Junior Indoor Meeting - JIM, Jyväskylä

24.3.2018

Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylän Kenttäurheilijat
24.03.2018


N 2000m
Loppukilpailu
1)   Venla Saari                      JyväskKU                  6.45,71           
2)   Reija-Elina Jylhä                HalT                      7.11,55           


N 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Pirjo Karetie                    JyväskKU                  20.49,88          
     Peppi Ahponen                    PyhU                      DNS               


P9 40m
1)   Anton Lindgren                   KstK                      6,72              
2)   Otto Rainio                      JyväskKU                  6,93              
3)   Onni Erkkilä                     JKU                       7,01              
4)   Trevor White                     JKU                       7,09              
5)   Eric Rinne                       LahdA                     7,30              
6)   Julius Laakso                    KUYU                      7,37              
7)   Joonatan Kulmala                 JKU                       7,38              
8)   Iivari Tiihonen                  KngK                      7,71              
9)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,75              
10)  Roni Hynninen                    HartVoi                   8,04              
11)  Veikko Alonen                    JKU                       8,17              
12)  Samu Ratia                       KaiV                      8,30              
13)  Joona Soiluaho                   ÄänU                      9,03              
     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               
     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Eric Rinne                       LahdA                     7,30              
2)   Joonatan Kulmala                 JKU                       7,38              
3)   Iivari Tiihonen                  KngK                      7,71              
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,75              
5)   Roni Hynninen                    HartVoi                   8,04              
6)   Veikko Alonen                    JKU                       8,17              
7)   Samu Ratia                       KaiV                      8,30              
     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Anton Lindgren                   KstK                      6,72              
2)   Otto Rainio                      JyväskKU                  6,93              
3)   Onni Erkkilä                     JKU                       7,01              
4)   Trevor White                     JKU                       7,09              
5)   Julius Laakso                    KUYU                      7,37              
6)   Joona Soiluaho                   ÄänU                      9,03              
     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  DNS               


T9 40m
1)   Venla Salminen                   JyväskKU                  7,05              
2)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  7,19              
3)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,21              
4)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  7,43              
5)   Petra Lähteelä                   SuoU                      7,49              
6)   Soiluaho Peppi                   ÄänU                      7,57              
7)   Jenna-Justiina Mäenpää           LajV                      7,63              
8)   Amadea Wallenius                 VehU                      7,69              
9)   Erika Salonen                    VehmU                     7,82              
10)  Jenny Björkberg                  JKU                       7,87              
11)  Ella Roimela                     JyväskKU                  7,88              
12)  Adeliina Laitinen                PihtipTui                 8,00              
     Sara Haapakoski                  SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Venla Salminen                   JyväskKU                  7,05              
2)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  7,19              
3)   Soiluaho Peppi                   ÄänU                      7,57              
4)   Amadea Wallenius                 VehU                      7,69              
5)   Erika Salonen                    VehmU                     7,82              
6)   Ella Roimela                     JyväskKU                  7,88              
7)   Adeliina Laitinen                PihtipTui                 8,00              

Loppukilpailu erä 2
1)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,21              
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  7,43              
3)   Petra Lähteelä                   SuoU                      7,49              
4)   Jenna-Justiina Mäenpää           LajV                      7,63              
5)   Jenny Björkberg                  JKU                       7,87              
     Sara Haapakoski                  SaarijPu                  DNS               


P9 400m
1)   Otto Rainio                      JyväskKU                  1.20,14           
2)   Anton Lindgren                   KstK                      1.22,10           
3)   Joonatan Kulmala                 JKU                       1.22,47           
4)   Trevor White                     JKU                       1.22,69           
5)   Eric Rinne                       LahdA                     1.22,79           
6)   Julius Laakso                    KUYU                      1.33,08           
7)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  1.34,24           
8)   Samu Ratia                       KaiV                      1.35,13           
9)   Åke Pimiä                        SaaP                      1.35,42           
10)  Veikko Alonen                    JKU                       1.38,54           
11)  Roni Hynninen                    HartVoi                   1.41,54           
     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Onni Erkkilä                     JKU                       DNS               
     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Trevor White                     JKU                       1.22,69           
2)   Eric Rinne                       LahdA                     1.22,79           
3)   Samu Ratia                       KaiV                      1.35,13           
4)   Veikko Alonen                    JKU                       1.38,54           
     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               
     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  DNS               
     Onni Erkkilä                     JKU                       DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Otto Rainio                      JyväskKU                  1.20,14           
2)   Anton Lindgren                   KstK                      1.22,10           
3)   Joonatan Kulmala                 JKU                       1.22,47           
4)   Julius Laakso                    KUYU                      1.33,08           
5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  1.34,24           
6)   Åke Pimiä                        SaaP                      1.35,42           
7)   Roni Hynninen                    HartVoi                   1.41,54           


T9 400m
1)   Venla Salminen                   JyväskKU                  1.24,56           
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  1.25,75           
3)   Adeliina Laitinen                PihtipTui                 1.28,14           
4)   Jenny Björkberg                  JKU                       1.29,42           
5)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  1.30,42           
6)   Soiluaho Peppi                   ÄänU                      1.31,31           
7)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  1.32,79           
8)   Moona Puolimatka                 VehU                      1.33,92           
9)   Jenna-Justiina Mäenpää           LajV                      1.34,00           
10)  Ella Roimela                     JyväskKU                  1.36,65           
     Amadea Wallenius                 VehU                      DNS               
     Petra Lähteelä                   SuoU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Venla Salminen                   JyväskKU                  1.24,56           
2)   Adeliina Laitinen                PihtipTui                 1.28,14           
3)   Jenny Björkberg                  JKU                       1.29,42           
4)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  1.32,79           

Loppukilpailu erä 2
1)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  1.25,75           
2)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  1.30,42           
3)   Soiluaho Peppi                   ÄänU                      1.31,31           
4)   Moona Puolimatka                 VehU                      1.33,92           
5)   Jenna-Justiina Mäenpää           LajV                      1.34,00           
6)   Ella Roimela                     JyväskKU                  1.36,65           
     Amadea Wallenius                 VehU                      DNS               
     Petra Lähteelä                   SuoU                      DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Julius Laakso                    KUYU                      90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    

2)   Joonatan Kulmala                 JKU                       85                
     75     80     85     90     
     o      o      o      xxx                                         


T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Moona Puolimatka                 VehU                      106               
     85     90     95     98     101    104    106    108    
     o      o      xo     xxo    o      o      xo     xxx    

2)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  98                
     85     90     95     98     101    
     o      o      o      xo     xxx    
                                 


P10 150m
1)   Juho Tonteri                     MikkKV                    23,48             
2)   Joel Myllyntaus                  JKU                       24,13             
3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    25,23             
4)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  25,32             
5)   Noel Piirainen                   TampPy                    25,36             
6)   Väinö Linnermo                   KUYU                      27,40             
7)   Aapo Pimiä                       SaaP                      29,35             

Loppukilpailu erä 1
1)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    25,23             
2)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  25,32             
3)   Väinö Linnermo                   KUYU                      27,40             
4)   Aapo Pimiä                       SaaP                      29,35             

Loppukilpailu erä 2
1)   Juho Tonteri                     MikkKV                    23,48             
2)   Joel Myllyntaus                  JKU                       24,13             
3)   Noel Piirainen                   TampPy                    25,36             


