Avoimet kaupunginmestaruuskilapilut, Äänekoski

24.8.2017

 Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut
Äänekosken Urheilijat
24.08.2017

 

P9 40m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,7

1)   Pauli Järvikylä                  KonnevU                   7,26              

2)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    7,28              

3)   Lucas Kärkkäinen                 ÄänekU                    7,59              

4)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    7,79              

5)   Eemil Vehkala                    SuolU                     12,11             

 

 

T9 40m

1)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    7,16              

2)   Ella Vainio                      SuolU                     7,50              

3)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    7,55              

4)   Iina Manner                      ÄänekU                    7,56              

5)   Aino Kinnunen                    SuolU                     7,57              

6)   Elli Ranta                       SuolU                     7,59              

7)   Petra Lähteelä                   SuolU                     7,63              

8)   Emmi Könssi                      ÄänekU                    7,70              

9)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  7,74              

10)  Annika Liekkinen                 SuolU                     8,21              

     Aada Arpiainen                   ÄänekU                    DNS               

     Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8

1)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    7,16              

2)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    7,55              

3)   Iina Manner                      ÄänekU                    7,56              

4)   Aino Kinnunen                    SuolU                     7,57              

5)   Elli Ranta                       SuolU                     7,59              

6)   Annika Liekkinen                 SuolU                     8,21              

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3

1)   Ella Vainio                      SuolU                     7,50              

2)   Petra Lähteelä                   SuolU                     7,63              

3)   Emmi Könssi                      ÄänekU                    7,70              

4)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  7,74              

     Aada Arpiainen                   ÄänekU                    DNS               

     Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  DNS               

 

 

P9 600m

Loppukilpailu

1)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    2.18,87           

2)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   3.04,27           

 

 

T9 600m

Loppukilpailu

1)   Aino Kinnunen                    SuolU                     2.24,37           

2)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    2.33,60           

3)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    2.37,28           

     Aada Arpiainen                   ÄänekU                    DNS               

     Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  DNS               

 

 

P9 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    107               

     80     85     90     95     100    105    107    110    

     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

 

2)   Pauli Järvikylä                  KonnevU                   90                

     80     85     90     95     

     o      o      o      xxx    

 

3)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    85                

     70     75     80     85     90     

     o      o      o      o      xxx    

 

4)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   85                

     65     70     75     80     85     90     

     o      o      o      xo     xo     xxx    

 

 

 

T9 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    90                

     80     85     90     95     

     o      o      o      xxx    

 

1)   Iina Manner                      ÄänekU                    90                

     75     80     85     90     95     

     o      o      o      o      xxx    

 

3)   Emmi Könssi                      ÄänekU                    85                

     70     75     80     85     90     

     o      o      o      o      xxx    

 

3)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  85                

     75     80     85     90     

     o      o      o      xxx    

 

     Aada Arpiainen                   ÄänekU                                      

 

 

P9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Eemil Vehkala                    SuolU                     5,71              

     5,16   5,71   5,16   5,71   

 

2)   Pauli Järvikylä                  KonnevU                   4,99              

     4,99   4,20   3,91   4,57   

 

3)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    4,84              

     4,84   4,36   4,32   4,57   

 

4)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   4,52              

     -      4,09   4,52   4,26   

 

5)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    3,92              

     -      -      3,92   3,81   

 

 

 

T9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ella Vainio                      SuolU                     5,36              

     4,89   5,36   5,24   4,96   

 

2)   Aino Kinnunen                    SuolU                     4,99              

     4,57   4,58   4,82   4,99   

 

3)   Elli Ranta                       SuolU                     4,92              

     4,68   4,92   4,00   4,58   

 

4)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    4,74              

     4,48   4,74   4,46   4,35   

 

5)   Annika Liekkinen                 SuolU                     4,38              

     4,01   3,69   3,76   4,38   

 

6)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    3,72              

     3,49   3,72   3,57   3,36   

 

7)   Petra Lähteelä                   SuolU                     3,61              

     3,29   3,39   3,61   3,38   

 

8)   Iina Manner                      ÄänekU                    3,24              

     3,24   3,00   3,17   3,03   

 

 

 

P11 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +1,2

1)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  9,67              

2)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     10,06             

3)   Alex Kärkkäinen                  ÄänekU                    10,09             

4)   Veeti Vehkala                    SuolU                     10,32             

5)   Elias Kärkkäinen                 ÄänekU                    11,20             

6)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  12,36             

 

