Viispiikkinen-cup 2, Kyyjärvi

16.6.2011

VIISPIIKKINEN – CUP 2. osakilpailun tulokset Kyyjärven kentältä to 16.6.2011

Kilpailut saatiin pitää mitä erinomaisessa säässä, tyynessä illassa kesäisen
auringon paistaessa.


********************************************************** 


N17 100m
1.        Jenna-Mari Paloniemi        KyKy                14,4


N17 korkeus
1.        Jenna-Mari Paloniemi        KyKy                1,30


N15 100 m
1.        Katja Meriläinen        SaPu                15,1

N15 korkeus
1.        Katja Meriläinen        SaPu                1,30

T13 korkeus
1.        Vilma Ruuska                Kiho                1,35
2.        Mari Kahilainen                Tuisku                1,20

T13 1000m kävely
1.        Mari Kahilainen                Tuisku                6.10,0


T11 300m
1.        Nora Siikamäki                SaPu                59,7
2.        Lotta Ahonen                SaPu                1.03,2
3.        Ellanoora Lehtonen        Yrittävä        1.05,2
4.        Venla Berg                Kiva                1.08,6
5.        Katri Katajamäki        SaPu                1.12,1
6.        Netta Hyökyvaara        Yrittävä        1.12,7
7.        Iida Hänninen                KyKy                1.27,2



T11 korkeus
1.        Netta Hyökyvaara        Yrittävä        1,04
2.        Nora Siikamäki                SaPu                1,02
3.        Lotta Ahonen                SaPu                1,00
4.        Ellanoora Lehtonen        Yrittävä        0,95
5.        Iida Patovisti                KyKy                0,85
6.        Katri Katajamäki        SaPu                0,75

T11 kiekko
1.        Katri Katajamäki        SaPu                13,33
2.        Ellanoora Lehtonen        Yrittävä        10,68
3.        Lotta Ahonen                SaPu                10,38
4.        Netta Hyökyvaara        Yrittävä        7,87




T11 1000m kävely
1.        Lotta Ahonen                SaPu                6.59,5
2.        Ellanoora Lehtonen        Yrittävä        7.10,1
3.        Katri Katajamäki        SaPu                8.27,5
4.        Iida Hänninen                KyKy                8.51,0




T9 300m
1.        Vera Siikamäki                SaPu                1.03,4
2.        Inka Hämäläinen                Kiva                1.09,6
3.        Helmi Paajanen                Kiva                1.10,3
4.        Sonja Katajamäki        SaPu                1.12,2
5.        Jenna Kärki                KyKy                1.34,0




T9 kuula 2 kg
1.        Helmi Paajanen                Kiva                4,34
2.        Sonja Katajamäki        SaPu                4,04
3.        Inka Hämäläinen                Kiva                3,78
4.        Vera Siikamäki                SaPu                3,39



T9 600m kävely
1.        Sonja Katajamäki        SaPu                4.11,1
2.        Vera Siikamäki                SaPu                4.35,3
        


T7 40m
1.        Jenni Kiminkinen        SaPu                8,1
2.        Riikka Sorri                Yrittävä        8,2
3.        Emilia Malinen                Yrittävä        8,5
4.        Helmiina Kynnäs                SaPu                8,6
5.        Jenni Honkonen                Kiva                8,9
6.        Eerika Paananen                KyKy                9,0
7.        Noora Kainu                KyKy                10,0
8.        Laura Kotilainen        KyKy                10,3


T7 pituus
1.        Riikka Sorri                Yrittävä        2,50
2.        Jenni Kiminkinen        SaPu                2,45
3.        Helmiina Kynnäs                SaPu                2,38
4.        Emilia Malinen                Yrittävä        2,23
5.        Eerika Paananen                KyKy                2,12
6.        Noora Kainu                KyKy                1,83
7.        Jenni Honkonen                Kiva                1,75


T7 600m kävely
1.        Jenni Kiminkinen        SaPu                4.40,1
2.        Riikka Sorri                Yrittävä        4.45,9
3.        Helmiina Kynnäs                SaPu                4.59,3
4.        Jenni Honkonen                Kiva                5.56,3



T5 40 m
1.        Satu Simola                KyKy                 9,7
2.        Marjaana Malinen        Yrittävä         9,9
3.        Petra Kyrönlahti        KyKy                10,1
4.        Aino-Kaisa Patovisti         KyKy                10,2
5.        Netta Vehkalampi        KyKy                10,8
6.        Emilia Simola                KyKy                11,9
7.        Iida Sironen                Yrittävä        13,7


T5 pallonheitto
1.        Satu Simola                KyKy                4,33
2.        Iida Sironen                Yrittävä        4,05
3.        Aino-Kaisa Patovisti         KyKy                3,99
4.        Petra Kyrönlahti        KyKy                3,46
5.        Netta Vehkalampi        KyKy                3,02
6.        Emilia Simola                KyKy                3,00



MIEHET 3000m kävely
1.        Heikki Brandt                Viesti                18.18,0
2.        Raimo Vuorenmaa                HU-82                20,25,4