T10 150m
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    23,91             
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  24,56             
3)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    25,16             
4)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  25,21             
5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  25,58             
6)   Maija Santanen                   JanJ                      26,05             
7)   Aino Kinnunen                    SuoU                      26,54             
8)   Kerttu Rantanen                  KUYU                      27,44             
9)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  27,84             
10)  Julia Syrjänen                   KUYU                      28,72             
11)  Nette Sorsa                      KUYU                      30,84             
     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               
     Sini Takkunen                    AlavVi                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  24,56             
2)   Maija Santanen                   JanJ                      26,05             
3)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  27,84             
4)   Julia Syrjänen                   KUYU                      28,72             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    23,91             
2)   Kerttu Rantanen                  KUYU                      27,44             
     Olivia Puranen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  25,58             
2)   Aino Kinnunen                    SuoU                      26,54             
     Sini Takkunen                    AlavVi                    DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    25,16             
2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  25,21             
3)   Nette Sorsa                      KUYU                      30,84             


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joel Myllyntaus                  JKU                       3,90              
     3,90   3,82   3,66   3,75   
                                 

2)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3,81              
     3,56   3,70   3,81   3,40   
                                 

3)   Joona Viitala                    PetP                      3,76              
     3,76   3,70   3,50   3,55   
                                 

4)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    3,71              
     3,57   3,71   3,49   3,52   
                                 

5)   Onni Erkkilä                     JKU                       3,69              
     3,69   3,68   3,36   3,55   
                                 

6)   Trevor White                     JKU                       3,67              
     3,56   3,54   3,54   3,67   
                                 

7)   Noel Piirainen                   TampPy                    3,58              
     3,58   3,51   3,29   x      
                                 

8)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3,56              
     3,46   3,56   3,34   3,23   
                                 

9)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  3,32              
     3,32   3,06   3,12   3,16   
                                 

10)  Juho Suonsaari                   JyväskKU                  2,40              
     x      2,40   x      -      
                                 

     Eevert Happonen                  KuopRei                   3,83              
     3,74   3,78   3,71   3,83   
                                 



T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    4,00              
     3,90   3,92   3,89   4,00   
                                 

2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3,86              
     3,86   3,64   3,78   3,81   
                                 

3)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  3,76              
     3,67   3,61   3,56   3,76   
                                 

4)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3,55              
     3,43   3,54   3,52   3,55   
                                 

5)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  3,51              
     3,51   3,45   3,33   3,37   
                                 

6)   Sinja Ohra-Aho                   KngK                      3,48              
     3,12   3,25   3,30   3,48   
                                 

7)   Maija Santanen                   JanJ                      3,39              
     3,39   3,39   3,26   3,32   
                                 

8)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  3,39              
     3,29   3,38   3,32   3,39   
                                 

9)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    3,35              
     3,35   3,26   3,20   3,23   
                                 

10)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  3,26              
     3,03   3,16   3,26   3,16   
                                 

11)  Kerttu Rantanen                  KUYU                      3,12              
     3,11   2,91   3,07   3,12   
                                 

12)  Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  3,09              
     3,09   2,94   3,06   x      
                                 

13)  Iina Manner                      ÄänU                      3,05              
     3,04   2,88   3,05   2,82   
                                 

14)  Annika Liekkinen                 SuoU                      2,97              
     2,62   2,97   2,92   2,86   
                                 

15)  Petra Lähteelä                   SuoU                      2,91              
     2,91   2,83   x      2,83   
                                 

16)  Ella Roimela                     JyväskKU                  2,84              
     2,84   x      2,80   2,70   
                                 

17)  Nette Sorsa                      KUYU                      2,76              
     2,76   2,57   2,53   2,57   
                                 

18)  Julia Syrjänen                   KUYU                      2,70              
     2,70   2,43   2,30   2,51   
                                                                    


P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KUYU                      8,17              
     7,13   8,00   8,17   8,13   

2)   Aapo Pimiä                       SaaP                      4,59              
     4,59   4,20   4,26   3,93   

3)   Väinö Linnermo                   KUYU                      3,98              
     x      3,98   3,90   3,86   



T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  6,80              
     5,71   6,61   6,60   6,80   

2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  5,95              
     5,34   5,61   5,62   5,95   

3)   Vilma Järvinen                   KstK                      5,54              
     5,54   5,34   4,99   4,68   

4)   Aino Kinnunen                    SuoU                      5,09              
     5,00   x      5,09   4,41   

5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  4,86              
     4,86   4,52   3,83   4,15   

6)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    4,71              
     4,60   3,10   4,71   4,70   

7)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  4,71              
     4,71   x      4,18   3,64   

8)   Annika Liekkinen                 SuoU                      3,68              
     3,66   3,65   x      3,68   

9)   Julia Syrjänen                   KUYU                      3,05              
     3,05   2,75   2,74   3,00   



P11 60m
1)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   8,90              
2)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   8,98              
3)   Vilho Ketonen                    JKU                       9,29              
4)   Eevert Happonen                  KuopRei                   9,35              
5)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,36              
6)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,58              
7)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,81              
8)   Matti Laiho                      JyväskKU                  9,83              
9)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  10,16             
10)  Noel Piirainen                   TampPy                    10,17             
11)  Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,25             
12)  Tuomas Hakkarainen               JKU                       10,30             
13)  Alexander Periainen              JyväskKU                  10,57             

Loppukilpailu erä 1
1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,58              
2)   Matti Laiho                      JyväskKU                  9,83              
3)   Noel Piirainen                   TampPy                    10,17             
4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,25             
5)   Tuomas Hakkarainen               JKU                       10,30             

Loppukilpailu erä 2
1)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   8,90              
2)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   8,98              
3)   Vilho Ketonen                    JKU                       9,29              
4)   Eevert Happonen                  KuopRei                   9,35              
5)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,36              
6)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  9,81              
7)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  10,16             
8)   Alexander Periainen              JyväskKU                  10,57             


T11 60m
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    9,02              
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,43              
3)   Iina Niemelä                     LeKi                      9,55              
4)   Niia Niemelä                     LeKi                      9,58              
5)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,71              
6)   Heta Rantanen                    KUYU                      9,73              
7)   Mia Hurskanen                    LauU                      9,74              
8)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  10,00             
9)   Emma Syrjänen                    KUYU                      10,02             
10)  Tinja Kenttälä                   VehU                      10,08             
11)  Melina Vertala                   JyväskKU                  10,12             
12)  Emma Ratia                       KaipVi                    10,33             
13)  Maija Santanen                   JanJ                      10,40             
14)  Lumi Lehtinen                    KUYU                      10,45             
15)  Elsa Mänttäri                    KUYU                      10,60             
16)  Annika Liekkinen                 SuoU                      11,17             
17)  Emma Jusi                        KUYU                      11,46             

