Elokuun kisat, Jyväskylä

30.8.2016

 Elokuun kisat
Jyväskylän Kenttäurheilijat
30.08.2016

 

M 100m

1)   Samuli Pitkänen                  ÄänekU                    10,83             

2)   Janne Etelämäki                  KuortKu                   11,06             

3)   Joonas Kokko                     LapVi                     11,20             

4)   Teemu Keronen                    OravisU                   11,39             

5)   Ville Jänikselä                  LapVi                     11,43             

6)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  11,46             

7)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  11,52             

8)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    11,67             

9)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  11,75             

10)  Mikko Koli                       JyväskKU                  11,80             

11)  Iiro Surkka                      JyväskKU                  11,94             

12)  Ari Ruuti                        JyväskKU                  13,43             

     Oskari Lakka                     LappUM                    DNS               

     Samuli Lehtinen                  LahdA                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3

1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  11,52             

2)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  11,75             

3)   Mikko Koli                       JyväskKU                  11,80             

4)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  11,94             

5)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  13,43             

     Oskari Lakka                     LappUM                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0

1)   Samuli Pitkänen                  ÄänekU                    10,83             

2)   Janne Etelämäki                  KuortKu                   11,06             

3)   Joonas Kokko                     LapVi                     11,20             

4)   Teemu Keronen                    OravisU                   11,39             

5)   Ville Jänikselä                  LapVi                     11,43             

6)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  11,46             

7)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    11,67             

     Samuli Lehtinen                  LahdA                     DNS               

 

 

M 200m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,1

1)   Teemu Keronen                    OravisU                   22,80             

2)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  23,71             

3)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  24,36             

4)   Mikko Koli                       JyväskKU                  24,48             

5)   Petri Lauronen                   JyväskKU                  25,59             

     Eero Viljanmaa                   TeuvRi                    DNS               

     Miska Sundberg                   JyväskKU                  DNS               

     Samuli Lehtinen                  LahdA                     DNS               

 

 

M 400m

Loppukilpailu

1)   Samuli Lehtinen                  LahdA                     51,81             

2)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    54,83             

3)   Petri Lauronen                   JyväskKU                  54,87             

     Joonas Rinne                     SaarijPu                  DNS               

     Oskari Lakka                     LappUM                    DNS               

 

 

N 800m

Loppukilpailu

1)   Heini Ikonen                     JyväskKU                  2.17,55           

2)   Janina Jahkola                   JyväskKU                  2.21,18           

3)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  2.26,66           

4)   Jasmin Nyyssönen                 JyväskKU                  2.28,35           

5)   Oona-Mari Hakulinen              JyväskKU                  2.29,68           

6)   Venla Saari                      JyväskKU                  2.31,43           

7)   Heidi Haapamäki                  JyväskKU                  2.31,68           

8)   Sonja Ilomäki                    JyväskKU                  2.45,98           

     Krista Lindholm                  IFRaseb                   DNS               

     Sanna Kekki                      HankasHa                  DNS               

 

 

M 1500m

Loppukilpailu

1)   Topi Raitanen                    HKV                       3.58,21           

2)   Pauli Ruostetsaari               GamlakIF                  4.00,92           

3)   Otto Loukkalahti                 IFRaseb                   4.02,16           

4)   Miika Lehtinen                   JyväskKU                  4.10,92           

5)   Lasse Paakkonen                  LimNM                     4.13,67           

 

 

N 100m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +1,1

1)   Vilhelmiina Tornberg             JyväskKU                  17,31             

 

 

M 110m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  13,90             

2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  14,32             

3)   Jere Lehto                       OulPy                     14,51             

4)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   15,18             

 

 

M Korkeus

Loppukilpailu

     Urpo Sippola                     LaukU                                       

 

 

N Korkeus

Loppukilpailu

1)   Minttu Rinne                     SaarijPu                  160               

     145    150    155    160    165    

     o      o      o      o      xxx    

 

2)   Janette Tanninen                 MultJy                    155               

     145    150    155    160    

     o      o      o      xxx    

 

3)   Eerika Pöytäkangas               JyväskKU                  150               

     145    150    155    

     o      xo     xxx    

 

 

 

M Seiväs

Loppukilpailu

1)   Vesa Rantanen                    VirtU                     450               

     450    465    

     o      xxx    

 

2)   Jukka Järvenpää                  JyväskKU                  290               

     260    270    280    290    300    

     o      o      o      o      xxx    

 

3)   Lauri Vuohelainen                VilppVei                  250               

     250    260    

     xo     xxx    

 

     Esa Haapaniemi                   KangasnKa                                   

     Jaakko Sihvonen                  LempKiYU                                    

     Jussi Kaavi                      HKV                       NH                

     460    

     xxx    

 

 

 

N Seiväs

Loppukilpailu

1)   Milla Pohjola                    MultJy                    300               

     290    300    310    

     xo     o      xxx    

 

2)   Emma Mäkelä                      MultJy                    290               

     290    300    

     xo     xxx    

 

3)   Riikka Konttinen                 MultJy                    280               

     280    290    

     o      xxx    

 

