Seuracup 1, Jyväskylä

8.6.2019

 Seuracup 1
Harjun stadion
08.06.2019


Jyväskylän Kenttäurheilijat 17279

Pihtiputaan Tuisku 6942

Saarijärven Pullistus 6875

Keuruun Kisailijat 1630

Kaipolan Vire 1551

Koiviston Kipinä 573

Pylkönmäen Yrittävä 459




P11 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +1,0

1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,27              

2)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,72              

3)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  10,12             

4)   Onni Varis                       SaarijPu                  10,27             

5)   Albin Laitinen                   PihtipTui                 11,70             



T11 60m

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,86              

2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,05              

3)   Anna Njie                        JyväskKU                  9,59              

4)   Venla Salminen                   JyväskKU                  9,62              

5)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,68              

6)   Roosa Järvinen                   KaipVi                    9,77              

7)   Marikki Karsten                  JyväskKU                  9,92              

8)   Senni Arkilahti                  JyväskKU                  10,24             

9)   Iida Tamminen                    KaipVi                    10,35             

10)  Sara Haapakoski                  SaarijPu                  10,60             

11)  Hilla Viitala                    PihtipTui                 10,93                         

     Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,34                                      

     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  9,50 

     Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  9,66              

     Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,69 

     Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,76             

     Meea Oikari                      SaarijPu                  9,93              

     Ilona Autio                      SaarijPu                  10,95             

     Adeliina Laitinen                PihtipTui                 10,36             


Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1

     Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  9,34              

     Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,76              

     Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,69              

     Meea Oikari                      SaarijPu                  9,93              

     Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  9,66              

     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  9,50              


Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4

1)   Venla Salminen                   JyväskKU                  9,62              

2)   Marikki Karsten                  JyväskKU                  9,92              

3)   Senni Arkilahti                  JyväskKU                  10,24             

4)   Iida Tamminen                    KaipVi                    10,35             

     Eve Mäkelä                       SaarijPu                  DNS               


Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,3

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,86              

2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,05              

3)   Anna Njie                        JyväskKU                  9,59              

4)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,68              

5)   Roosa Järvinen                   KaipVi                    9,77              

6)   Sara Haapakoski                  SaarijPu                  10,60             

7)   Hilla Viitala                    PihtipTui                 10,93             

     Ilona Autio                      SaarijPu                  10,95             


Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +2,6

     Adeliina Laitinen                PihtipTui                 10,36             



P11 1000m

Loppukilpailu

1)   Eemil Saari                      JyväskKU                  3.22,25           

2)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3.27,27           

3)   Otto Rainio                      JyväskKU                  3.56,08           

4)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  4.16,70           

     Elmeri Marin                     PihtipTui                 DNS               

     Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.37,25           



T11 1000m

Loppukilpailu

1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.28,78           

2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  3.50,82           

3)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    3.58,09           

4)   Ilona Autio                      SaarijPu                  4.11,15           

5)   Ella Roimela                     JyväskKU                  4.13,94           

6)   Adeliina Laitinen                PihtipTui                 4.18,68           

     Eeva Alonen                      JyväskKU                  4.15,76           

     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  DNS               

     Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 DNF               



P11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Verne Torikka                    JyväskKU                  3,87              

     3,83   3,83   3,68   3,87   

                                 


2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3,82              

     3,65   3,82   2,78   3,73   

                                 


3)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  3,62              

     3,57   3,53   3,56   3,62   

                                 


4)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  3,19              

     3,09   3,19   3,18   2,98   

                                 


5)   Elmeri Marin                     PihtipTui                 2,20              

     2,08   2,10   2,20   2,14   

                                 


     Onni Erkkilä                     JyväskKU                  3,99              

     3,65   3,99   3,93   3,92 


     Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  3,43              

     3,43   3,43   3,36   3,23                                   


     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  3,40              

     3,18   3,06   3,25   3,40   

                                 



T11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    4,18              

     4,03   4,10   3,99   4,18   

                                 


2)   Essi Suni                        JyväskKU                  4,16              

     3,95   4,04   4,16   4,02   

                                 


3)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  4,00              

     4,00   3,94   3,97   3,88   

                                 


4)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  3,67              

     3,67   3,56   -      -      

                                 


