Elokuun kisat, Jyväskylä

30.8.2017

 Elokuun kisat
Jyväskylän Kenttäurheilijat
30.08.2017

 

M 100m

Loppukilpailu, Tuuli: -1,0

1)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   11,33             

2)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  11,39             

3)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    11,57             

4)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  11,62             

5)   Kristian Backman                 ImU                       12,25             

     Erno Mehtonen                    SavonlRie                 DQ                

 

 

N 200m

1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,54             

2)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  26,90             

3)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  26,92             

4)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  27,24             

5)   Elli Hiltunen                    VarkKV                    27,47             

6)   Hilla Nieminen                   JyväskKU                  27,65             

7)   Johanna Kulmala                  PylkönmY                  27,72             

8)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,78             

9)   Heidi Haapamäki                  JyväskKU                  28,70             

10)  Heta Rundelin                    VarkKV                    29,97             

11)  Laura Lundberg                   VarkKV                    30,75             

     Petra-Sofia Laakso               SavonlRie                 DNS               

     Tanja Kokkonen                   LappUM                    DNS               

     Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0

1)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  26,90             

2)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  26,92             

3)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  27,24             

4)   Elli Hiltunen                    VarkKV                    27,47             

5)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  27,78             

6)   Heta Rundelin                    VarkKV                    29,97             

7)   Laura Lundberg                   VarkKV                    30,75             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0

1)   Sofia Järvelin                   AlavU                     26,54             

2)   Hilla Nieminen                   JyväskKU                  27,65             

3)   Johanna Kulmala                  PylkönmY                  27,72             

4)   Heidi Haapamäki                  JyväskKU                  28,70             

     Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  DNS               

     Petra-Sofia Laakso               SavonlRie                 DNS               

     Tanja Kokkonen                   LappUM                    DNS               

 

 

M 400m

1)   Juho Seppänen                    JyväskKU                  50,08             

2)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  50,16             

3)   Lauri Hassi                      OrivPo                    50,31             

4)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  50,67             

5)   Teemu Ruippo                     JoensKa                   51,73             

6)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 51,88             

7)   Kaapo Kangas                     JyväskKU                  51,95             

8)   Kristian Backman                 ImU                       53,14             

9)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    53,39             

10)  Vikke Elfving                    MikkKV                    53,81             

11)  Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 54,84             

12)  Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  55,13             

13)  Niko Heikkilä                    IitPy                     55,50             

     Iiro Surkka                      JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM

1)   Teemu Ruippo                     JoensKa                   51,73             

2)   Erno Mehtonen                    SavonlRie                 51,88             

3)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    53,39             

4)   Vikke Elfving                    MikkKV                    53,81             

5)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 54,84             

6)   Tuomas Seppänen                  JyväskKU                  55,13             

7)   Niko Heikkilä                    IitPy                     55,50             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM

1)   Juho Seppänen                    JyväskKU                  50,08             

2)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  50,16             

3)   Lauri Hassi                      OrivPo                    50,31             

4)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  50,67             

5)   Kaapo Kangas                     JyväskKU                  51,95             

6)   Kristian Backman                 ImU                       53,14             

     Iiro Surkka                      JyväskKU                  DNS               

 

 

N 800m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Saija Seppä                      SuolU                     2.10,81           

2)   Janna Hautala                    LahdA                     2.19,69           

3)   Rebecca Nisonen                  LappUM                    2.20,04           

4)   Johanna Ala-Pöntiö               KälvTa                    2.20,20           

5)   Emma Hietaranta                  LappUM                    2.23,45           

6)   Siiri Möller                     SuolU                     2.24,42           

7)   Oona-Mari Hakulinen              JyväskKU                  2.31,68           

     Heidi Haapamäki                  JyväskKU                  DNS               

     Sanna Kekki                      HankasHa                  DNS               

 

 

M 1500m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Konsta Hämäläinen                SulkU                     4.02,28           

2)   Otto Kaario                      JyväskKU                  4.04,16           

3)   Sampo Seppä                      AlajA                     4.48,16           

     Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  DNS               

     Miika Lehtinen                   JyväskKU                  DNS               

     Otto Loukkalahti                 IFRaseb                   DNS               

 

 

M 10000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Jaakko Nieminen                  JyväskKU                  31.08,26          

2)   Konsta Vilkman                   JyväskKU                  33.14,78          

3)   Antti Hyttinen                   VaajKuo                   34.40,29          

4)   Antti Nisonen                    MikkKV                    34.55,63          

5)   Aleksi Niemelä                   JyväskKU                  35.13,59          

     Miika Takala                     JyväskKU                  DNS               

 

 

N 10000m

Loppukilpailu

     Katri Niemistö                   JyväskKU                  DNF               

 

 

N 100m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Hilla Nieminen                   JyväskKU                  16,05             

2)   Heta Rundelin                    VarkKV                    17,47             

     Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  DNS               

     Janika Heikkinen                 VarkKV                    DNF               

     Petra-Sofia Laakso               SavonlRie                 DNS               

 

 