Loppukilpailu erä 1
1)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  10,00             
2)   Tinja Kenttälä                   VehU                      10,08             
3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  10,12             
4)   Emma Ratia                       KaipVi                    10,33             
5)   Lumi Lehtinen                    KUYU                      10,45             
6)   Elsa Mänttäri                    KUYU                      10,60             
7)   Annika Liekkinen                 SuoU                      11,17             
8)   Emma Jusi                        KUYU                      11,46             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    9,02              
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,43              
3)   Iina Niemelä                     LeKi                      9,55              
4)   Niia Niemelä                     LeKi                      9,58              
5)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,71              
6)   Heta Rantanen                    KUYU                      9,73              
7)   Mia Hurskanen                    LauU                      9,74              
8)   Emma Syrjänen                    KUYU                      10,02             
9)   Maija Santanen                   JanJ                      10,40             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  3.29,28           
2)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3.36,16           
3)   Tommi Sivill                     JKU                       3.37,68           
4)   Riko-Matti Jylhä                 HalT                      3.42,20           
5)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.47,66           
6)   Eino Sajavaara                   JyväskKU                  3.54,55           
7)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  3.59,76           
8)   Matti Laiho                      JyväskKU                  4.00,56           
9)   Tuomas Hakkarainen               JKU                       4.13,07           
     Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina Niemelä                     LeKi                      3.33,94           
2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.34,85           
3)   Emma Ratia                       KaipVi                    3.52,51           
4)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.56,25           
5)   Niia Niemelä                     LeKi                      3.57,06           
6)   Aava Lautamäki                   JKU                       3.59,68           
7)   Lumi Lehtinen                    KUYU                      4.33,28           
8)   Elsa Mänttäri                    KUYU                      4.55,18           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   141               
     120    123    126    130    135    141    143    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  123               
     105    110    115    120    123    126    
     o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

3)   Tommi Sivill                     JKU                       105               
     100    105    110    
     o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  131               
     105    110    114    118    122    126    129    131    132    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Iina Niemelä                     LeKi                      129               
     110    114    118    122    126    129    131    
     o      o      xxo    o      o      xo     xxx    

3)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  114               
     95     100    105    110    114    118    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

4)   Emma Ratia                       KaipVi                    105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

5)   Melina Vertala                   JyväskKU                  105               
     95     100    105    110    
     o      xo     o      xxx    

6)   Emma Jusi                        KUYU                      105               
     95     100    105    110    
     o      o      xo     xxx    



P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tommi Sivill                     JKU                       8,67              
     8,67   8,57   8,46   8,50   
                                 

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,55              
     8,55   8,15   8,07   x      
                                 

3)   Vilho Ketonen                    JKU                       8,43              
     8,19   8,03   8,43   8,11   
                                 

4)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  8,10              
     8,02   8,10   7,73   7,60   
                                 

5)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    7,87              
     7,59   7,60   7,53   7,87   
                                 

6)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  7,21              
     7,21   6,71   6,72   6,92   
                                 



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    9,27              
     9,27   9,14   8,85   8,76   
                                 

2)   Iina Niemelä                     LeKi                      8,98              
     8,98   8,51   8,48   8,76   
                                 

3)   Niia Niemelä                     LeKi                      8,94              
     8,45   8,75   8,70   8,94   
                                 

4)   Melina Vertala                   JyväskKU                  8,36              
     7,98   8,02   8,19   8,36   
                                 

5)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,29              
     8,29   8,07   7,97   7,96   
                                 

6)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  8,09              
     8,09   7,91   x      7,99   
                                 

7)   Heta Rantanen                    KUYU                      8,04              
     7,96   7,90   7,73   8,04   
                                 

8)   Ylinen Sohvi                     AlaU                      7,68              
     7,52   7,68   7,53   x      
                                 

9)   Emma Syrjänen                    KUYU                      6,99              
     x      6,90   6,99   6,71   
                                 



P11 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Kinnunen                  SuoU                      30,76             
     25,35  29,45  27,78  30,76  

2)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   24,28             
     19,45  17,78  21,66  24,28  

3)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  23,71             
     23,71  22,05  22,95  20,80  

4)   Jesse Kaipiainen                 KUYU                      20,61             
     20,61  15,84  20,23  17,75  

5)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  19,90             
     18,00  15,59  14,68  19,90  

6)   Tuomas Hakkarainen               JKU                       9,37              
     x      9,37   7,18   8,50   
          


T11 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Ylinen Sohvi                     AlaU                      26,71             
     26,71  23,18  21,76  21,67  

2)   Iida Kastarinen                  TampPy                    19,49             
     17,57  15,18  16,08  19,49  

3)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  19,22             
     12,65  14,56  19,22  15,51  

4)   Melina Vertala                   JyväskKU                  13,16             
     11,16  11,10  13,16  10,51  

5)   Vilma Järvinen                   KstK                      11,43             
     11,43  10,22  11,09  9,66   

6)   Emma Jusi                        KUYU                      10,70             
     9,88   7,91   9,57   10,70  



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Matti Laiho                      JyväskKU                  7.30,63           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Maija Harju                      JanJa                     6.04,52           
     Ilse Parpala                     KälT                      DNS               


P11 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  2.10,29           
   1) Konsta Vuorela, 2) Daniel Pollari, 
   3) Paavo Heinisuo, 4) Vilho Ketonen
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  2.21,81           
   1) Trevor White, 2) Matti Laiho, 
   3) Juho Hyppönen, 4) Eino Sajavaara


T11 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  2.14,42           
   1) Melina Vertala, 2) Neea Viitaharju, 
   3) Hilla Savioja, 4) Nea Koppeli
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  2.24,66           
   1) Pihla Hyyppä, 2) Venla Salminen, 
   3) Erika Parkkonen, 4) Enni Mustaparta
3)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  2.35,67           
   1) Julia Syrjänen, 2) Emma Syrjänen, 
   3) Kerttu Rantanen, 4) Heta Rantanen
4)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2   KeskiUYU                  2.46,28           
   1) Elsa Mänttäri, 2) Nette Sorsa, 
   3) Emma Jusi, 4) Lumi Lehtinen


P12 200m
1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   29,59             
2)   Iiro Pekkarinen                  TampPy                    29,79             
3)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  30,35             
4)   Niklas Piirainen                 TampPy                    31,38             
5)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  31,68             
6)   Otso Barck                       KUYU                      32,02             
7)   Eevert Happonen                  KuopRei                   32,37             
8)   Samu Miettinen                   SiilPo                    32,48             
9)   Joel Toivola                     LahdA                     33,15             
10)  Lauri Palm                       KUYU                      37,31             
     Eelis Hynninen                   HartVoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Niklas Piirainen                 TampPy                    31,38             
2)   Otso Barck                       KUYU                      32,02             
3)   Eevert Happonen                  KuopRei                   32,37             
4)   Samu Miettinen                   SiilPo                    32,48             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iiro Pekkarinen                  TampPy                    29,79             
2)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  30,35             
3)   Lauri Palm                       KUYU                      37,31             
     Eelis Hynninen                   HartVoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 3
1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   29,59             
2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  31,68             
3)   Joel Toivola                     LahdA                     33,15             