5)   Hilkka Wuethrich                 JyväskKU                  3,63          

     3,44   3,63   3,34   3,44   

                                 


6)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  3,57              

     3,57   3,41   -      -      

                                 


7)   Iida Tamminen                    KaipVi                    3,39              

     3,37   3,34   3,39   3,37   

                                 


8)   Anniina Marin                    PihtipTui                 3,25              

     3,12   3,21   3,14   3,25   

 

     Olivia Puranen                   JyväskKU                  4,19              

     3,91   4,19   -      -  


     Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  4,11              

     4,00   4,11   4,08   3,96     


     Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  4,05              

     4,05   3,94   3,51   3,91  


     Sofia Sauvala                    JyväskKU                  3,92              

     3,92   3,89   3,81   3,90       


     Jenny Björkberg                  JyväskKU                  3,20              

     3,14   3,14   3,20   3,15                            


     Ella Roimela                     JyväskKU                  3,20              

     3,20   3,09   -      -      

                                                        


P11 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  19,11             

     18,35  x      19,11  x      


2)   Akseli Marin                     PihtipTui                 11,38             

     x      11,38  11,32  8,40   


3)   ≈ke Pimiä                        SaarijPu                  9,91              

     9,91   x      9,02   8,90   


     Onni Erkkilä                     JyväskKU                  16,06             

     14,68  16,06  -      -      



T11 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  21,07             

     21,07  20,87  18,74  x      


2)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  17,13             

     x      17,09  14,82  17,13  


3)   Emma Hiironen                    PihtipTui                 13,90             

     x      13,73  13,90  13,57  


4)   Pihla Hyyppä                     JyväskKU                  13,45             

     x      10,58  13,45  11,00  


5)   Meea Oikari                      SaarijPu                  13,30             

     x      13,30  12,77  12,53  


6)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  9,71              

     x      x      9,71   x      




P11 4x50m viesti

Loppukilpailu

1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  32,10             

   1) Paavo Hämäläinen, 2) Verne Torikka, 

   3) Niilo Hämäläinen, 4) Eemil Saari

2)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  34,28             

   1) Leevi Varis, 2) Valtteri Valkola, 

   3) ≈ke Pimiä, 4) Onni Varis



T11 4x50m viesti

Loppukilpailu

1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  30,25             

   1) Essi Suni, 2) Olivia Puranen, 

   3) Pihla Hyyppä, 4) Sofia Sauvala

2)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  33,12             

   1) Iina Suomäki, 2) Aino-Maria Valkola, 

   3) Meea Oikari, 4) Sara Haapakoski

3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2                              34,28             