M 110m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +1,1

1)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  14,91             

2)   Juha-Matti Iso-Jaakkola          LauttLu                   15,43             

3)   Antti Tanhuamäki                 SavonlRie                 16,72             

 

 

N Korkeus

Loppukilpailu

1)   Ella Junnila                     JanJa                     165               

     160    165    175    

     o      o      xxx    

 

2)   Janika Heikkinen                 VarkKV                    135               

     130    135    140    

     xo     xxo    xxx    

 

     Annika Ahonen                    JyväskKU                                    

     130    

     DNS    

 

 

 

M Seiväs

Loppukilpailu

1)   Mikko Paavola                    AlajA                     510               

     450    470    490    510    522    

     o      o      xo     xo     xxx    

 

2)   Jesse Salmi                      VasaIS                    490               

     450    490    510    

     xo     xxo    xxx    

 

3)   Mikael Westö                     VasaIS                    470               

     470    490    

     o      xxx    

 

4)   Jukka Järvenpää                  JyväskKU                  290               

     270    280    290    300    

     o      o      o      xxx    

 

5)   Mikko Järvenpää                  KeurKi                    270               

     250    270    280    

     o      o      xxx    

 

     Iiro Suutarinen                  ÄhtU                      NH                

     420    

     xxx    

 

     Lauri Vuohelainen                VilppVei                                    

     250    

     DNS    

 

 

 

N Seiväs

Loppukilpailu

1)   Linnea Marttala                  SeinäjSU                  371               

     320    330    340    360    371    381    

     xo     x--    o      o      o      xxx    

 

2)   Susanna Seppänen                 JyväskKU                  310               

     270    280    290    300    310    320    

     o      xo     xo     o      o      xxx    

 

 

 

M Kuula

Loppukilpailu

1)   Lauri Lindqvist                  SiilPo                    14,70             

     14,67  14,48  x      x      x      14,70  

 

2)   Perttu Noponen                   MikkKV                    13,31             

     12,84  x      12,62  13,00  13,31  x      

 

3)   Ville Kallinen                   JyväskKU                  10,35             

     9,89   9,79   9,85   9,91   10,35  9,94   

 

4)   Ville Hakomäki                   YlihJu                    9,49              

     9,27   9,49   x      x      x      x      

 

5)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  9,28              

     9,15   8,94   8,92   9,13   x      9,28   

 

6)   Petteri Monni                    JyväskKU                  8,96              

     8,96   8,65   8,51   8,80   x      8,46   

 

7)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,45              

     8,33   8,34   8,32   x      8,45   8,39   

 

 

 

N Kuula

Loppukilpailu

1)   Elisa Kirvesniemi                JyväskKU                  12,13             

     12,13  x      11,28  x      x      11,69  

 

2)   Hilla Nieminen                   JyväskKU                  9,72              

     9,08   9,48   9,15   9,26   8,47   9,72   

 

3)   Janika Heikkinen                 VarkKV                    8,31              

     x      8,31   8,18   x      -      -      

 

 

 

M Kiekko

Loppukilpailu

1)   Ville Kivioja                    NokU                      54,20             

     x      50,09  x      51,65  54,20  x      

 

2)   Olli-Pekka Korhonen              KaavKai                   52,00             

     x      x      51,85  51,31  52,00  x      

 

3)   Juuso Sillanpää                  JyväskKU                  46,63             

     45,47  45,11  45,63  x      46,63  45,81  

 

4)   Mika Ruhtinas                    JyväskKU                  46,13             

     44,46  x      x      45,60  46,13  x      

 

5)   Perttu Noponen                   MikkKV                    38,61             

     x      x      x      38,61  x      x      

 

6)   Sami Jämsen                      JyväskKU                  31,48             

     31,48  30,68  x      30,63  28,73  27,22  

 

7)   Ville Hakomäki                   YlihJu                    29,54             

     29,54  x      x      x      25,53  x      

 

8)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  27,40             

     x      27,40  x      19,98  25,83  25,90  

 

     Petteri Peitso                   SeinäjSU                  DNS               

     Ville Kallinen                   JyväskKU                  DNS               

 

 

N Kiekko

Loppukilpailu

1)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    47,94             

     47,17  47,94  46,64  46,90  45,73  x      

 

2)   Anna Olkkonen                    HartVoi                   45,53             

     x      42,72  x      44,02  45,53  45,00  

 

 

 

M Kiekko F37

Loppukilpailu

1)   Timo Mustikkamaa                 TampPy                    38,65             

     x      38,65  37,34  x      x      36,29  

 

2)   Iiro Kokkonen                    JyväskKU                  33,92             

     31,30  x      33,92  x      x      x      

 

 

 

P9 40m

Loppukilpailu, Tuuli: -0,2

1)   Eemil Saari                      JyväskKU                  6,94              

2)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  7,07              

3)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  7,13              

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  7,18              

5)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    7,24              

6)   Aarne Moisio                     KaipVi                    7,47              

7)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,74              

8)   Reino Hautanen                   PylkönmY                  7,93              

 

 

