Kesyn palkitsemistilaisuudessa palkitut

12.12.2019

Vuoden valinnat 2019
Vuoden miesurheilija                                Elmo Lakka JKU
Vuoden naisurheilija                                 Nooralotta Neziri JKU
Vuoden valmentaja                                  Petteri Jouste JKU
M22                                                          Ilari Manninen JKU
N22                                                           Julia Enarvi JKU
M19                                                          Arttu Mattila ÄänUrh
N19                                                           Oona Nieminen JKU
M17                                                          Jonatan Kinnunen JKU
N17                                                           Alisa Virtanen JKU
P14/15                                                      Lassi Nalkki JKU
T14/15                                                      Tuuli Järvinen KeuKis
Vuoden yllättäjä                                        Sini Sanaslahti KaipVi
Vuoden yllättäjä nuori                              Eemil Helander JKU
Vuoden joukkue                                       4x100m (SE) JKU (Aino Pulkkinen, Hanna-Maari Latvala, Anniina Kortetmaa, Nooralotta Neziri)
Vuoden seura                                           Jyväskylän Kenttäurheilijat
Vuoden nuorisotoimintaseura                  Jyväskylän Kenttäurheilijat
Seuracup menestyjä                                Jyväskylän Kenttäurheilijat ¨
Seuratoimihenkilö                                     Katja Valkola Saarijärven Pullistus
Nuorisotoimihenkilö                                  Erja Sanaslahti Kaipolan Vire
Koululiikuttaja                                           Tiina Moisio Jämsä
 
Hopeinen plaketti MM Doha: Nooralotta Neziri ja Elmo Lakka JKU
Pronssinen plaketti EM19 Borås: Arttu Mattila ÄänUrh
 
Valmentajakilpailu 2019
1. Antti Mero jr. 120,00 p
2. Ari Nummela 93,25 p
3. Petteri Jouste 64,88 p
 
Urheilijoiden Bonuskilpailu 2019
Nimi                                    Seura            Laji                Tulos             Pisteet
1. Oona Nieminen              JKU               N Pituus        568                929
2. Tessa Moisio                  KaipVi           N 100 m        12,60              876
3. Minttu Rinne                   SaarijPu        N Korkeus     164                868
4. Siiri Rainio                      JKU               N 800 m        2.18,41          856
5. Viljami Hietaharju           JKU               M 100 m        11,16             840
6. Lotta Mäkinen                 JKU               N 800 m        2.21,97          802
 
Uudet piiriennätykset 2019
 
Muistoplaketti tasavuosista
Karstulan Kiva                    110 vuotta
Multian Jyske                     100 vuotta
Hankasalmen Hanka         90 vuotta
Laukaan Urheilijat               90 vuotta