 

T11 60m

1)   Emma Vainio                      SuolU                     9,09              

2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  9,34              

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,45              

4)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,47              

5)   Senja Norontaus                  SuolU                     9,60              

6)   Ninni Korpinen                   SuolU                     9,63              

7)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,89              

8)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  10,23             

9)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     10,33             

10)  Venla Honkonen                   SuolU                     10,39             

11)  Selma Möller                     SuolU                     10,40             

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,3

1)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  9,34              

2)   Senja Norontaus                  SuolU                     9,60              

3)   Ninni Korpinen                   SuolU                     9,63              

4)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,89              

5)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  10,23             

6)   Selma Möller                     SuolU                     10,40             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Emma Vainio                      SuolU                     9,09              

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,45              

3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,47              

4)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     10,33             

5)   Venla Honkonen                   SuolU                     10,39             

 

 

P11 1000m

Loppukilpailu

1)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  5.27,12           

 

 

T11 1000m

Loppukilpailu

1)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3.53,75           

2)   Mianna Liimatainen               SaarijPu                  4.01,59           

     Christine Kuusisto               JyväskKU                  DNS               

 

 

P11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Niilopekka Muhonen               KivijKi                   140               

     125    130    135    140    145    

     o      xo     xo     o      xxx    

 

2)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  110               

     90     95     100    105    110    115    

     o      xo     o      xo     xo     xxx    

 

3)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  105               

     95     100    105    110    

     o      o      xxo    xxx    

 

4)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  85                

     85     90     

     o      xxx    

 

 

 

T11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  130               

     110    115    120    125    130    132    

     o      o      o      xo     xo     xxx    

 

2)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  115               

     95     100    105    110    115    120    

     o      o      o      o      xo     xxx    

 

3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  115               

     100    105    110    115    120    

     o      o      o      xxo    xxx    

 

3)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  115               

     105    110    115    120    

     o      o      xxo    xxx    

 

3)   Senja Norontaus                  SuolU                     115               

     100    105    110    115    120    

     o      o      o      xxo    xxx    

 

6)   Melina Vertala                   JyväskKU                  105               

     90     95     100    105    110    

     o      o      o      xo     xxx    

 

 

 

P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Paavo Puro                       SuolU                     12,55             

     12,55  12,50  11,87  12,01  

 

2)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     7,69              

     7,40   7,30   7,69   7,23   

 

3)   Juho Hyppönen                    JyväskKU                  6,94              

     6,93   6,94   6,76   6,69   

 

4)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  6,50              

     6,32   6,04   5,85   6,50   

 

5)   Kasper Kuorinki                  ÄänekHui                  6,50              

     6,11   6,13   6,50   6,14   

 

6)   Veeti Vehkala                    SuolU                     5,58              

     5,22   5,27   5,58   5,19   

 

7)   Alex Kärkkäinen                  ÄänekU                    5,05              

     5,05   4,83   4,61   4,87   

 

     Topi Räsänen                     ViitVie                   DNS               

 

 

T11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Senja Norontaus                  SuolU                     9,33              

     8,65   8,72   9,33   8,27   

 

2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  7,57              

     7,05   7,57   7,14   -      

 

3)   Ninni Korpinen                   SuolU                     6,57              

     6,02   6,10   6,57   6,37   

 

4)   Emma Vainio                      SuolU                     6,52              

     6,12   5,51   6,52   5,87   

 

5)   Pihla Lähteelä                   SuolU                     6,40              

     6,00   6,40   5,42   5,51   

 

6)   Iiris Kuorinki                   ÄänekHui                  6,07              

     4,97   5,09   5,46   6,07   

 

7)   Melina Vertala                   JyväskKU                  6,02              

     6,02   5,28   5,33   5,38   

 

8)   Venla Honkonen                   SuolU                     5,27              

     5,27   4,34   4,88   4,50   

 

 

 

P13 60m

Loppukilpailu

1)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  8,58              

2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,67              

3)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,74              

4)   Vilho Stenman                    UurU                      9,14              

5)   Tuukka Vehkala                   SuolU                     9,68              

     Aleks Norontaus                  SuolU                     DNS               

 

 