T9 40m

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    6,87              

2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  6,98              

3)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  7,07              

4)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  7,16              

5)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,28              

6)   Anna Njie                        JyväskKU                  7,31              

7)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  7,35              

8)   Venla Salminen                   JyväskKU                  7,36              

9)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,50              

10)  Elli Ranta                       SuolU                     7,66              

     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9

1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  7,07              

2)   Anna Njie                        JyväskKU                  7,31              

3)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  7,35              

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    6,87              

2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  6,98              

3)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  7,16              

4)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  7,28              

5)   Venla Salminen                   JyväskKU                  7,36              

6)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  7,50              

7)   Elli Ranta                       SuolU                     7,66              

     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               

 

 

P9 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Akseli Suutari                   JyväskKU                  3.45,95           

2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.47,49           

3)   Eetu Jokinen                     JyväskKU                  4.21,74           

4)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  4.29,92           

     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  DNS               

     Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  DNS               

 

 

T9 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.48,53           

2)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  4.24,97           

3)   Aino Kinnunen                    SuolU                     4.28,73           

4)   Ella Roimela                     JyväskKU                  4.42,06           

 

 

P9 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Eemil Saari                      JyväskKU                  111               

     100    105    111    116    

     o      o      o      xxx    

 

2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    108               

     80     85     90     95     100    105    108    111    

     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

 

3)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  105               

     100    105    108    

     o      o      xxx    

 

4)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  100               

     85     90     95     100    105    

     o      o      o      o      xxx    

 

     Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  NH                

     105    

     x-     

 

 

 

T9 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    111               

     90     95     100    105    108    111    

     o      o      xo     o      xo     xo     

 

2)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  105               

     95     100    105    108    

     xo     xo     o      xxx    

 

3)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  85                

     85     90     

     o      xxx    

 

     Ella Roimela                     JyväskKU                  NH                

     80     

     xxx    

 

     Sofia Räihä                      JyväskKU                                    

 

 

P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  3,70              

     3,65   3,12   3,70   3,15   

                                 

 

2)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3,67              

     3,57   3,64   3,64   3,67   

                                 

 

3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    3,42              

     3,33   3,40   3,34   3,42   

                                 

 

4)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  3,41              

     3,41   3,30   3,16   x      

                                 

 

5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  3,09              

     3,04   3,09   3,00   2,96   

                                 

 

6)   Aaro Kuorelahti                  JyväskKU                  3,06              

     3,06   3,02   2,89   -      

                                 

 

7)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3,03              

     3,03   x      2,99   2,93   

                                 

 

8)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  2,62              

     2,57   2,53   2,47   2,62   

                                 

 

9)   Reino Hautanen                   PylkönmY                  2,61              

     2,47   2,61   2,43   2,57   

                                 

 

 

 

T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3,65              

     3,65   3,61   3,50   3,61   

                                 

 

2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  3,58              

     3,58   3,38   3,50   3,53   

                                 

 

3)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    3,56              

     x      3,56   x      3,26   

                                 

 

4)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  3,53              

     3,45   3,53   3,52   3,24   

                                 

 

5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  3,36              

     3,24   2,97   3,36   3,04   

                                 

 

6)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  3,22              

     3,12   3,08   3,22   3,20   

                                 

 

7)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  3,08              

     3,02   3,08   x      2,73   

                                 

 

8)   Venla Salminen                   JyväskKU                  3,05              

     3,05   2,91   2,65   2,82   

                                 

 

9)   Elli Ranta                       SuolU                     2,90              

     x      x      2,90   x      

                                 

 

10)  Anna Njie                        JyväskKU                  2,85              

     2,77   2,85   x      2,76   

                                 

 

11)  Ella Roimela                     JyväskKU                  2,66              

     2,66   2,56   2,46   2,60   

                                 

 

     Sofia Räihä                      JyväskKU                  DNS               

 

 

P11 60m

1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,85              

2)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,89              

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  9,00              

4)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   9,24              

5)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,35              

6)   Valtteri Kinnunen                LaukU                     9,64              

7)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,65              

8)   Joel Toivola                     LahdA                     9,70              

9)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   9,75              

10)  Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,85              

11)  Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,38             

12)  Juuso Tapanila                   JyväskKU                  10,60             

     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               

     Verneri Polas                    JyväskKU                  DNS               

     Konsta Salminen                  JyväskKU                  DNS               

     Markus Porvari                   HartVoi                   DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0

1)   Valtteri Kinnunen                LaukU                     9,64              

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  9,65              

3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   9,75              

4)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,38             

5)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  10,60             

     Konsta Salminen                  JyväskKU                  DNS               

     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               

     Verneri Polas                    JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4

1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,85              

2)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,89              

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  9,00              

4)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   9,24              

5)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,35              

6)   Joel Toivola                     LahdA                     9,70              

7)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,85              

     Markus Porvari                   HartVoi                   DNS               

 

 