 

 

M Pituus

Loppukilpailu

1)   Janne Etelämäki                  KuortKu                   7,28 +1,0          

     7,01   x      7,25   7,11   7,14   7,28   

     +1,7   +2,1   +1,9   +2,1   +0,8   +1,0   

 

2)   Perttu Noponen                   MikkKV                    6,42 +1,1          

     4,32   6,42   x      x      -      -      

     +1,1   +1,1   +0,7   +0,8                 

 

3)   Lauri Hassi                      OrivPo                    6,19 +1,2          

     5,40   6,04   5,90   x      6,16   6,19   

     -0,6   +0,3   +1,6   +2,6   +0,5   +1,2   

 

     Emmi Mäkinen                     JyväskKU                  6,08 +1,0          

     3,76   6,06   5,90   x      6,08   x      

     +0,3   +2,3   -0,3   +2,7   +1,0   +1,0   

 

     Samuli Pitkänen                  ÄänekU                    NM +1,3           

     x      x      x      x      x      x      

     +0,9   +1,2   +0,5   +0,9   +0,6   +1,3   

 

 

 

M Kuula

Loppukilpailu

1)   Perttu Noponen                   MikkKV                    13,67             

     13,67  x      x      x      x      x      

 

2)   Tomi Nissinen                    MuurY                     13,03             

     x      13,03  x      13,02  x      12,95  

 

3)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  10,47             

     10,05  10,08  10,18  10,44  10,47  10,30  

 

4)   Lauri Hassi                      OrivPo                    9,79              

     8,77   9,49   x      9,20   9,79   9,64   

 

     Jussi Tukeva                     ÄhtU                                        

 

 

N Kuula

Loppukilpailu

1)   Johanna Leivonen                 JyväskKU                  10,96             

     x      10,87  10,83  10,83  10,75  10,96  

 

     Hilla Nieminen                   JyväskKU                                    

 

 

M Kiekko

Loppukilpailu

1)   Ville Kivioja                    NokU                      54,33             

     53,18  52,64  x      53,31  54,33  x      

 

2)   Juuso Sillanpää                  JyväskKU                  48,59             

     48,55  48,59  48,48  x      48,32  48,43  

 

3)   Veikko Laitinen                  KeurKi                    47,92             

     46,46  45,27  47,92  47,10  47,29  x      

 

4)   Tomi Nissinen                    MuurY                     37,95             

     35,96  36,27  x      37,95  x      -      

 

5)   Mikko Karppanen                  TampU                     37,91             

     36,69  36,40  x      36,45  37,91  x      

 

6)   Iiro Kokkonen                    JyväskKU                  34,02             

     x      34,02  33,40  32,77  33,42  x      

 

7)   Sami Jämsen                      JyväskKU                  29,75             

     x      29,12  29,75  29,66  x      x      

 

     Jussi Tukeva                     ÄhtU                                        

     Pyry Niskala                     SeinäjSU                                    

 

 

N Kiekko

Loppukilpailu

1)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    44,72             

     x      x      44,72  44,69  x      43,28  

 

2)   Assi Jämsen                      JyväskKU                  40,03             

     36,82  x      37,63  40,03  39,19  x      

 

3)   Maria Olkkonen                   HartVoi                   36,13             

     x      35,15  x      36,13  x      x      

 

4)   Jenna Rajala                     KeurKi                    35,75             

     33,84  35,75  x      x      35,21  32,60  

 

5)   Rebekka Rekola                   JyväskKU                  33,39             

     33,39  x      32,00  33,38  x      x      

 

6)   Johanna Leivonen                 JyväskKU                  31,94             

     31,94  x      x      30,97  x      x      

 

7)   Saara Mynttinen                  JyväskKU                  31,93             

     x      27,82  31,93  29,39  x      31,45  

 

8)   Pirkko Povelainen                JyväskKU                  18,38             

     x      15,98  15,83  14,92  16,47  18,38  

 

 

 

P9 40m

1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  6,89              

2)   Eemil Saari                      JyväskKU                  6,99              

2)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  6,99              

4)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  7,13              

5)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     7,28              

6)   Samuli Saarinen                  UurU                      7,34              

7)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  7,41              

8)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  7,47              

9)   Tomas Vertala                    JyväskKU                  7,51              

10)  Verneri Polas                    JyväskKU                  7,68              

11)  Onni Koro                        JyväskKU                  7,96              

12)  Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,34              

     Viljami Valtonen                 JyväskKU                  DNS               

     Lauri Lakanen                    JyväskKU                  DNS               

     Väinö Harvia                     JyväskKU                  DNS               

     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               

     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9

1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  6,89              

2)   Eemil Saari                      JyväskKU                  6,99              

2)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  6,99              

4)   Tomas Vertala                    JyväskKU                  7,51              

     Viljami Valtonen                 JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3

1)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  7,13              

2)   Samuli Saarinen                  UurU                      7,34              

3)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  7,41              

4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  7,47              

     Lauri Lakanen                    JyväskKU                  DNS               

     Väinö Harvia                     JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,1