T12 200m
1)   Emmi Savenius                    VehU                      29,44             
2)   Silja Saarinen                   VehmU                     29,85             
3)   Pihla Tiihonen                   JKU                       30,19             
4)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      30,64             
5)   Nea Savolainen                   MaanMa                    31,05             
6)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  31,13             
7)   Tilda Pimiä                      SaaP                      31,26             
8)   Jade Toivola                     LahdA                     31,32             
9)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      31,37             
10)  Nea Koppeli                      JyväskKU                  31,45             
11)  Aliina Ojaniemi                  SeSU                      31,55             
12)  Iida Pentti                      JKU                       31,71             
13)  Monamaria Pyhältö                TampPy                    31,80             
14)  Siiri Kihlman                    JKU                       32,06             
15)  Siru Huuskola                    KUYU                      33,12             
16)  Aljona Karamzina                 JyväskKU                  33,25             
17)  Iiris Jääskeläinen               KUYU                      33,70             
     Erika Spoof                      JyväskKU                  DNS               
     Milla Kangas                     OulPy                     DNS               
     Miriam Puolimatka                VehU                      DQ                
     Emmi Mäkinen                     VehU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Tilda Pimiä                      SaaP                      31,26             
2)   Iida Pentti                      JKU                       31,71             
3)   Iiris Jääskeläinen               KUYU                      33,70             
     Erika Spoof                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      30,64             
2)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  31,45             
3)   Aliina Ojaniemi                  SeSU                      31,55             
4)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  33,25             

Loppukilpailu erä 3
1)   Silja Saarinen                   VehmU                     29,85             
2)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      31,37             
3)   Siiri Kihlman                    JKU                       32,06             
4)   Siru Huuskola                    KUYU                      33,12             

Loppukilpailu erä 4
1)   Nea Savolainen                   MaanMa                    31,05             
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  31,13             
3)   Jade Toivola                     LahdA                     31,32             

Loppukilpailu erä 5
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    31,80             
     Milla Kangas                     OulPy                     DNS               
     Miriam Puolimatka                VehU                      DQ                

Loppukilpailu erä 6
1)   Emmi Savenius                    VehU                      29,44             
2)   Pihla Tiihonen                   JKU                       30,19             
     Emmi Mäkinen                     VehU                      DNS               


P12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    10,85             
2)   Niklas Piirainen                 TampPy                    11,68             
3)   Samu Miettinen                   SiilPo                    12,09             
4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  12,52             
5)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   14,27             


T12 60m aidat
1)   Emmi Mäkinen                     VehU                      10,29             
2)   Mila Heikkonen                   KUYU                      10,56             
3)   Miriam Puolimatka                VehU                      10,77             
4)   Lumia Laakso                     KUYU                      11,04             
5)   Jonna Romo                       KngK                      11,30             
6)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  11,31             
7)   Jade Toivola                     LahdA                     11,54             
8)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  11,69             
9)   Aliina Ojaniemi                  SeSU                      12,54             
10)  Tilda Pimiä                      SaaP                      12,60             
11)  Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  13,54             

Loppukilpailu erä 1
1)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  11,31             
2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  11,69             
3)   Aliina Ojaniemi                  SeSU                      12,54             
4)   Tilda Pimiä                      SaaP                      12,60             
5)   Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  13,54             

Loppukilpailu erä 2
1)   Emmi Mäkinen                     VehU                      10,29             
2)   Mila Heikkonen                   KUYU                      10,56             
3)   Miriam Puolimatka                VehU                      10,77             
4)   Lumia Laakso                     KUYU                      11,04             
5)   Jonna Romo                       KngK                      11,30             
6)   Jade Toivola                     LahdA                     11,54             


P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    298               
     258    268    278    288    298    308    318    
     xo     -      o      -      xxo    -      xxx    

2)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   178               
     168    178    188    
     xo     o      xxx    

3)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    178               
     158    168    178    188    
     o      xo     xo     xxx    



T12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aamu Uusitalo                    HimU                      248               
     218    228    238    248    258    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      218               
     198    208    218    228    
     o      o      o      xxx    

3)   Mila Heikkonen                   KUYU                      208               
     178    188    198    208    218    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    188               
     158    168    178    188    198    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  178               
     148    158    168    178    188    
     xo     o      o      xxo    xxx    

6)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    158               
     138    148    158    168    
     o      o      o      xxx    



P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   4,17              
     3,89   3,91   3,89   4,17   
                                 

2)   Samu Miettinen                   SiilPo                    4,07              
     3,96   3,56   4,07   3,64   
                                 

3)   Joel Toivola                     LahdA                     3,71              
     3,71   3,58   3,41   3,10   
                                 

4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  3,66              
     3,53   3,58   3,34   3,66   
                                 

5)   Kasperi Hiidenniemi              KUYU                      3,64              
     3,64   3,54   3,28   3,57   
                                 

6)   Otso Barck                       KUYU                      3,46              
     x      3,46   x      x      
                                 

7)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   3,45              
     3,14   x      3,20   3,45   
                                 

8)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  3,36              
     3,36   2,93   3,11   2,75   
                                 

9)   Lauri Palm                       KUYU                      3,06              
     x      3,06   x      -      
                                 



T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emmi Mäkinen                     VehU                      4,70              
     4,64   4,70   4,68   4,61   
                                 

2)   Emmi Savenius                    VehU                      4,37              
     4,37   x      4,29   x      
                                 

3)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      4,35              
     x      4,35   3,85   4,21   
                                 

4)   Mila Heikkonen                   KUYU                      4,30              
     4,30   4,17   4,22   4,13   
                                 

5)   Iida Pentti                      JKU                       3,98              
     3,98   3,76   3,53   x      
                                 

6)   Jade Toivola                     LahdA                     3,97              
     3,97   3,49   3,32   x      
                                 

7)   Pihla Tiihonen                   JKU                       3,96              
     x      3,82   3,96   x      
                                 

8)   Siru Huuskola                    KUYU                      3,96              
     3,96   x      3,77   3,72   
                                 

9)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  3,94              
     3,88   x      x      3,94   
                                 

10)  Emmi Väänänen                    ÄhtU                      3,94              
     3,94   3,63   3,87   x      
                                 

11)  Aljona Karamzina                 JyväskKU                  3,92              
     x      3,84   3,60   3,92   
                                 

12)  Nea Koppeli                      JyväskKU                  3,92              
     3,92   x      -      -      
                                 

13)  Milla Kangas                     OulPy                     3,91              
     3,91   3,78   3,79   3,59   
                                 

14)  Miriam Puolimatka                VehU                      3,85              
     3,66   x      3,85   3,74   
                                 

15)  Siiri Kihlman                    JKU                       3,77              
     3,57   3,49   3,75   3,77   
                                 

16)  Nea Savolainen                   MaanMa                    3,74              
     3,37   3,09   3,74   x      
                                 

17)  Monamaria Pyhältö                TampPy                    3,73              
     x      3,73   3,38   x      
                                 

18)  Sofia Moreno                     PylkönmY                  3,69              
     3,69   3,29   3,35   3,49   
                                 

19)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  3,61              
     3,46   3,44   3,58   3,61   
                                 

20)  Selma Möller                     SuoU                      3,50              
     3,38   3,50   3,39   3,05   
                                 

21)  Erika Spoof                      JyväskKU                  3,50              
     3,50   3,21   3,34   3,14   
                                 

22)  Viivi Koskinen                   JyväskKU                  3,41              
     3,41   3,23   3,10   3,16   
                                 

23)  Hilla Savioja                    JyväskKU                  3,32              
     x      3,32   3,14   3,12   
                                 

24)  Ninni Korpinen                   SuoU                      3,29              
     x      x      x      3,29   
                                 

25)  Mea Heikkonen                    KUYU                      3,01              
     2,62   2,89   3,01   2,74   
                                 
                                   


