvi Warwick                     KaipVi                    3.38,70           

9)   Iina Rantala                     KokkVei                   3.39,87           

10)  Inka Nahkala                     SuolU                     4.29,45           

     Heidi Salminen                   JyväskKU                  DNS               



P14 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 158               

     135    140    145    150    155    158    160    

     -      -      o      o      xxo    xxo    xxx    


2)   Väinö Ripatti                    SavonlRie                 145               

     135    140    145    150    

     o      o      o      xxx    




T14 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Riikka Sorri                     PylkönmY                  140               

     115    120    125    130    135    140    142    

     -      -      o      o      xxo    xo     xxx    


2)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  135               

     115    120    125    130    135    140    

     -      -      -      o      xo     xxx    


3)   Maria Yijälä                     JyväskKU                  135               

     115    120    125    130    135    140    

     -      -      -      xxo    xxo    xxx    


4)   Gea Zitting                      JyväskKU                  130               

     115    120    125    130    135    

     o      xo     xo     o      xxx    


5)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  125               

     115    120    125    130    

     -      xxo    o      xxx    

                                  



P14 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Aaro Syväniemi                   IlmajKi                   10,67             

     10,67  x      9,40   10,54  

                                 


2)   Miska Käyhkö                     SavonlRie                 10,16             

     10,16  x      9,45   9,98   

                                 




T14 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,27             

     x      9,93   10,20  10,27  

                                 


2)   Sofia Ylinen                     SeinäjSU                  10,24             

     10,24  9,84   10,03  10,06  

                                 


3)   Senja Roos                       KärkKV                    9,85              

     9,51   9,44   9,52   9,85   

                                 


4)   Nenna Helppolainen               PielavSa                  9,70              

     9,70   9,59   9,58   9,57   

                                 


5)   Milja Lahtinen                   SuolU                     9,27              

     9,09   9,20   9,26   9,27   

                                 


6)   Tessa Moisio                     KaipVi                    9,26              

     9,20   9,26   8,65   8,92   

                                 


7)   Aada Sievänen                    JyväskKU                  9,05              

     x      8,96   9,05   8,76   

                                 


8)   Lilli Varila                     JyväskKU                  8,70              

     8,24   8,60   8,56   8,70   

                                 


9)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  8,60              

     8,60   x      x      x      

                                 


10)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  8,03              

     7,69   7,77   8,03   -      

                                 


     Maryana Ishanova                 HämeenlTa                                   



P15 200m

1)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  25,05             

2)   Albert Vauhkonen                 LapinlVe                  25,30             

3)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  25,81             

4)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  26,04             

5)   Elmeri Valkonen                  JyväskKU                  26,27             

6)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  26,49             

7)   Luukas Saari                     JyväskKU                  26,51             

8)   Roope Sarajärvi                  KokkVei                   31,15             


Loppukilpailu erä 1

1)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  25,81             

2)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  26,04             

3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  26,49             

4)   Roope Sarajärvi                  KokkVei                   31,15             


Loppukilpailu erä 2

1)   Vilho Happonen                   JyväskKU                  25,05             

2)   Albert Vauhkonen                 LapinlVe                  25,30             

3)   Elmeri Valkonen                  JyväskKU                  26,27             

4)   Luukas Saari                     JyväskKU                  26,51             



T15 200m

1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 28,08             

2)   Siiri Salo                       JyväskKU                  28,09             

3)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 28,10             

4)   Ada Zitting                      JyväskKU                  28,38             

5)   Johanna Kulmala                  PylkönmY                  28,71             

6)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  28,81             

7)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  28,82             

8)   Isa Kannisto                     JyväskKU                  29,48             

              


Loppukilpailu erä 1

1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 28,10             

2)   Isa Kannisto                     JyväskKU                  29,48                         


Loppukilpailu erä 2

1)   Johanna Kulmala                  PylkönmY                  28,71             

2)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  28,81             

3)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  28,82             


Loppukilpailu erä 3

1)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 28,08             

2)   Siiri Salo                       JyväskKU                  28,09             

3)   Ada Zitting                      JyväskKU                  28,38             



P15 60m aidat

Loppukilpailu

1)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  9,09              

2)   Elmeri Valkonen                  JyväskKU                  9,19              



T15 60m aidat

Loppukilpailu

1)   Vilma Mäki                       AlavU                     9,35              

2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 9,40              

3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 9,44              

4)   Ada Zitting                      JyväskKU                  9,89              

5)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  10,08             

6)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  10,09             

7)   Isa Kannisto                     JyväskKU                  10,31             

8)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,35             

9)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  11,32             



T15 Seiväs

Loppukilpailu

     Susanna Seppänen                 JyväskKU                  323               

     303    323    333    

     o      o      xxx    




P15 Pituus

Loppukilpailu

1)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  5,41              

     5,20   5,41   -      -      

                                 


2)   Luukas Saari                     JyväskKU                  5,41              

     x      5,41   -      -      

                                 


3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  5,32              

     5,32   4,91   -      -      

                                 


     Arttu Ahola                      JyväskKU                  NM                

     x      x      -      -      

                                 




T15 Pituus

Loppukilpailu

1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 5,25              

     5,06   5,14   5,13   5,25   

                                 


2)   Vilma Mäki                       AlavU                     5,20              

     5,00   x      5,15   5,20   

                                 


3)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 4,93              

     4,88   4,83   4,85   4,93   

                                 


4)   Siiri Salo                       JyväskKU                  4,80              

     4,73   4,68   4,80   4,64   

                                 


5)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  4,76              

     x      x      x      4,76   

                                 


6)   Beda Salmi                       JyväskKU                  4,69              

     4,30   4,69   4,24   4,30   

                                 


7)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  4,57              

     4,10   4,35   4,57   4,35   

                                 


8)   Tuuli Kinnunen                   JoensKa                   4,50              

     4,50   3,95   4,03   3,95   

                                 


9)   Kerttu Tikkanen                  JyväskKU                  4,45              

     x      4,22   4,30   4,45   

                                 


10)  Annika Ahonen                    JyväskKU                  4,42              

     4,42   4,34   x      4,16   

                                 


11)  Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  4,33              

     4,16   4,19   4,22   4,33   

                                 


12)  Vilma Räisänen                   JyväskKU                  3,63              

     3,55   3,60   3,63   3,43   

                                 

Kilpailun ulkopuolella

     Ada Koistinen                    JyväskKU                  5,70              

     5,54   5,58   5,61   5,70   

                                 


     Oona Nieminen                    JyväskKU                  5,49              

     5,49   5,30   5,48   x      

                                 




P15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Joonas Pulkkinen                 RistU                     13,40             

     x      12,85  x      13,40  x      x      


2)   Juho Kuvaja                      SeinäjSU                  13,10             

     12,28  12,47  13,05  13,10  12,52  -      


     Arttu Peltola                    JyväskKU                  NM                

     -      -      -      -      -      -      




T15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Tuuli Kinnunen                   JoensKa                   9,81              

     x      8,73   9,81   9,48   x      x      


2)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  9,63              

     9,31   9,00   x      9,63   -      -      


3)   Maria Yijälä                     JyväskKU                  7,49              

     7,49   6,52   5,95   7,02   6,07   6,85   

Kilpailun ulkopuolella

     Nanna Leivonen                   JyväskKU                  10,91             

     9,99   9,70   9,53   10,91  10,03  10,36  




P15 1000m kävely

Loppukilpailu

1)   Roope Sarajärvi                  KokkVei                   7.32,22           



P15 4x200m viesti


1) JKU 1 1.53,48 

 Vilho Happonen Arttu Ahola Elmeri Valkonen Luukas Saari