T13 60m

1)   Lämsä Siiri                      ÄänekU                    8,67              

2)   Riina Palonen                    ViitVie                   8,93              

3)   Netta Kallio                     PylkönmY                  9,13              

4)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  9,28              

5)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  9,42              

6)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,46              

7)   Aino Heikkilä                    PihtipTui                 9,64              

8)   Camilla Minkkinen                ÄänekU                    10,01             

9)   Minja Minkkinen                  ÄänekU                    11,50             

     Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  DNS               

     Vilma Honkonen                   SuolU                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2

1)   Netta Kallio                     PylkönmY                  9,13              

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  9,46              

3)   Camilla Minkkinen                ÄänekU                    10,01             

4)   Minja Minkkinen                  ÄänekU                    11,50             

     Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  DNS               

     Vilma Honkonen                   SuolU                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1

1)   Lämsä Siiri                      ÄänekU                    8,67              

2)   Riina Palonen                    ViitVie                   8,93              

3)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  9,28              

4)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  9,42              

5)   Aino Heikkilä                    PihtipTui                 9,64              

 

 

P13 1000m

Loppukilpailu

1)   Kimi Vehkala                     SuolU                     4.12,38           

 

 

T13 1000m

Loppukilpailu

1)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  3.52,60           

2)   Camilla Minkkinen                ÄänekU                    3.54,30           

3)   Ellen Immonen                    JyväskKU                  3.55,91           

4)   Roosa Laiho                      Laukaa                    3.57,12           

     Minja Minkkinen                  ÄänekU                    DNS               

 

 

P13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  4,68 +0,1          

     4,62   4,68   4,46   4,62   

     +1,6   +0,1   +0,3   +0,0   

 

2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  4,55 +0,7          

     x      4,52   4,55   4,55   

            +0,9   +1,4   +0,7   

 

3)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  4,23 +0,7          

     x      x      4,23   x      

                   +0,7          

 

4)   Vilho Stenman                    UurU                      4,05 +0,1          

     4,05   3,93   3,98   3,92   

     +0,1   -0,8   -0,5   +0,0   

 

5)   Tuukka Vehkala                   SuolU                     3,96 -0,4          

     3,90   3,94   3,96   x      

     +0,7   +0,2   -0,4          

 

6)   Niilopekka Muhonen               KivijKi                   3,96 +0,0          

     3,52   3,96   3,88   3,87   

     +0,9   +0,0   +0,1   +0,6   

 

     Aleks Norontaus                  SuolU                     DNS               

     Kimi Vehkala                     SuolU                     NM                

     x      -      -      -      -      -      

                                               

 

 

 

T13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  4,79 -0,3          

     4,64   4,13   4,44   4,79   

     +0,8   +0,2   +2,0   -0,3   

 

2)   Lämsä Siiri                      ÄänekU                    4,56 +1,2          

     4,56   4,40   4,11   4,18   

     +1,2   +0,3   +0,7   +0,9   

 

3)   Riina Palonen                    ViitVie                   4,43 +0,4          

     4,43   4,40   4,39   4,20   

     +0,4   +0,2   +0,5   +0,5   

 

4)   Minea Vertala                    JyväskKU                  4,22 +0,2          

     x      3,97   4,22   3,98   

            +0,4   +0,2   +1,8   

 

5)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  4,15 +1,0          

     3,73   3,70   3,90   4,15   

     +1,3   +0,9   +1,3   +1,0   

 

6)   Emilia Malinen                   PylkönmY                  4,09 +0,3          

     4,02   3,77   3,91   4,09   

     +2,5   +0,2   +0,1   +0,3   

 

7)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  4,00 +0,9          

     x      x      4,00   3,98   

                   +0,9   +0,7   

 

8)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  3,92 +0,4          

     3,92   3,42   3,87   3,77   

     +0,4   +0,2   +0,3   +0,2   

 

9)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  3,86 +1,1          

     3,86   3,47   3,75   -      

     +1,1   +1,2   +0,3          

 

10)  Roosa Laiho                      Laukaa                    3,83 -0,6          

     3,83   3,32   3,57   -      

     -0,6   +0,5   +0,6          

 

11)  Vilja Liimatainen                SuolU                     3,76 +0,3          

     3,76   3,73   3,64   -      

     +0,3   +0,2   -0,1          

 

12)  Netta Kallio                     PylkönmY                  3,73 +0,6          

     3,72   3,59   3,73   -      

     +0,2   +0,6   +0,6          

 

13)  Sofia Moreno                     PylkönmY                  3,65 -0,4          

     3,49   3,54   3,65   -      

     -1,0   +0,8   -0,4          

 