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   9,07              
     9,07   8,17   7,75   8,00   

2)   Aleksi Kinnunen                  SuoU                      8,06              
     8,06   7,83   x      x      

3)   Samu Miettinen                   SiilPo                    7,90              
     7,14   6,87   7,68   7,90   

4)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  7,78              
     7,78   6,71   7,61   6,95   

5)   Otso Barck                       KUYU                      7,21              
     7,21   6,99   7,02   6,90   

6)   Kasperi Hiidenniemi              KUYU                      7,05              
     7,05   x      x      6,61   

7)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  6,73              
     6,13   6,73   6,08   6,03   

8)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   6,67              
     6,10   5,71   6,67   6,07   

9)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  6,39              
     5,84   5,87   6,25   6,39   

10)  Lauri Palm                       KUYU                      6,18              
     5,82   5,84   x      6,18   

     Paavo Puro                       SuoU                      13,03             
     12,78  12,98  13,03  12,90  



T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siru Huuskola                    KUYU                      8,95              
     8,95   8,94   x      7,85   

2)   Senja Norontaus                  SuoU                      8,45              
     8,45   7,37   x      7,15   

3)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  8,00              
     7,86   7,31   7,04   8,00   

4)   Emmi Väänänen                    ÄhtU                      8,00              
     7,73   7,76   8,00   6,93   

5)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      7,87              
     7,03   7,87   7,47   6,82   

6)   Lumia Laakso                     KUYU                      7,60              
     7,60   7,35   x      7,58   

7)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  7,58              
     7,11   7,58   7,12   7,03   

8)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  7,07              
     6,81   6,20   6,91   7,07   

9)   Iida Pentti                      JKU                       6,95              
     6,49   6,95   6,55   6,12   

10)  Mea Heikkonen                    KUYU                      6,80              
     6,80   6,47   6,40   6,00   

11)  Helmi Cardona                    KUYU                      6,63              
     6,63   6,53   6,35   6,28   

12)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    6,46              
     6,46   6,16   6,19   6,03   

13)  Nea Koppeli                      JyväskKU                  6,25              
     6,19   5,86   6,25   5,71   

14)  Ninni Korpinen                   SuoU                      6,21              
     6,21   5,89   6,21   5,58   

15)  Pihla Tiihonen                   JKU                       6,21              
     x      6,20   6,21   5,96   

16)  Erika Spoof                      JyväskKU                  6,20              
     5,98   5,83   6,20   6,10   

17)  Neea Viitaharju                  JyväskKU                  6,04              
     5,35   5,33   5,96   6,04   

18)  Miranda Smith                    JyväskKU                  5,70              
     5,46   5,20   x      5,70   

19)  Viivi Koskinen                   JyväskKU                  5,39              
     5,32   5,18   5,33   5,39   



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Iiro Pekkarinen                  TampPy                    8,90              
2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  8,97              
     Luukas Kontro                    JyväskKU                  DNS               


T13 60m
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,14              
2)   Sara Takala                      SeSU                      8,33              
3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,58              
4)   Silja Saarinen                   VehmU                     8,81              
5)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,83              
6)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,87              
6)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    8,87              
8)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,89              
9)   Helmi Kiraly                     JKU                       8,91              
10)  Emmi Savenius                    VehU                      9,01              
11)  Veera Reponen                    JouP                      9,04              
12)  Nea Savolainen                   MaanMa                    9,07              
13)  Senni Ohra-Aho                   KngK                      9,08              
14)  Milla Kangas                     OulPy                     9,11              
15)  Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  9,12              
16)  Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,15              
17)  Veera Lahtinen                   JyväskKU                  9,19              
17)  Milla Luoma-Tokoi                KUra                      9,19              
19)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,21              
20)  Anni Halinen                     SuoU                      9,23              
20)  Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,23              
22)  Emma Toivonen                    JKU                       9,26              
23)  Mea Sorri                        SuoU                      9,27              
24)  Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,32              
25)  Milla Holttinen                  KUYU                      9,40              
26)  Promthip Wisetkhan               LepV                      9,46              
27)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,67              
28)  Sofia Rinne                      LahA                      9,75              
29)  Nea Laine                        PylkönmY                  9,95              
30)  Menni Andelin                    KUYU                      10,18             
31)  Ella Haajanen                    KUYU                      10,46             
     Noora Salmi                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  9,12              
2)   Veera Lahtinen                   JyväskKU                  9,19              
3)   Anni Halinen                     SuoU                      9,23              
4)   Emma Toivonen                    JKU                       9,26              
5)   Mea Sorri                        SuoU                      9,27              
6)   Milla Holttinen                  KUYU                      9,40              
7)   Menni Andelin                    KUYU                      10,18             
8)   Ella Haajanen                    KUYU                      10,46             

Loppukilpailu erä 2
1)   Helmi Kiraly                     JKU                       8,91              
2)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,15              
3)   Milla Luoma-Tokoi                KUra                      9,19              
4)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,23              
5)   Promthip Wisetkhan               LepV                      9,46              
6)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,67              
7)   Sofia Rinne                      LahA                      9,75              
8)   Nea Laine                        PylkönmY                  9,95              

Loppukilpailu erä 3
1)   Silja Saarinen                   VehmU                     8,81              
2)   Emmi Savenius                    VehU                      9,01              
3)   Veera Reponen                    JouP                      9,04              
4)   Nea Savolainen                   MaanMa                    9,07              
5)   Senni Ohra-Aho                   KngK                      9,08              
6)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,21              
7)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    9,32              
     Noora Salmi                      JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,14              
2)   Sara Takala                      SeSU                      8,33              
3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,58              
4)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,83              
5)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,87              
5)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    8,87              
7)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,89              
8)   Milla Kangas                     OulPy                     9,11              


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Saaga Attenberg                  MikkKV                    3.18,13           
2)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  3.20,67           
3)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3.21,14           
4)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.22,80           
5)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    3.31,43           
6)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  3.34,68           
7)   Sofia Rinne                      LahA                      3.36,09           
8)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  3.49,10           
9)   Ellen Immonen                    JyväskKU                  3.50,78           
10)  Promthip Wisetkhan               LepV                      4.09,34           
11)  Sanni Pitkänen                   JyväskKU                  4.09,55           
     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  141               
     130    134    138    141    144    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Eemil Kulmala                    VehmU                     141               
     125    130    134    138    141    144    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

3)   Niklas Piirainen                 TampPy                    134               
     120    125    130    134    138    
     o      o      o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    157               
     140    144    148    151    153    155    157    159    
     o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   151               
     135    140    144    148    151    153    
     o      o      o      xxo    o      -      

3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  151               
     130    135    140    144    148    151    153    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Sara Takala                      SeSU                      140               
     120    125    130    135    140    144    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Silja Saarinen                   VehmU                     140               
     120    125    130    135    140    144    
     o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  140               
     125    130    135    140    144    
     o      xo     o      xo     xxx    

7)   Vilja Liimatainen                SuoU                      130               
     120    125    130    135    
     o      xo     o      xxx    

8)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xxx    

9)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      xxo    xo     xxx    

10)  Sanni Pitkänen                   JyväskKU                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

11)  Anni Vuori                       SaarijPu                  120               
     115    120    125    
     o      o      xxx    

11)  Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                                    
     Jonna Romo                       KngK                                        