T11 60m

1)   Veera Reponen                    JoutsPo                   9,11              

2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,23              

3)   Jade Toivola                     LahdA                     9,31              

4)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,47              

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,53              

6)   Senja Norontaus                  SuolU                     9,54              

7)   Mari-Anne Naarminen              SuolU                     9,67              

8)   Iida Koljonen                    KaipVi                    9,69              

9)   Anike Wusu                       JyväskKU                  9,83              

10)  Fiona Flink                      JoutsPo                   9,96              

11)  Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,06             

12)  Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,51             

13)  Neea Viitaharju                  JyväskKU                  11,10             

     Christine Kuusisto               JyväskKU                  DNS               

     Neela Ombati                     MikkKV                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1

1)   Mari-Anne Naarminen              SuolU                     9,67              

2)   Iida Koljonen                    KaipVi                    9,69              

3)   Anike Wusu                       JyväskKU                  9,83              

4)   Fiona Flink                      JoutsPo                   9,96              

5)   Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,06             

6)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    10,51             

7)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  11,10             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7

1)   Veera Reponen                    JoutsPo                   9,11              

2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,23              

3)   Jade Toivola                     LahdA                     9,31              

4)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  9,47              

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,53              

6)   Senja Norontaus                  SuolU                     9,54              

     Christine Kuusisto               JyväskKU                  DNS               

     Neela Ombati                     MikkKV                    DNS               

 

 

P11 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    3.23,54           

2)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  3.26,73           

3)   Konsta Salminen                  JyväskKU                  3.30,43           

4)   Otso Kaukonen                    LahdA                     3.31,11           

5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.32,68           

6)   Joel Toivola                     LahdA                     3.34,34           

7)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3.37,79           

8)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3.37,91           

9)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   3.48,23           

     Juuso Tapanila                   JyväskKU                  DNS               

 

 

T11 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Hilma Kunttu                     JyväskKU                  3.35,95           

2)   Jade Toivola                     LahdA                     3.43,73           

3)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  3.45,74           

4)   Emma Korpikallio                 MikkKV                    3.49,03           

5)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3.50,51           

6)   Mari-Anne Naarminen              SuolU                     4.08,74           

     Christine Kuusisto               JyväskKU                  DNS               

     Neela Ombati                     MikkKV                    DNS               

     Pinja Heino                      JyväskKU                  DNS               

 

 

P11 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,0

1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    10,86             

2)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 11,08             

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  11,69             

4)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  11,74             

5)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  11,96             

6)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  12,97             

7)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  13,38             

 

 

T11 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +1,2

1)   Jade Toivola                     LahdA                     10,73             

2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  11,01             

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  11,03             

4)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    11,72             

5)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  11,91             

6)   Pinja Heino                      JyväskKU                  13,00             

7)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  13,11             

 

 

P11 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,14              

     8,14   8,09   7,70   8,08   

                                 

 

2)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    7,66              

     7,66   7,60   7,52   7,63   

                                 

 

3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  7,60              

     x      7,60   7,50   7,19   

                                 

 

4)   Kosti Moisio                     KaipVi                    7,53              

     7,53   7,30   7,37   7,43   

                                 

 

5)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  7,47              

     6,72   7,47   7,47   6,99   

                                 

 

6)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  7,38              

     7,38   7,36   x      -      

                                 

 

     Markus Porvari                   HartVoi                   NM                

     -      -      -      -      

                                 

 

     Verneri Polas                    JyväskKU                  NM                

     -      -      -      -      

                                 

 

 

 

T11 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  8,68              

     8,46   8,56   8,68   8,51   

                                 

 

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,57              

     8,51   8,47   8,57   8,49   

                                 

 

3)   Iida Koljonen                    KaipVi                    8,06              

     8,06   8,06   7,95   7,94   

                                 

 

4)   Melina Vertala                   JyväskKU                  7,74              

     7,74   7,73   7,35   7,45   

                                 

 

5)   Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  7,69              

     7,59   7,64   7,31   7,69   

                                 

 

6)   Selma Möller                     SuolU                     7,42              

     7,42   7,40   7,24   x      

                                 

 

7)   Pinja Heino                      JyväskKU                  7,27              

     6,88   7,27   6,74   6,75   

                                 

 

8)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  7,01              

     6,51   6,66   7,01   6,80   

                                 

 

 

 

P11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Benedict Seppälä                 JoutsPo                   31,60             

     31,60  27,60  26,17  29,51  

 

2)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     27,99             

     24,89  25,41  26,98  27,99  

 

3)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    26,53             

     26,07  26,53  25,98  24,42  

 

4)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  26,52             

     24,52  26,52  26,10  22,52  

 

5)   Verneri Polas                    JyväskKU                  25,04             

     22,67  21,83  22,90  25,04  

 

6)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  24,63             

     24,63  20,63  18,73  21,18  

 

7)   Kosti Moisio                     KaipVi                    21,71             

     21,71  21,20  18,24  21,29  

 

8)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  21,65             

     21,65  19,73  21,26  20,65  

 

9)   Aarne Moisio                     KaipVi                    18,57             

     16,78  18,57  16,89  17,37  

 

10)  Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  17,90             

     17,90  17,44  17,71  16,10  

 