14)  Camilla Minkkinen                ÄänekU                    3,48 -0,6          

     3,48   2,96   3,37   3,32   

     -0,6   +0,7   +0,6   +0,6   

 

15)  Minja Minkkinen                  ÄänekU                    2,84 +0,6          

     2,67   x      2,84   -      

     +0,4          +0,6          

 

     Jenni Kiminkinen                 PylkönmY                  DNS               

     Selma Möller                     SuolU                     DNS               

     Senja Norontaus                  SuolU                     DNS               

     Vilma Honkonen                   SuolU                     DNS               

     Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  DNS               

 

 

P13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  36,64             

     33,70  35,49  28,26  x      36,64  x      

 

2)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  35,37             

     33,50  34,23  x      x      35,37  33,60  

 

3)   Paavo Puro                       SuolU                     34,78             

     33,49  29,36  29,55  32,55  x      34,78  

 

4)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     27,73             

     18,41  23,92  25,90  27,20  27,73  23,97  

 

5)   Kimi Vehkala                     SuolU                     22,30             

     19,42  22,30  22,12  19,85  x      x      

 

     Aleks Norontaus                  SuolU                     DNS               

     Elias Merikanto                  HankasHa                                    

     Topi Räsänen                     ViitVie                   DNS               

 

 

T13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  41,98             

     39,24  x      41,98  40,69  x      x      

 

2)   Vilma Honkonen                   SuolU                     30,59             

     x      30,59  26,87  27,22  26,34  25,12  

 

3)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  27,37             

     x      27,37  x      x      26,93  x      

 

4)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  25,23             

     23,16  22,98  23,12  25,23  24,60  22,84  

 

5)   Sinna Korpinen                   SuolU                     24,88             

     24,88  20,54  24,75  24,34  22,95  22,01  

 

6)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  24,14             

     22,87  x      23,48  24,14  21,58  x      

 

7)   Selma Möller                     SuolU                     21,04             

     21,04  20,21  x      17,76  18,40  x      

 

8)   Inka Nahkala                     SuolU                     19,80             

     19,80  18,70  18,10  17,90  17,08  16,49  

 

9)   Siiri Tossavainen                JyväskKU                  19,42             

     18,01  19,17  18,28  19,42  x      -      

 

10)  Camilla Minkkinen                ÄänekU                    18,70             

     15,86  18,19  16,25  15,27  16,88  18,70  

 

11)  Minja Minkkinen                  ÄänekU                    14,40             

     11,17  12,14  10,45  14,40  12,63  11,43  

 

12)  Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  14,22             

     14,01  14,22  12,75  13,09  8,39   13,47  

 

 

 

P15 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,3

1)   Santtu Vehkala                   SuolU                     14,96             

 

 

T15 100m

1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  13,29             

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,64             

3)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  14,16             

4)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  14,36             

5)   Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 14,50             

6)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  14,87             

7)   Karoliina Västi                  KarstKi                   14,99             

8)   Anni Heikkilä                    PihtipTui                 16,25             

     Anni Gustafsson                  JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5

1)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,64             

2)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  14,16             

3)   Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 14,50             

4)   Karoliina Västi                  KarstKi                   14,99             

5)   Anni Heikkilä                    PihtipTui                 16,25             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7

1)   Alisa Seilonen                   JyväskKU                  13,29             

2)   Elli Huovinen                    JyväskKU                  14,36             

3)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  14,87             

     Anni Gustafsson                  JyväskKU                  DNS               

 

 

P15 800m

Loppukilpailu

1)   Johannes Merikanto               HankasHa                  2.26,63           

 

 

T15 800m

Loppukilpailu

1)   Viivi Kortemäki                  SuolU                     2.44,17           

2)   Oona Tiainen                     PihtipTui                 3.00,79           

     Veera Jokinen                    KarstKi                                     

 

 

P15 Pituus

Loppukilpailu

1)   Santtu Vehkala                   SuolU                     4,47 +0,6          

     x      x      x      4,32   4,32   4,47   

                          +0,1   +0,3   +0,6   

 

     Jussi Vuorinen                   ÄänekU                    DNS               

 

 

T15 Pituus

Loppukilpailu

1)   Petra Koskinen                   JyväskKU                  4,36 +0,6          

     4,36   4,20   4,26   4,10   4,07   x      

     +0,6   +0,6   +0,9   +0,1   +1,2          

 

2)   Lilli Varila                     JyväskKU                  4,35 +0,9          

     4,16   4,14   4,14   4,06   4,02   4,35   

     +0,6   +1,6   -0,2   +0,8   +0,4   +0,9   

 