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,66              
     9,15   9,66   9,44   9,63   
                                 

2)   Eemil Kulmala                    VehmU                     8,44              
     x      x      8,01   8,44   
                                 



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  9,93              
     9,18   9,33   x      9,93   
                                 

2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,27              
     8,97   9,08   9,27   9,20   
                                 

3)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  8,55              
     7,94   8,22   8,55   8,30   
                                 

4)   Veera Lahtinen                   JyväskKU                  8,41              
     8,41   x      8,33   x      
                                 

5)   Helmi Kiraly                     JKU                       8,27              
     x      x      8,27   8,20   
                                 

6)   Lumia Laakso                     KUYU                      8,25              
     8,04   8,22   8,08   8,25   
                                 

7)   Nea Laine                        PylkönmY                  7,96              
     7,68   7,90   x      7,96   
                                 

8)   Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  7,78              
     7,44   7,78   7,71   x      
                                 

9)   Ella Haajanen                    KUYU                      7,16              
     7,06   7,16   6,97   7,12   
                                 
                                  


T13 Junnukeihäs
Loppukilpailu
1)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  24,04             
     14,85  15,68  18,58  24,04  

2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  23,31             
     20,51  17,18  17,54  23,31  

3)   Senja Norontaus                  SuoU                      23,27             
     x      23,27  22,61  20,86  

4)   Selma Möller                     SuoU                      21,98             
     19,35  19,13  17,97  21,98  

5)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  19,46             
     17,89  19,46  16,30  15,61  

6)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  19,22             
     19,22  13,73  13,12  16,69  

7)   Mea Heikkonen                    KUYU                      18,30             
     18,30  15,82  11,62  14,52  

8)   Ella Haajanen                    KUYU                      17,31             
     12,18  12,52  17,31  14,63  

9)   Milla Holttinen                  KUYU                      14,97             
     13,53  11,62  14,97  13,48  

10)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  14,77             
     14,01  x      11,66  14,77  

11)  Menni Andelin                    KUYU                      13,69             
     13,24  13,69  13,18  12,12  



P13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Oskari Matila                    KuortKu                   5.37,07           


T13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Vilja Liimatainen                SuoU                      5.30,43           
2)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  6.22,88           


T13 4x200m viesti
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  1.59,52           
   1) Iida Pajunen, 2) Saga Koppeli, 
   3) Emmiina Hiltunen, 4) Hilma Kinnunen
2)   Vehmaisten Urheilijat            VehmU                     2.01,05           
   1) Mirjam Puolimatka, 2) Silja Saarinen, 
   3) Emmi Savenius, 4) Emilia Salonen
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  2.05,81           
   1) Christine Kuusisto, 2) Pirkko Järvikylä, 
   3) Eevi Ylitalo, 4) Pihla Tiihonen
4)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  2.08,74           
   1) Justine Hämäläinen, 2) Emmi Mäkäläinen, 
   3) Ellen Immonen, 4) Jenna Tuomaala
5)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 5    JyväskKU                  2.09,09           
   1) Emma Toivonen, 2) Aino Tyynysniemi, 
   3) Sanni Pitkänen, 4) Veera Lahtinen
6)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2   KeskiUYU                  2.10,82           
   1) Mila Heikkonen, 2) Mea Heikkonen, 
   3) Lumia Laakso, 4) Siru Huuskola
7)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  2.13,01           
   1) Tilda Pimiä, 2) Lotta Perkiö, 
   3) Vilma-Riina Valkola, 4) Peppi Perkiö
8)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 6    JyväskKU                  2.13,29           
   1) Iida Pentti, 2) Viivi Koskinen, 
   3) Siiri Kihlman, 4) Helmi Kiraly
9)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  2.14,42           
   1) Erika Spoof, 2) Kiia Hämäläinen, 
   3) Miranda Smith, 4) Aljona Karamzina
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  DNS               
   1) Menni Andelin, 2) Iiris Jääskeläinen, 
   3) Ella Haajanen, 4) Milla Holttinen

Loppukilpailu erä 1
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 5    JyväskKU                  2.09,09           
   1) Emma Toivonen, 2) Aino Tyynysniemi, 
   3) Sanni Pitkänen, 4) Veera Lahtinen
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 6    JyväskKU                  2.13,29           
   1) Iida Pentti, 2) Viivi Koskinen, 
   3) Siiri Kihlman, 4) Helmi Kiraly
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  2.14,42           
   1) Erika Spoof, 2) Kiia Hämäläinen, 
   3) Miranda Smith, 4) Aljona Karamzina

Loppukilpailu erä 2
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  2.05,81           
   1) Christine Kuusisto, 2) Pirkko Järvikylä, 
   3) Eevi Ylitalo, 4) Pihla Tiihonen
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  2.08,74           
   1) Justine Hämäläinen, 2) Emmi Mäkäläinen, 
   3) Ellen Immonen, 4) Jenna Tuomaala
3)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2   KeskiUYU                  2.10,82           
   1) Mila Heikkonen, 2) Mea Heikkonen, 
   3) Lumia Laakso, 4) Siru Huuskola

Loppukilpailu erä 3
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  1.59,52           
   1) Iida Pajunen, 2) Saga Koppeli, 
   3) Emmiina Hiltunen, 4) Hilma Kinnunen
2)   Vehmaisten Urheilijat            VehmU                     2.01,05           
   1) Mirjam Puolimatka, 2) Silja Saarinen, 
   3) Emmi Savenius, 4) Emilia Salonen
3)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  2.13,01           
   1) Tilda Pimiä, 2) Lotta Perkiö, 
   3) Vilma-Riina Valkola, 4) Peppi Perkiö
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  DNS               
   1) Menni Andelin, 2) Iiris Jääskeläinen, 
   3) Ella Haajanen, 4) Milla Holttinen


P14 200m
1)   Rasmus Remesaho                  TolU                      25,92                          
2)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  26,32 
3)   Tommi Saarinen                   AlaU                      26,48            
4)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  26,95                         
5)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      27,00             
6)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  27,16  
7)   Konsta Kankainen                 TampPy                    28,38            
8)   Risto Hakkarainen                JKU                       30,80             
     Onni Lehto                       TampPy                    DNS               
     Samuli Takkunen                  AlavVi                    DNS               
     Alex Vuori                       KUYU                      DNS               
     Eino Perämaa                     TampPy                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      27,00             
2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  27,16             
3)   Risto Hakkarainen                JKU                       30,80             

Loppukilpailu erä 2
1)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  26,32             
     Onni Lehto                       TampPy                    DNS               
     Samuli Takkunen                  AlavVi                    DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Rasmus Remesaho                  TolU                      25,92             
2)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  28,38             
     Alex Vuori                       KUYU                      DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Tommi Saarinen                   AlaU                      26,48             
2)   Konsta Kankainen                 TampPy                    26,95             
     Eino Perämaa                     TampPy                    DNS               