1)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     7,28              

2)   Verneri Polas                    JyväskKU                  7,68              

3)   Onni Koro                        JyväskKU                  7,96              

4)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,34              

     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  DNS               

     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               

 

 

T9 40m

1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  7,00              

2)   Essi Suni                        JyväskKU                  7,15              

3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  7,26              

4)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  7,31              

5)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  7,36              

6)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  7,38              

7)   Venla Salminen                   JyväskKU                  7,45              

8)   Pinja Heino                      JyväskKU                  7,56              

9)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,58              

10)  Aino Kinnunen                    SuolU                     7,81              

     Viivi Jermoranta                 MuurY                     DNS               

     Iida Koljonen                    KaipVi                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7

1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  7,00              

2)   Melina Vertala                   JyväskKU                  7,26              

3)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  7,38              

4)   Pinja Heino                      JyväskKU                  7,56              

5)   Aino Kinnunen                    SuolU                     7,81              

     Viivi Jermoranta                 MuurY                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8

1)   Essi Suni                        JyväskKU                  7,15              

2)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  7,31              

3)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  7,36              

4)   Venla Salminen                   JyväskKU                  7,45              

5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,58              

     Iida Koljonen                    KaipVi                    DNS               

 

 

P9 1000m

Loppukilpailu

1)   Kalle Tossavainen                TikkakTi                  3.39,42           

2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.45,70           

3)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3.47,31           

4)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3.54,88           

5)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  4.05,99           

6)   Verneri Polas                    JyväskKU                  4.11,22           

7)   Tomas Vertala                    JyväskKU                  4.14,96           

8)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  4.21,20           

9)   Väinö Harvia                     JyväskKU                  4.39,24           

10)  Viljami Valtonen                 JyväskKU                  4.42,48           

11)  Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  4.46,46           

 

 

T9 1000m

Loppukilpailu

1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  4.06,39           

2)   Melina Vertala                   JyväskKU                  4.11,48           

3)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  4.15,17           

     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               

     Pinja Heino                      JyväskKU                  DNS               

 

 

P9 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  104               

     85     90     95     100    104    106    

     o      o      o      o      xo     xxx    

 

2)   Verneri Polas                    JyväskKU                  100               

     85     90     95     100    104    

     xo     o      o      o      xxx    

 

3)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  90                

     80     85     90     95     

     o      xo     xo     xxx    

 

     Konsta Salminen                  JyväskKU                                    

 

 

T9 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  100               

     95     100    104    

     o      o      xxx    

 

1)   Pinja Heino                      JyväskKU                  100               

     85     90     95     100    104    

     o      o      o      o      xxx    

 

3)   Essi Suni                        JyväskKU                  95                

     85     90     95     100    

     xo     xo     o      xxx    

 

4)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  90                

     85     90     95     

     o      o      xxx    

 

     Iida Koljonen                    KaipVi                                      

     Neea Viitaharju                  JyväskKU                  NH                

     85     

     xxx    

 

 

 

P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3,75              

     x      3,75   3,72   3,50   

                                 

 

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  3,48              

     3,47   3,48   3,30   3,34   

                                 

 

3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3,43              

     3,32   3,25   3,34   3,43   

                                 

 

4)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3,43              

     3,43   3,34   3,25   3,17   

                                 

 

5)   Verneri Polas                    JyväskKU                  3,30              

     3,15   3,06   2,94   3,30   

                                 

 

6)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  3,29              

     3,10   3,22   3,29   x      

                                 

 

7)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  3,24              

     3,11   3,24   2,85   2,94   

                                 

 

8)   Samuli Saarinen                  UurU                      3,23              

     3,13   3,23   3,02   2,79   

                                 

 

9)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  3,17              

     3,09   3,06   3,17   x      

                                 

 

10)  Juho Hyppönen                    JyväskKU                  3,12              

     3,12   2,87   2,99   2,92   

                                 

 

11)  Aleksi Kinnunen                  SuolU                     3,02              

     3,01   2,95   2,99   3,02   

                                 

 

12)  Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  2,99              

     2,99   2,76   2,83   2,86   

                                 

 

13)  Tomas Vertala                    JyväskKU                  2,83              

     2,83   2,61   2,74   2,67   

                                 

 

14)  Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  2,66              

     2,66   2,57   -      -      

                                 

 

15)  Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  2,52              

     2,52   2,41   2,48   2,49   

                                 

 

16)  Onni Koro                        JyväskKU                  2,42              

     2,42   2,32   2,12   1,57   

                                 

 

 

 

T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  3,48              

     3,48   3,33   3,42   3,40   

                                 

 

2)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  3,12              

     3,12   3,02   2,90   3,03   

                                 

 

3)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3,08              

     2,89   2,92   3,00   3,08   

                                 

 

4)   Essi Suni                        JyväskKU                  3,03              

     2,91   3,03   2,86   3,01   

                                 

 

5)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  3,03              

     2,92   3,03   2,85   2,85   

                                 

 

6)   Pinja Heino                      JyväskKU                  3,00              

     3,00   2,80   2,65   2,94   

                                 