4)   Pihtiputaan Tuisku               PihtipTui                 36,08             

   1) Hilla Viitala, 2) Adeliina Laitinen, 

   3) Anniina Marin, 4) Emma Hiironen

     Kaipolan Vire                    KaipVi                    DNS               

   1) Eleonora Levaniemi, 2) Iida Tamminen, 

   3) Roosa Järvinen, 4) Nelli Flyktman



P13 60m

1)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 8,39              

2)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,46              

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,61              

4)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  8,94              

5)   Patrik Kinnunen                  SaarijPu                  9,09              

6)   Johannes Sell                    JyväskKU                  9,34              

7)   Riku Permi                       JyväskKU                  9,88              

     Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,43              

     Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  9,25              


Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0

1)   Riku Permi                       JyväskKU                  9,88              

     Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,43              

     Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  9,25              


Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0

1)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 8,39              

2)   Tommi Järvenpää                  KeurKi                    8,46              

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,61              

4)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  8,94              

5)   Patrik Kinnunen                  SaarijPu                  9,09              

6)   Johannes Sell                    JyväskKU                  9,34              



T13 60m

1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,18              

2)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,72              

3)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  8,75              

4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,20              

5)   Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  9,25              

6)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  9,40              

7)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  9,51              

8)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,69              

9)   Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,82              

10)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  9,87                                       

     Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,63 

     Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,75              

     Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,75  

     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,16              

     Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,45            


Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0

1)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,69              

2)   Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,82              

3)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  9,87              

     Aljona Karamzina                 JyväskKU                  9,45                           

     Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,63              

     Nea Koppeli                      JyväskKU                  8,75 

     Christine Kuusisto               JyväskKU                  8,75              

     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,16              


Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,6

1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,18              

2)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  8,72              

3)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  8,75              

4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,20              

5)   Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  9,25              

6)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  9,40              

7)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  9,51              



P13 1000m

Loppukilpailu

1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  3.16,81           

2)   Joel Pennanen                    PihtipTui                 3.29,00           

3)   Santtu Kynnäs                    SaarijPu                  3.30,89           

4)   Matti Laiho                      JyväskKU                  3.32,04           

     Riku Permi                       JyväskKU                  3.26,82           

     Tommi Sivill                     JyväskKU                  3.38,55           



T13 1000m

Loppukilpailu

1)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.23,14           

2)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    3.24,95           

3)   Melina Vertala                   JyväskKU                  3.41,11           

4)   Emma Ratia                       KaipVi                    3.56,51           

5)   Mianna Liimatainen               SaarijPu                  3.58,38

     Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  3.54,44            

     Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3.57,35           

          


P13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Mico Kumpulainen                 PihtipTui                 147               

     120    125    130    135    140    143    147    150    

     o      o      o      o      o      o      o      xxx    


2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  135               

     115    120    125    130    135    140    

     o      o      o      o      o      xxx    


2)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  135               

     125    130    135    140    

     o      o      o      xxx    


4)   Lukas Ahonen                     SaarijPu                  110               

     100    105    110    115    

     o      o      o      xxx    

                                    

     Oliver Koskinen                  JyväskKU                  140               

     130    135    140    143    

     o      o      xo     xxx    




T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  150               

     135    139    143    146    150    154    

     o      o      xxo    o      o      xxx    


2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  143               

     120    125    130    135    139    143    146    

     o      o      o      o      o      xo     xxx    


3)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  130               

     110    115    120    125    130    135    

     o      o      o      o      o      x-     


4)   Menna Turpeinen                  PihtipTui                 120               

     100    105    110    115    120    125    

     o      o      o      o      xo     xx-    


5)   Emma Ratia                       KaipVi                    110               

     100    105    110    115    

     o      o      o      xxx    

                                   

     Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  143               

     110    115    120    125    130    135    139    143    146    

     o      -      o      xo     o      xxo    o      xxo    xxx    


     Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  139               

     125    130    135    139    143    

     o      o      o      o      xxx    


     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  125               

     110    115    120    125    130    

     o      o      o      xo     xxx    




P13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  46,66             

     41,72  40,16  46,66  44,61  


2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  34,96             

     34,96  32,49  24,67  26,60  


3)   Teemu Hakonen                    PihtipTui                 23,98             

     22,95  19,81  23,98  23,60  


4)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  21,69             

     21,69  18,57  x      18,84  


5)   Niko Seamark                     SaarijPu                  21,30             

     x      21,30  x      13,65  


     Mico Kumpulainen                 PihtipTui                 55,72             

     49,15  52,36  52,88  55,72  




T13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  31,60             

     31,60  29,02  x      27,52  


2)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  26,73             

     20,87  26,73  24,91  x      


3)   Pinja Heino                      JyväskKU                  19,93             

     17,43  16,80  19,30  19,93  


4)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    18,36             

     x      x      x      18,36  


5)   Eeva Holviala                    JyväskKU                  15,61             

     14,02  14,92  15,61  15,54  


6)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  15,18             

     14,57  11,94  15,18  14,49  


7)   Hertta Tikka                     PihtipTui                 13,05             

     12,45  13,05  11,91  12,80  


8)   Emma Ratia                       KaipVi                    11,98             

     11,98  10,71  -      -      


     Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 29,87             

     28,22  29,87  27,87  x 


     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  17,85             

     16,07  14,90  17,25  17,85      


     Melina Vertala                   JyväskKU                  17,13             

     15,82  14,56  17,13  14,32 


     Kiia Hämäläinen                  JyväskKU                  14,04             

     11,82  12,61  14,04  12,90  


  