T14 200m
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  27,05             
2)   Laura Loponen                    OP                        27,06             
3)   Olivia Asikainen                 KaiV                      27,30             
4)   Anni Nurminen                    TampPy                    27,73             
5)   Minea Vertala                    JyväskKU                  28,01             
6)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  28,33             
7)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  28,61             
8)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  28,63             
9)   Emilia Salonen                   VehU                      29,25             
10)  Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 29,28             
11)  Saara Himanen                    JuvU                      29,90             
12)  Emmi Karjalainen                 MikkKV                    30,26             
13)  Aure Kuosmanen                   SuoU                      30,33             
14)  Siiri Pirinen                    JuvU                      30,40             
15)  Emilia Malinen                   PylkönmY                  30,47             
16)  Amanda Asikainen                 MikkKV                    30,94             
17)  Netta Kallio                     PylkönmY                  31,11             
18)  Kerttu Saksala                   JyväskKU                  31,31             
19)  Jenna Ojaniemi                   SeSU                      31,56             
20)  Inka Nahkala                     SuoU                      34,88             
     Maria Jääskä                     KaustPV                   DNS               
     Emmi Ronkainen                   KUYU                      DNS               
     Hille Kankaanpää                 KUYU                      DNS               
     Jenni Kiminkinen                 JKU                       DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Emilia Salonen                   VehU                      29,25             
2)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  30,47             
     Emmi Ronkainen                   KUYU                      DNS               
     Maria Jääskä                     KaustPV                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Netta Kallio                     PylkönmY                  31,11             
2)   Jenna Ojaniemi                   SeSU                      31,56             
3)   Inka Nahkala                     SuoU                      34,88             
     Hille Kankaanpää                 KUYU                      DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  28,33             
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 29,28             
3)   Aure Kuosmanen                   SuoU                      30,33             
4)   Siiri Pirinen                    JuvU                      30,40             

Loppukilpailu erä 4
1)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  28,61             
2)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  28,63             
3)   Kerttu Saksala                   JyväskKU                  31,31             

Loppukilpailu erä 5
1)   Anni Nurminen                    TampPy                    27,73             
2)   Saara Himanen                    JuvU                      29,90             
     Jenni Kiminkinen                 JKU                       DQ                

Loppukilpailu erä 6
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  27,05             
2)   Laura Loponen                    OP                        27,06             
3)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    30,94             

Loppukilpailu erä 7
1)   Olivia Asikainen                 KaiV                      27,30             
2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  28,01             
3)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    30,26             


P14 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    9,83              
     Samuli Takkunen                  AlavVi                    DNS               


T14 60m aidat
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,38              
2)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 9,40              
3)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  9,50              
4)   Anni Nurminen                    TampPy                    9,56              
4)   Laura Loponen                    OP                        9,56              
6)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 9,63              
7)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    10,29             
8)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,64             
9)   Ella Leino                       TampU                     10,72             
10)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    11,18             
11)  Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  11,99             
12)  Laura Koskinen                   TP                        12,80             
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  9,80              
     Gea Zitting                      JyväskKU                  10,20             
     Minea Vertala                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  9,50              
2)   Ella Leino                       TampU                     10,72             
3)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    11,18             
4)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  11,99             
5)   Laura Koskinen                   TP                        12,80             
     Gea Zitting                      JyväskKU                  10,20             
     Riikka Savolainen                JyväskKU                  9,80              

Loppukilpailu erä 2
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,38              
2)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 9,40              
3)   Anni Nurminen                    TampPy                    9,56              
3)   Laura Loponen                    OP                        9,56              
5)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 9,63              
6)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    10,29             
7)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,64             
     Minea Vertala                    JyväskKU                  DNS               


P14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Konsta Kankainen                 TampPy                    308               
     308    318    
     o      xxx    

2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  278               
     238    248    258    268    278    288    
     xo     o      o      xo     o      xxx    

3)   Otto Ahonen                      TampPy                    248               
     228    238    248    258    
     o      o      xxo    xxx    

4)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    238               
     198    208    218    228    238    248    
     o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Alex Vuori                       KUYU                      218               
     178    188    198    208    218    228    
     o      -      o      xo     o      xxx    

6)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  198               
     188    198    208    
     o      o      xxx    



T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    288               
     248    258    268    278    288    298    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   258               
     258    268    
     o      xxx    

3)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  258               
     248    258    268    
     o      xxo    xxx    

4)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 248               
     208    218    228    238    248    258    
     xo     o      xo     o      o      xxx    

5)   Ilona Järvenpää                  KeurKi                    218               
     198    208    218    228    
     o      o      xo     xxx    

6)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  208               
     158    168    178    188    198    208    218    
     o      o      xo     o      xxo    o      xxx    

     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  268               
     258    268    278    
     o      xo     xxx    

     Petra Koskinen                   JyväskKU                  NH                
     208    
     xxx    

     Vera Vertanen                    JyväskKU                  168               
     168    178    
     xo     xxx    



P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eino Perämaa                     TampPy                    5,00              
     5,00   4,99   -      -      
                                 

2)   Ville Kyrönlahti                 KngK                      4,69              
     4,69   4,65   4,58   4,65   
                                 

3)   Alex Vuori                       KUYU                      4,18              
     3,82   3,92   4,18   4,09   
                                 
                                    


T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 5,02              
     5,00   5,02   4,98   4,87   
                                 

2)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 4,96              
     4,96   4,83   x      4,73   
                                 

3)   Olivia Asikainen                 KaiV                      4,93              
     4,67   x      4,93   4,89   
                                 

4)   Emilia Salonen                   VehU                      4,53              
     4,23   4,32   4,25   4,53   
                                 

5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  4,52              
     4,22   4,44   4,52   x      
                                 

6)   Riina Palonen                    ViiV                      4,50              
     4,43   x      x      4,50   
                                 

7)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  4,40              
     4,40   4,24   -      -      
                                 

8)   Sara Takala                      SeSU                      4,39              
     x      3,85   x      4,39   
                                 

9)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  4,39              
     4,39   -      -      -      
                                 

10)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,30              
     x      x      4,26   4,30   
                                 

11)  Riikka Sorri                     PylkönmY                  4,17              
     4,15   x      4,17   4,13   
                                 

12)  Jenni Kiminkinen                 JKU                       4,16              
     4,15   4,16   4,01   4,11   
                                 

13)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,15              
     4,15   x      x      4,00   
                                 

14)  Saara Himanen                    JuvU                      4,00              
     3,73   3,63   4,00   3,94   
                                 

15)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  3,90              
     3,80   3,90   3,85   -      
                                 

16)  Netta Kallio                     PylkönmY                  3,87              
     3,73   x      3,87   -      
                                 

17)  Inka Nahkala                     SuoU                      3,36              
     x      x      3,34   3,36   
                                 
                                 
     Sofia Irmola                     TampPy                    NM                
     x      x      x      x      
                                 



P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paavo Puro                       SuoU                      11,61             
     11,61  11,00  10,18  11,28  

2)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  9,57              
     9,44   9,48   9,57   8,55   

3)   Vikke Savola                     TampPy                    7,85              
     7,36   7,85   7,05   x      



T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiina Järvinen                   LahdA                     11,49             
     11,49  10,96  10,32  11,26  

2)   Moona Mäkelä                     HämeenlTa                 10,80             
     10,35  10,80  10,51  10,71  

3)   Silja Rossi                      TampPy                    10,21             
     9,95   10,21  8,90   x      

4)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,52              
     x      9,23   9,04   9,52   

5)   Anni Nurminen                    TampPy                    9,39              
     9,14   8,14   9,39   8,84   

6)   Riina Palonen                    ViiV                      9,26              
     8,61   9,06   9,26   8,54   