 

7)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  2,99              

     2,99   2,83   2,80   2,34   

                                 

 

8)   Melina Vertala                   JyväskKU                  2,63              

     2,63   2,62   x      2,57   

                                 

 

9)   Aino Kinnunen                    SuolU                     2,61              

     2,61   2,32   2,27   2,38   

                                 

 

     Emma Kuusisto                    JyväskKU                                    

     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  3,69              

     3,69   3,48   3,20   -      

                                 

 

     Iida Koljonen                    KaipVi                                      

     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  3,80              

     x      3,66   x      3,80   

                                 

 

     Saga Koppeli                     JyväskKU                  3,94              

     3,66   3,88   3,91   3,94   

                                 

 

     Viivi Jermoranta                 MuurY                                       

 

 

P9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     21,89             

     19,96  21,11  21,89  20,84  

 

2)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  20,75             

     20,75  18,99  18,49  19,93  

 

3)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  20,33             

     17,22  20,05  20,33  19,73  

 

4)   Kalle Tossavainen                TikkakTi                  19,59             

     19,59  19,32  17,33  17,18  

 

5)   Verneri Polas                    JyväskKU                  19,14             

     19,14  17,53  18,25  16,95  

 

6)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  16,76             

     15,80  15,32  15,81  16,76  

 

7)   Viljami Valtonen                 JyväskKU                  16,03             

     7,47   15,18  16,03  13,78  

 

8)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  13,90             

     13,48  13,79  x      13,90  

 

9)   Väinö Harvia                     JyväskKU                  13,40             

     x      -      13,40  12,14  

 

     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                                    

     Konsta Salminen                  JyväskKU                                    

     Onni Koro                        JyväskKU                                    

 

 

T9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Sofia Räihä                      JyväskKU                  11,82             

     9,62   11,82  11,47  9,05   

 

2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  10,81             

     10,26  10,81  10,51  9,38   

 

3)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  10,46             

     10,46  10,32  9,48   10,26  

 

4)   Aino Kinnunen                    SuolU                     6,78              

     5,72   6,78   x      6,71   

 

     Melina Vertala                   JyväskKU                                    

     Pinja Heino                      JyväskKU                                    

     Viivi Jermoranta                 MuurY                                       

 

 

P11 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,6

1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  9,08              

2)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    9,15              

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  9,57              

4)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  9,80              

5)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,99              

6)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  11,76             

     Arttu Leivonen                   JyväskKU                  DNS               

 

 

T11 60m

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,84              

2)   Veera Reponen                    JoutsPo                   9,19              

3)   Elsi Konstari                    JämsI                     9,42              

4)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,59              

5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,78              

6)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,79              

7)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,91              

8)   Hilma Kunttu                     JyväskKU                  9,95              

9)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,18             

10)  Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  10,58             

11)  Karoliina Hirvelä                JämsI                     10,77             

12)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    11,09             

     Emma Kuusisto                    JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4

1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,91              

2)   Hilma Kunttu                     JyväskKU                  9,95              

3)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,18             

4)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  10,58             

5)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     10,77             

6)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    11,09             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,84              

2)   Veera Reponen                    JoutsPo                   9,19              

3)   Elsi Konstari                    JämsI                     9,42              

4)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,59              

5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,78              

6)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,79              

     Emma Kuusisto                    JyväskKU                  DNS               

 

 

P11 1000m

Loppukilpailu

1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  3.28,73           

2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  4.18,74           

 

 

T11 1000m

Loppukilpailu

1)   Hilma Kunttu                     JyväskKU                  3.53,95           

2)   Ellen Immonen                    JyväskKU                  3.55,66           

3)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  3.56,34           

4)   Ninna Liuska                     JyväskKU                  3.57,67           

5)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.59,54           

6)   Eevi Kannelniemi                 JyväskKU                  3.59,55           

7)   Veera Valtonen                   JyväskKU                  4.07,39           

     Emma Kuusisto                    JyväskKU                  DNS               

     Mette Jermoranta                 MuurY                     DNS               

 

 

P11 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,4

1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  13,55             

     Tommi Järvenpää                  KeurKi                    DNS               

 

 

T11 60m aidat

1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,80             

2)   Noora Salmi                      JyväskKU                  11,13             

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  11,34             

4)   Elsi Konstari                    JämsI                     11,54             

5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  11,89             

6)   Eevi Kannelniemi                 JyväskKU                  12,38             

7)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  12,93             

8)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     13,09             

9)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  13,25             

10)  Malva Teerijoki                  JyväskKU                  13,71             

11)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    14,33             

     Mette Jermoranta                 MuurY                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4

1)   Eevi Kannelniemi                 JyväskKU                  12,38             

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  12,93             

3)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     13,09             

4)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  13,25             

5)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  13,71             

6)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    14,33             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2

1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,80             

2)   Noora Salmi                      JyväskKU                  11,13             

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  11,34             

4)   Elsi Konstari                    JämsI                     11,54             

5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  11,89             

     Mette Jermoranta                 MuurY                     DNS               

 

 