P13 4x100m viesti

Loppukilpailu

1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  56,51             

   1) Konsta Vuorela, 2) Vilho Ketonen, 

   3) Veeti Pakkanen, 4) Oliver Koskinen

2)   Pihtiputaan Tuisku               PihtipTui                 58,10             

   1) Henri Hiironen, 2) Joel Pennanen, 

   3) Teemu Hakonen, 4) Mico Kumpulainen

3)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  1.00,67           

   1) Matti Laiho, 2) Olli Huttunen, 

   3) Tommi Sivill, 4) Vilho Hietala

4)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  1.02,39           

   1) Niko Seamark, 2) Patrik Kinnunen, 

   3) Santtu Kynnäs, 4) Lukas Ahonen



T13 4x100m viesti

Loppukilpailu

1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  52,76             

   1) Eevi Ylitalo, 2) Pihla Tiihonen, 

   3) Christine Kuusisto, 4) Nea Koppeli

2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  58,60             

   1) Kiia Hämäläinen, 2) Lumi Harjulehto, 

   3) Joanna Leppänen, 4) Vilma Pykälinen

3)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  59,54             

   1) Mianna Liimatainen, 2) Tilda Pimiä, 

   3) Senni Haapakoski, 4) Lotta Perkiö

4)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  59,84             

   1) Siiri Kihlman, 2) Pirkko Järvikylä, 

   3) Pinja Heino, 4) Melina Vertala

5)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 4    JyväskKU                  1.00,33           

   1) Hilla Savioja, 2) Eevi Korhonen, 

   3) Matilda Ryyppö, 4) Aljona Karamzina



P15 100m

Loppukilpailu, Tuuli: +3,0

1)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  12,16             

2)   Lauri Liljavirta                 JyväskKU                  12,81             

     Lassi Nalkki                     JyväskKU                  DNS               



T15 100m

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  12,50             

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,00             

3)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,40             

4)   Netta Kallio                     PylkönmY                  13,45             

5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,47             

6)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,60             

7)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  13,70             

8)   Peppi Perkiö                     SaarijPu                  14,05             

9)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  14,15             

10)  Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  14,21             

11)  Veera Lahtinen                   JyväskKU                  14,32             

12)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  14,32             

13)  Helmi Arkilahti                  JyväskKU                  14,42             

14)  Emma Toivonen                    JyväskKU                  14,43             

15)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  14,46             

16)  Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  14,81             

17)  Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  14,82             

18)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  14,98             

19)  Alisa Marin                      PihtipTui                 15,27             

     Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  DNS               

     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               

     Iida Pajunen                     JyväskKU                  12,95             


Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2

1)   Helmi Arkilahti                  JyväskKU                  14,42             

2)   Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  14,81             

3)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  14,98             

     Iida Pajunen                     JyväskKU                  12,95             

     Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  DNS               

     Nelli Pajula                     JyväskKU                  DNS               


Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6

1)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,60             

2)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  14,15             

3)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  14,21             

4)   Veera Lahtinen                   JyväskKU                  14,32             

5)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  14,32             

6)   Emma Toivonen                    JyväskKU                  14,43             

7)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  14,46             

8)   Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  14,82             


Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,4

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  12,50             

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  13,00             

3)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  13,40             

4)   Netta Kallio                     PylkönmY                  13,45             

5)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,47             

6)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  13,70             

7)   Peppi Perkiö                     SaarijPu                  14,05             

8)   Alisa Marin                      PihtipTui                 15,27             



P15 2000m

Loppukilpailu

1)   Anssi Mustonen                   KoivKi                    6.36,95           

2)   Pyry Lahtinen                    JyväskKU                  6.44,12           

3)   Risto Hakkarainen                JyväskKU                  7.07,91           

     Luukas Kontro                    JyväskKU                  DNS               



T15 2000m

Loppukilpailu

1)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    7.13,87           

2)   Ellen Immonen                    JyväskKU                  8.32,86           

3)   Anni Vuori                       SaarijPu                  8.34,19           

     Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  DNS               



P15 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  325               

     275    285    295    305    315    325    335    

     xo     o      -      xo     xo     o      xxx    


2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  275               

     265    275    285    

     o      xo     xxx    


     Tommi Järvenpää                  KeurKi                    NH                

     295    

     xxx    




T15 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  325               

     295    305    315    325    335    

     o      o      o      o      xxx    


2)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    325               

     285    295    305    315    325    335    

     o      o      o      xo     o      xxx    


3)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 215               

     155    165    175    185    195    205    215    225    

     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    


     Gea Zitting                      JyväskKU                  295               

     295    305    315    

     xxo    -      xxx    

                                   

     Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  NH                

     135    

     xxx    



P15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  10,54             

     10,07  10,54  10,05  10,26  


2)   Lassi Salmi                      JyväskKU                  9,30              

     8,86   9,30   x      x      


     Atte Leppänen                    JyväskKU                  11,82             

     11,19  11,02  11,82  11,32                                     



T15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    10,68             

     10,44  10,35  x      10,68  


2)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  10,34             

     10,00  10,34  x      10,18  


3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  10,04             

     9,90   9,85   10,04  9,71   


4)   Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  9,51              

     9,44   9,42   9,50   9,51   


5)   Roosa Marin                      PihtipTui                 8,95              

     8,26   7,16   7,41   8,95   


6)   Emilia Immonen                   JyväskKU                  7,79              

     7,33   7,38   7,79   7,67   

                                   


P15 4x100m viesti

Loppukilpailu

1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  48,52             

   1) Atte Leppänen, 2) Lassi Nalkki, 

   3) Luukas Kyrönlahti, 4) Lauri Liljavirta



T15 4x100m viesti

Loppukilpailu

1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 1    JyväskKU                  49,83             

   1) Minea Vertala, 2) Hilma Kinnunen, 

   3) Mimmi Sihvonen, 4) Iida Pajunen

2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 2    JyväskKU                  54,79             

   1) Helmi Kiraly, 2) Saga Koppeli, 

   3) Noora Salmi, 4) Enni Viljanmaa

3)   Saarijärven Pullistus            SaarijPu                  55,88             

   1) Anni Vuori, 2) Helmiina Kynnäs, 

   3) Vilma-Riina Valkola, 4) Peppi Perkiö

4)   Jyväskylän Kenttäurheilijat 3    JyväskKU                  55,96             

   1) Selma Seppälä, 2) Emmiina Hiltunen, 

   3) Veera Lahtinen, 4) Vilma Honkonen

5)   Pihtiputaan Tuisku               PihtipTui                 1.00,69           

   1) Roosa Marin, 2) Alisa Marin, 

   3) Aada Laitinen, 4) Eerika Siekkinen



M17 200m

1)   Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  22,86             

2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  23,40             

3)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 23,72             

4)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  24,24             

5)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  24,25             

     Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   24,06             

     Juuso Peltola                    JyväskKU                  22,61             

     Ilari Manninen                   JyväskKU                  21,81             

     Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  24,37             

     Niclas Forsberg                  JyväskKU                  DNS               

     Aki Häkkinen                     JyväskKU                  23,96             


Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2

1)   Leevi-Kalle Heikkilä             JyväskKU                  22,86             

2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  23,40             

3)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 23,72             

4)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  24,24             

5)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  24,25             

     Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   24,06             


Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8             

     Ilari Manninen                   JyväskKU                  21,81             

     Juuso Peltola                    JyväskKU                  22,61    

     Aki Häkkinen                     JyväskKU                  23,96             

     Eero Viljanmaa                   JyväskKU                  24,37         

     Niclas Forsberg                  JyväskKU                  DNS               



N17 200m

Loppukilpailu, Tuuli: +2,2

1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  25,54             

2)   Tessa Moisio                     KaipVi                    25,90             

3)   Ada Zitting                      JyväskKU                  26,55             

4)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  26,83             

5)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  29,36             

     Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  28,17             



N17 200m UP-erä

Loppukilpailu, Tuuli: +1,9            

     Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  25,94             

     Minea Vertala                    JyväskKU                  26,50             

     Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  26,58  

     Aino Viljanmaa                   JyväskKU                  28,30             

     Eveliina Malinen                 JyväskKU                  29,05                    



M17 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Luukas Saari                     JyväskKU                  12,68 +1,2          

     12,68  12,22  12,04  x      

     +1,2   +1,5   +1,1   -0,5   


2)   Joonatan Kemppainen              PihtipTui                 11,23 +0,6          

     11,23  11,09  11,02  -      

     +0,6   -0,6   -1,3          



N17 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  12,47 +2,4  12,32 +0,9