7)   Helmi Tarkiainen                 TampPy                    9,13              
     8,90   9,13   8,54   x      

8)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  8,85              
     7,77   7,64   8,62   8,85   

9)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,65              
     8,65   8,08   x      x      

10)  Erika Välkkynen                  HämeenlTa                 8,44              
     8,44   8,28   8,19   8,14   

11)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,63              
     6,91   7,49   7,63   x      

12)  Kerttu Saksala                   JyväskKU                  7,08              
     6,26   6,80   7,08   6,59   

13)  Emilia Immonen                   JyväskKU                  6,75              
     6,43   5,85   6,75   6,49   
                                     
     Vera Vertanen                    JyväskKU                  10,08             
     9,73   9,68   x      10,08  



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Daniel Keane                     KUYU                      7,62              
2)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  8,07              
3)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  8,16              
4)   Tommi Saarinen                   AlaU                      8,29              
     Eetu Jokela                      AlavVi                    DNS               
     Eino Perämaa                     TampPy                    DNS               
     Patrick Haga                     ValK                      DNS               
     Tomi Simonen                     AlavVi                    DNS               


T15 60m
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  8,02              
2)   Laura Loponen                    OP                        8,25              
3)   Saana Takala                     SeSU                      8,31              
4)   Gea Zitting                      JyväskKU                  8,33              
5)   Sohvi Kenttälä                   VehU                      8,36              
6)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  8,39              
7)   Niina Hepo-Oja                   KngK                      8,44              
8)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  8,57              
9)   Nita Rasi                        PihtipTui                 8,59              
10)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,61              
11)  Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,63              
12)  Elli Huovinen                    JyväskKU                  8,65              
13)  Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,68              
14)  Elsa Pasonen                     PemP                      8,82              
15)  Emmi Karjalainen                 MikkKV                    8,94              
16)  Saara Himanen                    JuvU                      8,95              
17)  Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,99              
17)  Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  8,99              
19)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  9,05              
20)  Siiri Pirinen                    JuvU                      9,12              
21)  Vilma Riutta                     JyväskKU                  9,27              
22)  Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  9,50              
23)  Inka Nahkala                     SuoU                      10,13             
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               
     Elvi Warwick                     KaipVi                    DNS               
     Vera Vertanen                    JyväskKU                  DNS               
     Maria Jääskä                     KaustPV                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nita Rasi                        PihtipTui                 8,59              
2)   Saara Himanen                    JuvU                      8,95              
3)   Siiri Pirinen                    JuvU                      9,12              
4)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  9,27              
5)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  9,50              
6)   Inka Nahkala                     SuoU                      10,13             
     Elvi Warwick                     KaipVi                    DNS               
     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               
     Vera Vertanen                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Gea Zitting                      JyväskKU                  8,33              
2)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  8,57              
3)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  8,65              
4)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,68              
5)   Elsa Pasonen                     PemP                      8,82              
6)   Emmi Karjalainen                 MikkKV                    8,94              
7)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,99              
7)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  8,99              
9)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  9,05              

Loppukilpailu erä 3
1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  8,02              
2)   Laura Loponen                    OP                        8,25              
3)   Saana Takala                     SeSU                      8,31              
4)   Sohvi Kenttälä                   VehU                      8,36              
5)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  8,39              
6)   Niina Hepo-Oja                   KngK                      8,44              
7)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  8,61              
8)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,63              
     Maria Jääskä                     KaustPV                   DNS               


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Inka Metsämäki                   SeinäjSU                  3.14,83           
2)   Milja Lahtinen                   SuoU                      3.20,01           
3)   Cindy Ahponen                    PyhU                      3.29,56           
     Birgit Tuomola                   KJNS                      DNS               
     Elvi Warwick                     KaipVi                    DNS               


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nita Rasi                        PihtipTui                 157               
     140    145    150    154    157    161    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  150               
     135    140    145    150    154    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  150               
     145    150    154    
     xo     xo     xxx    

4)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  135               
     130    135    140    
     o      o      xxx    

4)   Riikka Sorri                     PylkönmY                  135               
     130    135    140    
     o      o      xxx    

6)   Laura Koskinen                   TP                        130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Sofia Irmola                     TampPy                    120               
     115    120    125    
     o      o      xx-    
                                 


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Saana Takala                     SeSU                      10,86             
     x      x      10,82  10,86  
                                 

2)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  10,31             
     x      x      10,20  10,31  
                                 

3)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  10,04             
     10,04  9,72   9,76   9,93   
                                 

4)   Gea Zitting                      JyväskKU                  9,95              
     9,68   x      9,24   9,95   
                                 

5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,65              
     9,65   9,37   9,54   9,55   
                                 

6)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,63              
     9,33   9,53   9,42   9,63   
                                 

7)   Cindy Ahponen                    PyhU                      9,55              
     x      9,55   9,40   9,43   
                                 

8)   Minea Vertala                    JyväskKU                  9,53              
     9,53   9,51   9,46   8,21   
                                 

9)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  9,33              
     x      9,17   9,15   9,33   
                                 

10)  Vilma Riutta                     JyväskKU                  9,24              
     x      x      8,56   9,24   
                                              


P15 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Otto Ahonen                      TampPy                    5.32,40           


P15 4x200m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  1.48,31           
   1) Juho Koivisto, 2) Atte Leppänen, 
   3) Pyry Lahtinen, 4) Lassi Nalkki
2)   Tampereen Pyrintö                TampPy                    1.55,09           
   1) Konsta Kankainen, 2) Otto Ahonen, 
   3) Vikke Savola, 4) Eino Perämaa


T15 4x200m viesti
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  1.52,14           
   1) Minea Vertala, 2) Alisa Seilonen, 
   3) Gea Zitting, 4) Netta Leppänen
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  1.59,65           
   1) Riikka Savolainen, 2) Fiinu Puustinen, 
   3) Petra Koskinen, 4) Vera Vertanen
3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  2.00,36           
   1) Mimmi Sihvonen, 2) Elli Huovinen, 
   3) Enni Viljanmaa, 4) Nelli Pajula
4)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  2.04,08           
   1) Vilma Riutta, 2) Mimosa Teerijoki, 
   3) Jenni Kiminkinen, 4) Kerttu Saksala
5)   Pylkönmäen Yrittävä              PylkönmY                  2.09,62           
   1) Netta Kallio, 2) Emilia Malinen, 
   3) Riikka Sorri, 4) Nea Laine

Loppukilpailu erä 1
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  2.00,36           
   1) Mimmi Sihvonen, 2) Elli Huovinen, 
   3) Enni Viljanmaa, 4) Nelli Pajula
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  2.04,08           
   1) Vilma Riutta, 2) Mimosa Teerijoki, 
   3) Jenni Kiminkinen, 4) Kerttu Saksala

Loppukilpailu erä 2
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  1.52,14           
   1) Minea Vertala, 2) Alisa Seilonen, 
   3) Gea Zitting, 4) Netta Leppänen
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  1.59,65           
   1) Riikka Savolainen, 2) Fiinu Puustinen, 
   3) Petra Koskinen, 4) Vera Vertanen
3)   Pylkönmäen Yrittävä              PylkönmY                  2.09,62           
   1) Netta Kallio, 2) Emilia Malinen, 
   3) Riikka Sorri, 4) Nea Laine