P11 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Arttu Leivonen                   JyväskKU                  7,97              

     7,43   7,97   7,76   7,74   

                                 

 

 

 

T11 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,01              

     9,01   8,48   8,35   8,40   

                                 

 

2)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,90              

     8,73   8,73   8,87   8,90   

                                 

 

3)   Elsi Konstari                    JämsI                     8,38              

     8,06   8,38   x      -      

                                 

 

4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,21              

     x      x      7,99   8,21   

                                 

 

5)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  7,37              

     7,16   7,13   7,17   7,37   

                                 

 

6)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  7,26              

     6,90   x      7,03   x      7,26   

                                        

 

7)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     7,24              

     7,07   7,24   7,14   7,22   

                                 

 

8)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  7,23              

     6,60   x      x      7,23   

                                 

 

9)   Selma Möller                     SuolU                     7,02              

     7,02   6,76   6,70   6,83   

                                 

 

     Saga Koppeli                     JyväskKU                                    

 

 

P11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  29,54             

     29,18  29,33  x      29,54  

 

2)   Paavo Puro                       SuolU                     27,88             

     26,23  23,51  26,28  27,88  

 

3)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    25,92             

     25,92  x      x      25,42  

 

4)   Arttu Leivonen                   JyväskKU                  23,79             

     x      x      23,79  x      

 

     Topi Räsänen                     ViitVie                                     

 

 

T11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  25,72             

     21,84  22,00  23,73  25,72  

 

2)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    25,00             

     20,09  22,12  24,97  25,00  

 

3)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   21,96             

     20,14  21,96  20,51  x      

 

4)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  21,87             

     16,97  20,72  21,73  21,87  

 

5)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  21,03             

     x      x      18,64  21,03  

 

6)   Selma Möller                     SuolU                     18,53             

     18,53  18,52  16,77  17,41  

 

7)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  17,63             

     11,27  15,76  17,63  17,59  

 

8)   Moona Lahtinen                   SuolU                     16,39             

     12,94  16,06  16,39  16,19  

 

9)   Anni Lukkarinen                  JyväskKU                  15,36             

     14,38  15,36  13,93  14,92  

 

10)  Ellen Immonen                    JyväskKU                  14,37             

     13,40  12,83  14,37  12,09  

 

11)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    13,64             

     10,22  x      8,66   13,64  

 

     Mette Jermoranta                 MuurY                                       

 

 

P13 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,8

1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   8,07              

2)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  8,36              

3)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  9,27              

4)   Matias Vesanen                   JyväskKU                  9,85              

     Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  DNS               

 

 

T13 60m

1)   Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  8,80              

2)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    8,89              

3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,91              

4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,05              

5)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  9,12              

6)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,13              

7)   Anida Halttunen                  JyväskKU                  9,16              

8)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,20              

9)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,23              

10)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  9,28              

11)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,98              

12)  Inka Nahkala                     SuolU                     10,14             

     Ilona Järvenpää                  KeurKi                    DNS               

     Anni Nurminen                    TampPy                    DNS               

     Heidi Salminen                   JyväskKU                  DNS               

     Alisa Seilonen                   JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6

1)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  9,12              

2)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,13              

3)   Anida Halttunen                  JyväskKU                  9,16              

4)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,23              

5)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  9,28              

6)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,98              

7)   Inka Nahkala                     SuolU                     10,14             

     Ilona Järvenpää                  KeurKi                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3

1)   Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  8,80              

2)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    8,89              

3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,91              

4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,05              

5)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,20              

     Alisa Seilonen                   JyväskKU                  DNS               

     Anni Nurminen                    TampPy                    DNS               

     Heidi Salminen                   JyväskKU                  DNS               

 

 

P13 1000m

Loppukilpailu

1)   Eetu Pääkkönen                   JyväskKU                  3.20,01           

2)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  3.59,11           

 

 

T13 1000m

Loppukilpailu

1)   Iiris Helander                   JyväskKU                  3.20,36           

2)   Sini Rahkonen                    ViitVie                   3.22,46           

3)   Jenna Maukonen                   SuolU                     3.33,49           

4)   Minea Vertala                    JyväskKU                  3.45,62           

5)   Inka Nahkala                     SuolU                     4.11,59           

 

 

P13 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +1,2

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,87              

2)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  11,71             

3)   Matias Vesanen                   JyväskKU                  12,58             

 

 

T13 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,6

1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  9,74              

2)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  10,04             

3)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  10,66             

4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  10,69             

5)   Aada Sievänen                    JyväskKU                  10,81             

6)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  10,83             

7)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  12,64             

8)   Inka Nahkala                     SuolU                     13,61             

 

 

P13 200m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,5

1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   30,91             

2)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  31,67             

3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  32,64             

 

 

T13 200m aidat

1)   Saga Vanninen                    TampPy                    30,64             

2)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  33,47             

3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  34,98             

4)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    35,43             

5)   Aada Sievänen                    JyväskKU                  37,06             

6)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  37,97             

7)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  38,04             

8)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  41,18             

9)   Enni Viljanmaa                   TeuvRi                    44,49             

     Alisa Seilonen                   JyväskKU                  DNS               

     Riikka Savolainen                JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3