11)  Oliver Koskinen                  JyväskKU                  15,68             

     15,68  13,93  11,11  12,82  

 

12)  Lenni Lindholm                   JyväskKU                  12,95             

     12,02  10,14  12,95  10,96  

 

     Konsta Salminen                  JyväskKU                  DNS               

     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  DNS               

 

 

T11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  22,91             

     22,91  21,56  22,06  22,68  

 

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  22,19             

     x      x      21,82  22,19  

 

3)   Iida Koljonen                    KaipVi                    20,92             

     20,92  17,61  16,51  19,23  

 

4)   Senja Norontaus                  SuolU                     20,61             

     19,58  18,35  20,61  x      

 

5)   Selma Möller                     SuolU                     19,95             

     18,54  18,78  19,95  13,38  

 

6)   Ella Saalasti                    JyväskKU                  14,92             

     12,99  14,92  13,72  11,04  

 

7)   Mimmi Kärkkäinen                 JyväskKU                  14,84             

     10,80  9,78   12,77  14,84  

 

8)   Neea Viitaharju                  JyväskKU                  13,40             

     12,76  13,40  11,91  12,28  

 

9)   Pinja Heino                      JyväskKU                  10,69             

     10,69  9,54   10,56  10,54  

 

 

 

P13 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,3

1)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  8,30              

2)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  8,31              

3)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  8,39              

4)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,64              

5)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,89              

5)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    8,89              

7)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  9,31              

8)   Tatu Saalasti                    JyväskKU                  9,78              

 

 

T13 60m

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,29              

2)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   8,32              

3)   Alina Tuomela                    KuopRei                   8,47              

4)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  8,75              

5)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,84              

6)   Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  8,87              

7)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,88              

8)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,89              

9)   Nela Tyrkkö                      JyväskKU                  9,02              

10)  Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,07              

11)  Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,21              

12)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,25              

13)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,45              

14)  Riikka Sorri                     PylkönmY                  9,61              

15)  Nea Laine                        PylkönmY                  9,62              

16)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,80              

     Kerttu Saksala                   JyväskKU                  DNS               

     Siiri Tossavainen                JyväskKU                  DNS               

     Noora Salmi                      JyväskKU                  DNS               

     Ilona Tapper                     JyväskKU                  DNS               

     Aada Ombati                      MikkKV                    DNS               

     Olivia Asikainen                 KaipVi                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1

1)   Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  8,87              

2)   Nela Tyrkkö                      JyväskKU                  9,02              

3)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,45              

4)   Riikka Sorri                     PylkönmY                  9,61              

5)   Nea Laine                        PylkönmY                  9,62              

6)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,80              

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0

1)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,89              

2)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  9,21              

3)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,25              

     Aada Ombati                      MikkKV                    DNS               

     Ilona Tapper                     JyväskKU                  DNS               

     Kerttu Saksala                   JyväskKU                  DNS               

     Noora Salmi                      JyväskKU                  DNS               

     Siiri Tossavainen                JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,8

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,29              

2)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   8,32              

3)   Alina Tuomela                    KuopRei                   8,47              

4)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  8,75              

5)   Amanda Asikainen                 MikkKV                    8,84              

6)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,88              

7)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,07              

     Olivia Asikainen                 KaipVi                    DNS               

 

 

P13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  3.14,57           

2)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  3.14,83           

3)   Aapo Viherlehto                  JyväskKU                  3.22,75           

4)   Tatu Saalasti                    JyväskKU                  3.23,09           

5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  3.26,79           

6)   Casper Naukkarinen               JyväskKU                  3.35,68           

     Veikko Korpikallio               MikkKV                    DNS               

     Vilho Stenman                    UurU                      DNS               

 

 

T13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Kiia Paavola                     JyväskKU                  3.15,16           

2)   Pauliina Pirinen                 JyväskKU                  3.19,36           

3)   Marianne Salmi                   MäntsU                    3.20,34           

4)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  3.35,93           

5)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  3.36,49           

6)   Nela Tyrkkö                      JyväskKU                  4.07,29           

     Aada Ombati                      MikkKV                    DNS               

     Ellen Immonen                    JyväskKU                  DNS               

     Minttu Kaukonen                  LahdA                     DNS               

     Siiri Tossavainen                JyväskKU                  DNS               

 

 

P13 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -0,5

1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  9,96              

2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  10,00             

3)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  10,57             

4)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 10,60             

5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  11,16             

 

 

T13 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -0,2

1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  9,31              

2)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 9,99              

3)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    10,56             

4)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  10,78             

5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  10,94             

6)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  11,04             

7)   Vilma Honkonen                   SuolU                     12,29             

 

 

P13 200m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -0,5

1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  32,81             

2)   Ville Kyrönlahti                 KangasnKa                 34,81             

3)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  34,86             

     Miska Saartoala                  JyväskKU                  DNS               

 

 

T13 200m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -0,5

1)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 33,90             

2)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  35,37             

3)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    35,45             

4)   Lotta Häkkänen                   MikkKV                    37,35             

5)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  39,10             

6)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  39,54             

     Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  DNS               

 