3)   Veera Jokinen                    KarstKi                   4,29 +0,4          

     x      4,12   4,29   x      4,15   3,78   

            +0,6   +0,4          +0,3   +0,4   

 

4)   Oona Tiainen                     PihtipTui                 3,79 +0,7          

     3,79   x      3,67   x      3,50   3,55   

     +0,7          +1,5          +0,4   -0,4   

 

5)   Miina Tavaststjerna              PihtipTui                 3,75 +0,5          

     3,59   3,52   2,89   x      3,35   3,75   

     +0,5   +0,4   +2,9          +1,2   +0,5   

 

6)   Anni Heikkilä                    PihtipTui                 3,36 +0,1          

     x      3,10   3,36   3,13   x      -      

            +2,4   +0,1   +2,3                 

 

     Anni Gustafsson                  JyväskKU                  DNS               

 

 

P15 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Elias Norontaus                  Sumiainen                 42,69             

     39,95  38,64  40,69  42,69  39,58  38,78  

 

 

 

M17 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,3

1)   Jere Kautto                      ÄänekU                    12,59             

 

 

M17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Jere Kautto                      ÄänekU                    5,97 +0,7          

     5,97   5,69   5,60   x      5,33   5,69   

     +0,7   +0,8   +1,7          +0,1   +1,6   

 

2)   Heikki Vuorinen                  ÄänekU                    5,06 +0,6          

     x      x      x      4,88   4,72   5,06   

                          +0,5   +0,7   +0,6   

 

 

 

M17 Keihäs

Loppukilpailu

     Michael Jokiranta                KasköIK                   39,79             

     38,05  37,39  39,79  33,84  37,51  38,12  

 

 

 

N17 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Tessa Toropainen                 SuolU                     42,03             

     40,05  x      x      40,54  42,03  x      

 

 

 

M19 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,3

1)   Aleksi Heinänen                  ÄänekU                    13,42             

 

 

N19 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,7

1)   Siiri Möller                     SuolU                     14,62             

 

 

N19 Pituus

Loppukilpailu

1)   Siiri Möller                     SuolU                     4,50 -0,2          

     4,14   4,39   4,50   4,34   3,96   4,34   

     +0,5   +0,3   -0,2   +1,9   +0,8   +0,8   

 

 

 

M19 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Aleksi Heinänen                  ÄänekU                    33,81             

     29,95  28,57  29,47  32,41  33,81  32,85  

 

 

 

N30 800m

Loppukilpailu

1)   Anne Kivivuori                   ÄänekU                    2.38,10           

 

 

M30 Korkeus

Loppukilpailu

     Heikki Vuorinen                  ÄänekU                    160               

     150    155    160    165    

     o      o      xo     xxx    

 

 

 

N30 Kuula

Loppukilpailu

1)   Anne Kivivuori                   ÄänekU                    10,32             

     9,01   10,03  -      10,05  10,32  -      

 

 

 

N35 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    15,55             

 

 

N35 800m

Loppukilpailu

1)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    2.41,66           

 

 

M35 Pituus

Loppukilpailu

1)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  5,10 +1,5          

     4,90   4,64   4,88   4,90   5,10   4,65   

     +0,7   -0,1   +0,7   +0,6   +1,5   +0,1   

 

 

 

N35 Kuula

Loppukilpailu

1)   Johanna Makkonen                 ÄänekU                    7,75              

     -      7,58   7,75   7,75   7,15   -      

 

2)   HANNA PARKKONEN                  ÄÄNEKOSKI                 6,66              

     6,66   6,54   6,40   6,09   -      5,55   

 

3)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    6,64              

     6,64   6,24   5,99   6,51   5,72   5,61   

 

 

 

N40 Kuula

Loppukilpailu

1)   Heli Lehtinen                    JyväskKU                  8,80              

     7,88   7,93   8,80   7,87   8,19   8,01   

 

 

 

M45 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  13,83             

 

 

N45 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Minna Holopainen                 ÄänekU                    125               

     110    115    120    125    130    

     o      o      o      xxo    xxx    

 

 

 

M45 Pituus

Loppukilpailu

1)   Ari Ruuti                        JyväskKU                  4,71 +0,6          

     4,71   4,69   4,64   4,57   4,49   4,59   

     +0,6   +0,7   +1,0   +0,0   +0,5   -0,1