1)   Saga Vanninen                    TampPy                    30,64             

2)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  33,47             

3)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  34,98             

4)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    35,43             

5)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  41,18             

     Alisa Seilonen                   JyväskKU                  DNS               

     Riikka Savolainen                JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0

1)   Aada Sievänen                    JyväskKU                  37,06             

2)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  37,97             

3)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  38,04             

4)   Enni Viljanmaa                   TeuvRi                    44,49             

 

 

P13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  144               

     115    120    125    130    135    138    141    144    147    

     o      -      o      o      o      xxo    xxo    xo     xxx    

 

2)   Miska Kaistinen                  JyväskKU                  125               

     115    120    125    130    

     o      xo     o      xxx    

 

     Jussi Vuorinen                   ÄänekU                    NH                

     130    

     xxx    

 

 

 

T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Venla Saari                      JyväskKU                  147               

     130    135    140    144    147    150    

     o      o      o      o      xo     xxx    

 

2)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  144               

     130    135    140    144    147    

     o      o      xo     xo     xxx    

 

3)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  140               

     120    125    130    135    140    144    

     o      o      o      xo     xxo    xxx    

 

4)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  135               

     115    120    125    130    135    140    

     o      o      o      o      o      x      

 

5)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  135               

     120    125    130    135    140    

     o      o      o      xxo    xxx    

 

6)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  130               

     125    130    135    

     o      o      xxx    

 

7)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  130               

     115    120    125    130    135    

     o      o      xxo    o      xxx    

 

8)   Emma Liimatainen                 SuolU                     130               

     120    125    130    135    

     o      o      xo     xxx    

 

8)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   130               

     125    130    135    

     o      xo     xxx    

 

10)  Vera Vertanen                    JyväskKU                  125               

     125    130    

     o      xxx                                     

 

 

T13 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,49 +0,4          

     10,49  10,24  x      x      

     +0,4   +0,7   +0,4   -0,2   

 

2)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,81 -0,1          

     8,80   9,76   9,52   9,81   

     -0,1   -0,2   +0,2   -0,1   

 

3)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,34 +0,2          

     9,34   x      8,60   8,82   

     +0,2   +0,8   -0,2   +0,4   

 

4)   Milja Lahtinen                   SuolU                     9,12 +0,2          

     8,73   8,72   8,90   9,12   

     +0,2   +0,3   +0,4   +0,2   

 

5)   Aada Sievänen                    JyväskKU                  9,01 +0,3          

     8,46   8,88   9,01   8,86   

     -0,2   +1,0   +0,3   +0,2   

 

6)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  8,90 -0,2          

     8,34   8,39   8,44   8,90   

     +0,2   +0,4   +0,2   -0,2   

 

7)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,76 +0,3          

     8,76   8,63   8,73   x      

     +0,3   -0,1   -0,2   -0,1   

 

8)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  8,74 -0,1          

     8,49   8,74   8,56   8,51   

     -0,1   -0,1   +0,3   +0,3   

 

9)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,65 +0,5          

     7,65   7,52   7,65   7,45   

     -0,1   -0,1   +0,5   +0,3   

 

10)  Inka Nahkala                     SuolU                     7,64 +0,7          

     x      x      7,64   x      

     -0,1   +0,2   +0,7   +0,7   

 

11)  Vilma Riutta                     JyväskKU                  7,57 +0,2          

     7,33   x      7,37   7,57   

     -0,1   -0,2   -0,7   +0,2   

 

     Gea Zitting                      JyväskKU                                    

     Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                                    

     Vera Vertanen                    JyväskKU                                    

 

 

P13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Paavo Puro                       SuolU                     9,54              

     8,16   8,78   9,54   9,18   

 

2)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  4,43              

     4,40   4,43   x      x      

 

     Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                                    

     Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                                    

 

 

T13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,36              

     7,76   8,93   9,36   9,07   

 

2)   Emma Siirilä                     JyväskKU                  8,67              

     x      8,31   x      8,67   

 

3)   Siiri Tossavainen                TikkakTi                  8,65              

     8,27   8,51   8,65   8,26   

 

4)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    7,49              

     x      x      x      7,49   

 

5)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  6,82              

     6,08   5,99   6,82   6,80   

 

6)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  6,29              

     5,97   5,75   5,66   6,29   

 

     Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                                    

     Nanna Leivonen                   JyväskKU                                    

     Nelli Pajula                     JyväskKU                                    

     Vilma Räsänen                    ViitVie                                     

 

 

P15 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  12,81             

     Arttu Peltola                    JyväskKU                  DNS               

     Dani Lirkki                      JyväskKU                  DNS               

     Luukas Saari                     JyväskKU                  DNS               

 

 