 

P13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  150               

     135    140    145    150    154    

     o      o      o      o      xxx    

 

     Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                                    

     135    

     DNS    

 

     Miska Saartoala                  JyväskKU                                    

     135    

     DNS    

 

     Otto Hautanen                    PylkönmY                                    

     135    

     DNS    

 

 

 

T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  140               

     125    130    135    140    145    

     o      o      o      o      xxx    

 

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  135               

     120    125    130    135    140    

     o      o      o      xo     xxx    

 

3)   Riikka Sorri                     PylkönmY                  130               

     120    125    130    135    

     o      o      o      xxx    

 

3)   Vilma Riutta                     JyväskKU                  130               

     120    125    130    135    

     o      o      o      xxx    

 

5)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  125               

     110    115    120    125    130    

     o      o      o      xo     xxx    

 

6)   Nea Laine                        PylkönmY                  115               

     110    115    120    

     o      o      xxx    

 

7)   Vilma Honkonen                   SuolU                     115               

     100    105    110    115    120    

     o      o      o      xo     xxx    

 

8)   Inka Nahkala                     SuolU                     110               

     100    105    110    115    

     o      o      xxo    xxx    

 

     Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                                    

     100    

     DNS    

 

     Ilona Järvenpää                  KeurKi                                      

     100    

     DNS    

 

     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  NH                

     105    

     x      

 

     Nela Tyrkkö                      JyväskKU                                    

     100    

     DNS    

 

     Saga Koppeli                     JyväskKU                                    

     100    

     DNS    

 

 

 

P13 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  9,93 -0,2          

     9,09   9,64   9,91   9,93   

     +0,4   -0,3   +0,5   -0,2   

 

2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  9,54 -0,3          

     8,77   x      9,30   9,54   

     -1,1          -0,4   -0,3   

 

3)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,42 -0,7          

     9,42   8,83   8,94   8,92   

     -0,7   -0,6   -0,2   +0,3   

 

4)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  9,32 +0,3          

     8,59   9,03   9,32   x      

     -0,3   -0,2   +0,3          

 

5)   Akseli Varsala                   JyväskKU                  9,28 +0,2          

     9,06   9,23   9,28   9,18   

     +0,2   -1,5   +0,2   -0,8   

 

 

 

T13 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  10,56 +0,5          

     10,56  10,06  10,27  9,99   

     +0,5   -0,7   -0,8   +0,2   

 

2)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  10,06 -0,8          

     9,85   10,06  9,46   -      

     +1,3   -0,8   -0,5          

 

3)   Riina Palonen                    ViitVie                   10,04 +0,5          

     9,92   10,04  9,82   9,96   

     +1,2   +0,5   -0,2   +0,3   

 

4)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  9,84 +0,2          

     9,33   9,56   9,84   9,48   

     -0,7   -0,8   +0,2   +0,3   

 

5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  9,67 +0,3          

     9,67   9,29   x      x      

     +0,3   +0,8                 

 

6)   Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  9,61 +0,1          

     x      9,05   9,61   8,05   

            +0,2   +0,1   +2,0   

 

7)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  9,43 -1,2          

     8,83   9,10   9,43   9,42   

     +0,6   +1,6   -1,2   -1,0   

 

8)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  9,39 -0,8          

     8,85   9,39   -      -      

     -0,6   -0,8                 

 

9)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  8,92 -1,7          

     x      8,92   8,42   8,90   

            -1,7   -1,0   +0,3   

 

10)  Lotta Häkkänen                   MikkKV                    8,90 +0,3          

     8,90   8,45   8,76   8,60   

     +0,3   +1,4   -0,2   +0,1   

 

11)  Vilma Riutta                     JyväskKU                  8,85 -0,5          

     8,81   8,85   x      x      

     -0,7   -0,5                 

 

12)  Vilma Honkonen                   SuolU                     8,63 -0,4          

     8,30   8,63   x      -      

     +1,3   -0,4                 

 

13)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,30 -0,3          

     8,10   8,30   8,03   -      

     +0,7   -0,3   +1,3          

 

14)  Saara Tamminen                   JyväskKU                  6,71 -0,6          

     x      6,71   x      x      

            -0,6                 

 

     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               

     Kerttu Saksala                   JyväskKU                  DNS               

     Olivia Asikainen                 KaipVi                    DNS               

     Siiri Tossavainen                JyväskKU                  DNS               

 

 

P13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Paavo Puro                       SuolU                     10,98             

     10,98  x      10,86  x      

 

2)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  9,25              

     9,25   9,08   8,74   x      

 

3)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  7,64              

     7,43   7,64   x      7,28   

 

4)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  7,12              

     6,92   6,57   7,12   x      

 

5)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  6,89              

     6,89   5,92   6,18   6,74   

 

6)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  6,30              

     x      5,08   5,66   6,30   

 

 

 

T13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Riika Tirkkonen                  KuopRei                   10,56             

     9,82   10,38  9,40   10,56  

 

2)   Jenni Honkonen                   PylkönmY                  9,48              

     x      9,11   9,37   9,48   

 