P15 kuula 4kg
1.        Matti Kahilainen        Tuisku                17,47



P13 300m
1.        Valtteri Parkkonen        KyKy                56,6
2.        Henrik Peränen                Yrittävä        58,8
3.        Eetu Humppi                Yrittävä        1.07,4        


P13 kuula 3kg
1.        Valtteri Parkkonen        KyKy                9,84
2.        Henrik Peränen                Yrittävä        7,20
3.        Eetu Humppi                Yrittävä        6,08
4.        Oskari Pylkkönen        Kiva                5,13


P13 1000m kävely
1.        Henrik Peränen                Yrittävä        7.28,1
2.        Eetu Humppi                Yrittävä        7.28,8



P11 300m
1.        Juho Järvinen                Kiva                59,1
2.        Samu Tuominen                Yrittävä        1.01,6
3.        Antti Kotilainen        KivKiv                1.03,4
4.        Ilmari Kivipelto        SaPu                1.07,0
5.        Jani Jämsen                Yrittävä        1.08,2


P11 kiekko
1.        Juho Järvinen                Kiva                22,72
2.        Tuukka Sironen                Yrittävä        21,06
3.        Antti Kotilainen        KivKiv                19,46
4.        Ilmari Kivipelto        SaPu                16,52
5.        Jani Jämsen                Yrittävä        14,23
6.        Samu Tuominen                Yrittävä        7,88


P11 1000m kävely
1.        Antti Kotilainen        KivKiv                7.20,8
2.        Juho Järvinen                Kiva                7.26,0
3.        Samu Tuominen                Yrittävä        7.56,0
4.        Ilmari Kivipelto        SaPu                8.04,1


P9 300m
1.        Ronimatti Muhonen        KivKiv                1.02,1
2.        Roni Eteläkari                KyKy                1.05,0
3.        Joona Tuominen                Yrittävä        1.06,1
4.        Iivari Kujala                Yrittävä        1.08,3
5.        Kalle Sorri                Yrittävä        1.10.3
6.        Lauri Kärki                KyKy                1.20,9
7.        Valtteri Maanselkä        KyKy                1.21,6


P9 kuula 2 kg
1.        Santeri Sironen                Yrittävä        6,37
2.        Iivari Kujala                Yrittävä        5,26
3.        Ronimatti Muhonen        KivKiv                5,03
4.        Kalle Sorri                Yrittävä        4,66
5.        Miikka Vehkalampi        KyKy                4,53
6.        Joona Tuominen                Yrittävä        4,49
7.        Roni Eteläkari                KyKy                4,47
8.        Lauri Kärki                KyKy                4,34
9.        Valtteri Maanselkä        KyKy                3,86
10.        Toni Honkonen                Kiva                2,98


P9 600m kävely
1.        Joona Tuominen                Yrittävä        4.50,3
2.        Ronimatti Muhonen        KivKiv                5.09,3
3.        Kalle Sorri                Yrittävä        5.20,5


P7 40m
1.        Viljami Kivipelto        SaPu                7,8
2.        Roni Muhonen                Kiva                8,0
3.        Otto Hämäläinen                Kiva                8,4
4.        Vilko Berg                Kiva                8,4
5.        Juho Mikkonen                SaPu                9,1
6.        Viljami Pylkkönen        KyKy                9,2


P7 pituus
1.        Viljami Kivipelto        SaPu                2,73
2.        Roni Muhonen                Kiva                2,73
3.        Otto Hämäläinen                Kiva                2,37
4.        Vilko Berg                Kiva                2,28
5.        Juho Mikkonen                SaPu                1,99



P7 600m kävely
1.        Viljami Kivipelto        SaPu                4.22,5
2.        Juho Mikkonen                SaPu                5.57,1


P5 40m
1.        Niilo-Pekka Muhonen        KivKiv                9,1
2.        Otso Paajanen                Kiva                10,3
3.        Santtu Kynnäs                SaPu                10,6
4.        Jeremias Kaltiainen        KyKy                10,8
5.        Lukas Ahonen                SaPu                11,2
6.        Iiro Paananen                KyKy                12,5
7.        Joakim Kaltiainen        KyKy                13,0
8.        Joel Mikkonen                SaPu                13,9
9.        Daniel Katajamäki        SaPu                14,1
10.        Ville Kotilainen        KivKiv                16,4
11.        Tommi Huumarkangas        KyKy                16,6
12.        Remu Tuominen                Yrittävä        28,1


P5 pallonheitto
1.        Niilo-Pekka Muhonen        KivKiv                9,48
2.        Jeremias Kaltiainen        KyKy                9,35
3.        Lukas Ahonen                SaPu                5,69
4.        Otso Paajanen                Kiva                5,13
5.        Iiro Paananen                KyKy                5,12
6.        Joakim Kaltiainen        KyKy                4,23
7.        Santtu Kynnäs                SaPu                3,59
8.        Joel Mikkonen                SaPu                3,32
9.        Remu Tuominen                Yrittävä        3,08
10.        Tommi Huumarkangas        KyKy                3,06
11.        Ville Kotilainen        KivKiv                2,58
12.        Daniel Katajamäki        SaPu                1,48