T15 100m

1)   Siiri Salo                       JyväskKU                  13,19             

2)   Aino Viljanmaa                   TeuvRi                    13,92             

3)   Noora Katalkin                   JyväskKU                  14,68             

     Miina-Maria Tuomala              JyväskKU                  DNS               

     Camilla Andersin                 MuurY                     14,80             

     Emma Koistinen                   JyväskKU                  12,00             

     Isa Kannisto                     JyväskKU                  DNS               

     Alisa Virtanen                   JyväskKU                  DNS               

     Ada Zitting                      JyväskKU                  DNS               

     Saara Mynttinen                  JyväskKU                  DNS               

     Aada Mäkelä                      JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6

1)   Noora Katalkin                   JyväskKU                  14,68             

     Camilla Andersin                 MuurY                     14,80             

     Emma Koistinen                   JyväskKU                  12,00             

     Isa Kannisto                     JyväskKU                  DNS               

     Miina-Maria Tuomala              JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9

1)   Siiri Salo                       JyväskKU                  13,19             

2)   Aino Viljanmaa                   TeuvRi                    13,92             

     Aada Mäkelä                      JyväskKU                  DNS               

     Ada Zitting                      JyväskKU                  DNS               

     Alisa Virtanen                   JyväskKU                  DNS               

     Saara Mynttinen                  JyväskKU                  DNS               

 

 

P15 1000m

Loppukilpailu

1)   Tommi Ilomäki                    JyväskKU                  3.22,54           

 

 

T15 1000m

Loppukilpailu

1)   Viivi Kortemäki                  SuolU                     3.50,08           

     Alisa Virtanen                   JyväskKU                  DNS               

     Camilla Jäntti                   JyväskKU                  DNS               

 

 

T15 80m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -1,7

1)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  12,41             

2)   Oosa Siukonen                    JyväskKU                  13,90             

     Ada Zitting                      JyväskKU                  DNS               

     Isa Kannisto                     JyväskKU                  DNS               

 

 

T15 200m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,0

1)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  30,92             

2)   Inga Koistinen                   JyväskKU                  37,32             

     Miina-Maria Tuomala              JyväskKU                  DNS               

 

 

P15 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    280               

     230    240    250    260    270    280    290    

     xo     o      o      o      xo     o      xxx    

 

 

 

T15 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    170               

     140    150    160    170    180    

     o      o      o      xxo    -      

 

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  160               

     140    150    160    170    

     o      o      o      xxx    

 

     Annika Ahonen                    JyväskKU                                    

 

 

P15 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Oliver Kärki                     VaasVa                    12,69 +0,2          

     12,65  12,55  12,41  12,49  x      12,69  

     +0,6   +0,7   +0,4   -0,3   -0,1   +0,2   

 

2)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  11,41 +0,2          

     11,29  10,84  11,05  11,41  10,92  11,12  

     +0,2   +0,2   +0,8   +0,2   -0,2   +0,4   

 

3)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  11,27 +1,0          

     11,27  10,91  9,69   10,76  10,58  -      

     +1,0   +0,3   +0,6   +0,3   +0,2          

 

4)   Heikki Vuorinen                  ÄänekU                    9,70 +1,1          

     x      x      9,70   9,62   9,56   x      

     -0,4   +0,8   +1,1   -0,4   +0,2   +0,2   

 

     Arttu Peltola                    JyväskKU                                    

     Oskari Marjakoski                KaipVi                                      

     Pietari Valoranta                JyväskKU                  12,26 +1,2          

     11,97  12,26  12,06  x      -      -      

     +0,4   +1,2   -0,2   -0,2                 

 

 

 

T15 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Vilma Parviainen                 JyväskKU                  9,43 +0,2          

     8,96   9,07   9,24   9,43   9,39   9,17   

     +1,7   +1,0   +1,2   +0,2   +0,2   -0,2   

 

2)   Isa Kannisto                     JyväskKU                  9,17 +0,6          

     9,10   9,05   9,17   8,66   9,13   8,99   

     +1,0   +1,6   +0,6   +0,2   +0,2   -0,2   

 

3)   Kerttu Tikkanen                  JyväskKU                  8,91 +0,7          

     x      8,86   8,91   x      x      x      

     +0,9   +1,3   +0,7   +0,2   +0,2   -0,1   

 

     Elina Torro                      LappUM                    12,45 +0,5          

     12,28  12,45  x      12,32  12,29  x      

     +1,5   +0,5   +0,5   -0,5   -0,2   -0,1   

 

     Ella Kokkinen                    KaipVi                                      

     Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 11,74 +0,8          

     11,74  11,63  x      11,54  x      x      

     +0,8   +1,0   +0,6   +0,3   -0,2   -0,1   

 

 

 

P15 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Heikki Marin                     PihtipTui                 54,97             

     x      54,97  x      x      52,88  53,92  

 

2)   Mikko Perilä                     HankasHa                  46,45             

     46,21  x      46,45  45,65  x      -      

 

3)   Eetu Marin                       PihtipTui                 35,87             

     x      35,43  35,87  x      x      35,75  

 

     Sonja Alasalmi                   JyväskKU                  41,94             

     41,94  x      x      x      -      -      

 

 

 

T15 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Viivi Raatikainen                ViitVie                   42,75             

     41,60  41,63  x      x      42,75  x      

 