3)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  8,85              

     x      8,36   8,85   x      

 

4)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,70              

     8,56   8,51   8,70   8,66   

 

5)   Riina Palonen                    ViitVie                   8,60              

     8,33   x      8,60   8,39   

 

6)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  7,92              

     7,71   7,92   x      7,78   

 

7)   Nea Laine                        PylkönmY                  7,90              

     7,30   7,90   7,18   7,07   

 

     Kerttu Saksala                   JyväskKU                  DNS               

 

 

T13 4x60m aitaviesti

Loppukilpailu

1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1                              42,60  

   1) Hilma Kinnunen, 2) Elli Huovinen, 

   3) Alisa Seilonen, 4) Mimosa Teerijoki           

2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2                              44,69  

   1) Mimmi Sihvonen, 2) Nelli Pajula, 

   3) Minea Vertala, 4) Vilma Riutta            

3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  50,02             

   1) Noora Salmi, 2) Saga Koppeli, 

   3) Justine Hämäläinen, 4) Saara Tamminen

 

 

P15 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,1

1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  11,90             

2)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 12,01             

3)   Eemil Porvari                    HartVoi                   12,36             

4)   Luukas Saari                     JyväskKU                  12,55             

5)   Veikko Korpikallio               MikkKV                    14,29             

6)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  15,94             

     Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  DNS               

     Vilho Happonen                   JyväskKU                  DNS               

 

 

T15 100m

Loppukilpailu, Tuuli: -0,1

1)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  13,48             

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,48             

3)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  14,25             

4)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  14,53             

5)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  14,81             

     Johanna Herlevi-Saarukka         JyväskKU                  13,22             

     Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  DQ                

 

 

P15 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Tommi Ilomäki                    JyväskKU                  3.15,62           

     Johannes Merikanto               HankasHa                  DNS               

 

 

T15 1000m

Loppukilpailu

1)   Venla Saari                      JyväskKU                  2.55,98           

2)   Jenna Maukonen                   SuolU                     3.25,82           

 

 

T15 80m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: +0,4

1)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  12,44             

2)   Nita Rasi                        PihtipTui                 13,16             

3)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  14,20             

4)   Annika Ahonen                    JyväskKU                  14,21             

 

 

P15 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  270               

     250    270    280    

     o      o      xxx    

 

1)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    270               

     270    280    

     o      xxx    

 

3)   Miska Saartoala                  JyväskKU                  210               

     200    210    220    

     xxo    o      xxx    

 

 

 

T15 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Nita Rasi                        PihtipTui                 260               

     240    250    260    270    

     o      o      o      xxx    

 

2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   250               

     240    250    260    

     xo     o      xxx    

 

3)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  230               

     200    210    220    230    240    

     xo     o      o      o      xxx    

 

4)   Gea Zitting                      JyväskKU                  230               

     230    240    

     xo     xxx    

 

5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  200               

     200    220    

     o      xxx    

 

6)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  190               

     160    170    180    190    200    

     o      o      xo     o      xxx    

 

     Aino Suorsa                      OrivPo                                      

     160    

     DNS    

 

     Ilona Järvenpää                  KeurKi                                      

     160    

     DNS    

 

 

 

P15 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Eemil Porvari                    HartVoi                   12,54 -1,5          

     12,35  12,54  x      12,31  12,20  x      

     +1,1   -1,5          +0,5   -0,3          

 

2)   Luukas Saari                     JyväskKU                  11,76 -0,5          

     11,70  11,76  11,17  x      11,65  -      

     +0,9   -0,5   -2,0          +0,7          

 

 

 

T15 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Beda Salmi                       JyväskKU                  10,64 +1,6          

     x      10,25  10,36  10,10  10,04  10,64  

            +0,5   +0,9   +0,6   +1,5   +1,6   

 

2)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,41 +0,9          

     10,41  10,39  10,07  10,28  9,99   x      

     +0,9   -1,9   -1,1   +1,2   +1,3          

 

3)   Nita Rasi                        PihtipTui                 9,91 +0,9          

     9,89   x      9,91   9,80   9,69   x      

     +0,4          +0,9   -0,1   -0,5          

 

4)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  9,61 -0,3          

     9,20   9,01   9,14   9,10   9,07   9,61   

     -1,2   -0,6   +0,4   -0,5   +1,0   -0,3   

 

5)   Gea Zitting                      JyväskKU                  9,24 +1,2          

     8,94   8,55   x      9,24   x      9,05   

     +0,2   -0,8          +1,2          -0,2   

 

6)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  9,23 +0,9          

     9,15   9,03   9,01   8,98   9,23   9,03   

     +0,1   -1,1   +0,8   +1,3   +0,9   +0,6   

 

7)   Lilli Varila                     JyväskKU                  9,09 -1,6          

     9,06   9,09   8,60   8,83   8,80   8,90   

     +0,7   -1,6   +0,2   +0,8   -0,2   -0,7   

 

8)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  8,72 +0,2          

     8,24   8,72   8,23   x      8,36   x      

     +0,1   +0,2   +0,3          -0,5          

 