     12,32  x      x      12,47  

     +0,9   +0,8   +1,1   +2,4   


2)   Lilli Varila                     JyväskKU                  10,08 +0,8          

     9,77   9,93   10,08  10,02  

     +0,4   +0,5   +0,8   +0,8   


3)   Nita Rasi                        PihtipTui                 9,88 +0,4          

     x      9,71   9,88   9,79   

     +0,9   +0,8   +0,4   +0,3   

                                   

     Helmiina Kynnäs                  SaarijPu                  10,29 +1,1          

     9,99   10,29  9,94   10,19  

     +1,0   +1,1   -0,2   +0,9   



M17 Kuula

Loppukilpailu

1)   Toni Haapapuro                   PihtipTui                 12,56             

     12,56  x      x      x      


2)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  12,39             

     12,25  12,39  11,10  11,58  


3)   Lauri Pimiä                      SaarijPu                  10,22             

     9,77   10,09  10,22  9,87   


     Luukas Saari                     JyväskKU                  10,68             

     10,15  9,65   9,68   10,68  


     Arttu Ahola                      JyväskKU                  10,05             

     9,38   x      10,05  9,94   

                                   


N17 Kuula

Loppukilpailu

1)   Aada Koppeli                     JyväskKU                  12,40             

     12,30  x      12,40  11,53  


2)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,71              

     9,04   9,71   9,42   9,46   


3)   Emilia Hietanen                  SaarijPu                  4,41              

     x      4,41   4,37   4,40                                    




LISƒLAJIEN TULOKSET

          


M 110m aidat 1. juoksu

Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Valtteri Kalliokulju             LiedPa                    14,34             

2)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  14,37             

3)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  14,63             

4)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  15,59             



M 110m aidat 2. juoksu

Loppukilpailu, Tuuli: +1,2

1)   Ilari Manninen                   JyväskKU                  14,09             

2)   Valtteri Kalliokulju             LiedPa                    14,45             

3)   Otto Kilpi                       JyväskKU                  14,59             

4)   Eelis Hirvinen                   KanksLei                  15,60             



M19 110m aidat 1. juoksu

Loppukilpailu, Tuuli: +1,0

1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  14,20             

2)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  14,44             

3)   Joni Järvinen                    LahdA                     14,55             

     Karim Echahid                    LahdA                     DNF               


M19 110m aidat 2. juoksu

Loppukilpailu, Tuuli: +0,8

1)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  14,04             

2)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  14,32             

3)   Karim Echahid                    LahdA                     14,81             

4)   Joni Järvinen                    LahdA                     15,75   



M17 110m aidat 1. juoksu

Loppukilpailu, Tuuli: +1,0

1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  14,71             



M17 110m aidat 2. juoksu

Loppukilpailu, Tuuli: +0,8

1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  14,59             



M17 400m aidat

Loppukilpailu

1)   Dani Lirkki                      JyväskKU                  56,24     



P9 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +1,1

1)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,80              

2)   Tuukka Mikkonen                  ĊnekU                    9,97              

3)   Samu Ratia                       KaipVi                    10,96             

4)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  11,09             

5)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  11,35             



T9 60m

Loppukilpailu, Tuuli: +1,1

1)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  10,78             

2)   Julia Puranen                    JyväskKU                  10,79             

3)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  10,89             



P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Tuukka Mikkonen                  ĊnekU                    3,45              

     3,45   3,41   3,28   3,25   

                                 


2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3,29              

     x      3,29   x      3,07   

                                 


3)   Samu Ratia                       KaipVi                    2,97              

     2,88   2,93   2,97   2,95   

                                 


4)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  2,95              

     2,95   2,80   2,84   2,75   

                                 


5)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  2,90              

     2,83   2,90   x      2,80   

                                 


6)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  2,80              

     2,77   2,50   2,60   2,80   

                                 


T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  3,10              

     2,98   3,10   3,01   2,78   

                                 


2)   Julia Puranen                    JyväskKU                  3,06              

     3,06   2,83   2,65   2,90   

                                 


3)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  2,88              

     2,88   x      2,76   2,53   

                                 


4)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  2,61              

     2,51   2,61   2,59   2,58