2)   Vera Nousiainen                  KeurKi                    37,31             

     36,88  36,34  36,07  33,56  x      37,31  

 

3)   Olivia Lähdesmäki                JyväskKU                  36,81             

     x      x      x      36,81  x      x      

 

4)   Saara Mynttinen                  JyväskKU                  26,90             

     x      26,90  -      -      -      -      

 

5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  25,43             

     25,43  x      24,79  25,15  22,89  23,36  

 

6)   Noora Katalkin                   JyväskKU                  24,09             

     x      23,09  24,09  22,00  -      -      

 

     Nanna Leivonen                   JyväskKU                                    

 

 

N17 100m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +1,1

1)   Janika Pulkkinen                 SavonlRie                 15,50             

     Oona Nieminen                    JyväskKU                  DNS               

 

 

M17 200m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,6

1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  29,71             

     Juuso Peltola                    JyväskKU                  DNS               

 

 

M19 200m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,6

1)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  24,08             

     Lauri Hassi                      OrivPo                    26,31             

 

 

N19 200m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,2

1)   Vilhelmiina Tornberg             JyväskKU                  32,74             

     Emma Koistinen                   JyväskKU                  27,13 SE,SE22            

 

 

M30+ 400m

Loppukilpailu

1)   Vesa-Matti Tuulimo               JyväskKU                  58,53             

2)   Juha Saarisilta                  JyväskKU                  59,55             

3)   Reijo Vauhkonen                  MuurY                     1.00,60           

 

 

N30+ 400m

Loppukilpailu

1)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  1.09,98           

 

 

M30+ Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Tuukka Vuorinen                  ÄänekU                    10,65 +0,9          

     10,29  10,37  10,12  10,59  10,51  10,65  

     +0,7   +1,3   +0,9   +0,9   +1,4   +0,9   

 

2)   Jarkko Lassila                   JyväskKU                  10,48 +1,4          

     10,06  10,19  10,34  10,25  10,48  10,46  

     +1,0   +0,4   +1,1   +0,7   +1,4   +1,1   

 

3)   Aki Kujanen                      JyväskKU                  10,47 +1,3          

     9,60   10,34  10,35  10,45  10,47  10,13  

     +0,9   +0,4   +1,0   +0,6   +1,3   +0,4   

 

 

 

N30+ Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Aila Ahonen                      JyväskKU                  9,67 +1,1          

     x      9,67   x      x      x      x      

     +1,1   +1,1   +1,0   +0,8   +1,4   +0,5   

 

2)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  9,56 +1,0          

     x      9,56   9,56   9,28   9,49   9,36   

     +0,9   +0,5   +1,0   +1,0   +1,4   +0,9   

 

3)   Annika Savolainen                JyväskKU                  9,05 +0,3          

     9,05   x      x      x      8,81   8,65   

     +0,3   +0,7   +1,0   +1,1   +1,1   +0,9   

 

4)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  8,94 +0,8          

     8,92   8,83   8,91   8,66   8,94   8,93   

     +1,4   +0,4   +1,3   +1,2   +0,8   +0,4   

 

     Anette Mehtälä                   JyväskKU                                    

     Kirsi Yijälä                     JyväskKU                                    

 

 

M30+ Keihäs

Loppukilpailu

1)   Timo Tikka                       Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit 54,96             

     54,44  54,49  x      54,96  

 

2)   Sami Jämsen                      JyväskKU                  41,39             

     x      x      x      41,39  

 

3)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  38,32             

     37,27  38,32  x      36,62  

 

4)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  37,26             

     36,93  36,82  37,26  36,58  

 

5)   Aki Kujanen                      JyväskKU                  37,16             

     37,16  36,44  35,89  x      

 

6)   Jarkko Lassila                   JyväskKU                  31,07             

     31,07  30,73  29,31  -      

 

7)   Teppo Vauhkonen                  MuurY                     29,78             

     29,78  27,61  26,65  x      

 

     Kari Peltokangas                 JyväskKU                  NM                

     x      x      x      x      

 

 

 

N30+ Keihäs

Loppukilpailu

1)   Vilma Moilanen                   JyväskKU                  32,61             

     31,41  30,79  30,26  32,61  

 

2)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  30,23             

     30,23  29,42  x      x      

 

3)   Mari Kyrönlahti                  JyväskKU                  26,40             

     24,72  25,95  25,80  26,40  

 

4)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  23,35             

     22,38  23,30  23,35  x      

 

5)   Merja Vuorinen                   JyväskKU                  23,20             

     21,35  23,20  22,30  21,61  

 

6)   Maija-Liisa Hyppönen             JyväskKU                  17,44             

     16,92  16,31  x      17,44  

 

7)   Annika Savolainen                JyväskKU                  16,72             

     16,72  x      x      15,69  

 

8)   Sisko Rauhala                    JyväskKU                  16,58             

     15,95  16,47  16,58  15,65  

 

9)   Tuulia Silfver                   MuurY                     14,65             

     14,65  12,84  x      13,84  

 

10)  Pirkko Povelainen                JyväskKU                  13,55             

     x      13,55  10,42  12,41