     Ella Kokkinen                    KaipVi                    DNS               

     Emmi Pennanen                    JyväskKU                  DNS               

     Minea Vertala                    JyväskKU                  DNS               

     Monika Ahonen                    JyväskKU                  10,57 -1,0          

     x      x      10,57  

                   -1,0   

 

     Riikka Savolainen                JyväskKU                  DNS               

 

 

P15 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Elmeri Valkonen                  JyväskKU                  36,00             

     31,02  34,32  36,00  34,40  34,69  32,67  

 

2)   Juho Laiho                       JyväskKU                  33,11             

     28,93  28,54  29,72  30,16  33,11  x      

 

3)   Arttu Heino                      JyväskKU                  26,33             

     26,33  25,08  24,85  25,00  24,98  25,21  

 

4)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  23,08             

     x      x      23,08  x      x      x      

 

 

 

T15 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  42,56             

     39,14  40,55  38,22  40,77  42,56  x      

 

2)   Viivi Raatikainen                ViitVie                   41,77             

     39,21  41,77  41,70  x      39,73  40,66  

 

3)   Varpu-Sofia Heinonen             JyväskKU                  36,31             

     31,82  x      -      36,31  x      -      

 

4)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  35,90             

     35,90  35,25  33,41  x      34,95  x      

 

5)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  31,84             

     30,24  30,52  x      x      31,84  x      

 

6)   Ida Kolehmainen                  JyväskKU                  31,09             

     29,43  28,87  25,01  27,99  27,25  31,09  

 

7)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  28,62             

     26,30  25,86  27,68  26,75  28,62  25,92  

 

8)   Aada Koppeli                     JyväskKU                  27,47             

     27,47  27,15  25,79  x      x      22,35  

 

9)   Netta Leppänen                   JyväskKU                  27,07             

     27,07  x      22,18  x      18,94  x      

 

10)  Vilma Honkonen                   SuolU                     26,95             

     22,14  26,95  25,15  x      -      -      

 

11)  Camilla Forsberg                 JyväskKU                  26,58             

     23,93  x      26,58  -      -      -      

 

12)  Annika Ahonen                    JyväskKU                  26,35             

     26,35  x      x      x      -      -      

 

13)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  22,57             

     21,98  20,84  x      21,37  21,99  22,57  

 

14)  Inka Nahkala                     SuolU                     18,93             

     17,82  x      x      x      x      18,93  

 

     Riikka Savolainen                JyväskKU                  DNS               

     Siiri Salo                       JyväskKU                  DNS               

     Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  DNS               

 

 

N17 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  33,90             

     31,01  32,10  32,38  33,90  

 

 

 

M30+ 400m

1)   Juha Saarisilta                  JyväskKU                  1.00,60           

2)   Kimmo Vainio                     LahtiSport 35+            1.01,55           

 

 

N30+ 400m

1)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    1.11,06           

2)   Tiina Laitinen                   ÄänekU                    1.16,15           

 

 

M30+ Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Jarkko Lassila                   JyväskKU                  10,46 +0,2          

     10,46  10,34  10,12  9,62   

     +0,2   +0,5   +0,4   +1,6   

 

 

 

N30+ Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  9,46 -0,2          

     9,03   9,02   9,21   9,46   

     -0,6   -0,6   +0,5   -0,2   

 

 

 

M30+ Keihäs

Loppukilpailu

1)   Mika Ruhtinas                    JyväskKU                  53,98  800g           

     53,45  x      53,01  53,30  x      53,98  

 

2)   Antti Ruuti                      JyväskKU                  50,69  800g           

     x      49,90  49,54  50,69  49,39  47,40  

 

3)   Sami Jämsen                      JyväskKU                  43,26  800g           

     41,09  43,26  41,32  42,17  x      41,15  

 

4)   Jussi Heinonen                   JyväskKU                  39,08  700g           

     35,25  x      x      34,34  34,87  39,08  

 

5)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  37,41  800g           

     34,79  34,69  36,74  35,30  36,23  37,41  

 

6)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  36,17  800g           

     34,09  x      36,17  x      x      33,42  

 

7)   Petteri Immonen                  JyväskKU                  21,72  800g           

     20,05  x      21,72  x      19,50  x      

 

            

 

 

N30+ Keihäs

Loppukilpailu

1)   Nanna Leivonen                   JyväskKU                  33,72 600g            

     33,72  x      29,56  -      -      

 

2)   Anne Virtanen                    JyväskKU                  27,95 600g            

     24,87  27,95  25,11  27,27  20,86  

 

3)   Merja Vuorinen                   JyväskKU                  22,95 500g            

     21,67  x      x      19,95  22,95  

 

4)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  22,08 600g            

     22,08  21,53  21,92  20,75  -      

 

5)   Maija-Liisa Hyppönen             JyväskKU                  19,86 600g            

     19,67  17,43  19,14  19,02  19,86  

 

6)   Pirjo Karetie                    JyväskKU                  17,44 400g            

     x      16,81  14,98  17,02  17,44