Hipposhallit, Jyväskylä

3.2.2019

Hipposhallit

Jyväskylän Kenttäurheilijat

03.02.2019

 

M 60m

1)   Otto Ahlfors                     IkaalU                    6,77              

2)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,86              

3)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  6,89              

4)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,91              

5)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  6,96              

6)   Eliel Pohjolainen                KuopRei                   7,09              

7)   Eeli Purola                      OulPy                     7,19              

8)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   7,27              

9)   Markus Jutila                    TampPy                    7,33              

10)  Santeri Tanner                   LänsiUU                   7,43              

11)  Verneri Lopperi                  MäntyhVi                  7,61              

12)  Mikke Paajanen                   MikkKV                    8,41              

     Oskari Lakka                     LappUM                    DNS               

     Juho Nieminen                    JyväskKU                  DNS               

     Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  DNS               

     Miska Sundberg                   JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   7,27              

2)   Markus Jutila                    TampPy                    7,33              

3)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   7,43              

4)   Verneri Lopperi                  MäntyhVi                  7,61              

5)   Mikke Paajanen                   MikkKV                    8,41              

     Juho Nieminen                    JyväskKU                  DNS               

     Oskari Lakka                     LappUM                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Otto Ahlfors                     IkaalU                    6,77              

2)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,86              

3)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  6,89              

4)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,91              

5)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  6,96              

6)   Eliel Pohjolainen                KuopRei                   7,09              

7)   Eeli Purola                      OulPy                     7,19              

     Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  DNS               

     Miska Sundberg                   JyväskKU                  DNS               

 

 

Alkuerät erä 1

1)   Ville Myllymäki                  KanksLei                  6,87Q             

2)   Viljami Kaasalainen              JyväskKU                  6,94Q             

3)   Jesse Väyrynen                   JyväskKU                  6,95Q             

4)   Eliel Pohjolainen                KuopRei                   7,12q             

5)   Markus Jutila                    TampPy                    7,28q             

6)   Ville Hyttinen                   KuopRei                   7,30q             

7)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   7,55q             

8)   Verneri Lopperi                  MäntyhVi                  7,57q             

9)   Mikke Paajanen                   MikkKV                    8,42q             

 

Alkuerät erä 2

1)   Otto Ahlfors                     IkaalU                    6,84Q             

2)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  6,92Q             

2)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  6,92Q             

4)   Eeli Purola                      OulPy                     7,13q             

5)   Miska Sundberg                   JyväskKU                  7,14q             

6)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  7,49q             

7)   Oskari Lakka                     LappUM                    7,58q             

     Petteri Monni                    JyväskKU                  DNS               

 

 

N 60m

1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,50              

2)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,54              

3)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  7,72              

4)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     7,72              

5)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,85              

6)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,98              

7)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     7,98              

8)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    8,00              

9)   Anni Grekula                     RaahVe                    8,03              

10)  Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,14              

11)  Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,18              

12)  Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,47              

13)  Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,50              

14)  Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  8,61              

     Laura Rautiainen                 LahdA                     DNS               

     Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 DNS               

     Milla Heiskanen                  IisVi                     DNS               

     Laura Ollikainen                 VarkKV                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    8,00              

2)   Anni Grekula                     RaahVe                    8,03              

3)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,14              

4)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,18              

5)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,47              

6)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,50              

7)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  8,61              

     Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 DNS               

     Laura Rautiainen                 LahdA                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,50              

2)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,54              

3)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  7,72              

4)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     7,72              

5)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,85              

6)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  7,98              

7)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     7,98              

     Laura Ollikainen                 VarkKV                    DNS               

     Milla Heiskanen                  IisVi                     DNS               

 

 

Alkuerät erä 1

1)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  7,74Q             

2)   Milla Heiskanen                  IisVi                     7,80Q             

3)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  8,00q             

4)   Anni Grekula                     RaahVe                    8,07q             

5)   Nora-Julia Isoluoma              JyväskKU                  8,14q             

6)   Iiris Törrönen                   KuivAu                    8,41q             

7)   Gabriela Kosonen                 JyväskKU                  8,47q             

 

Alkuerät erä 2

1)   Anniina Kortetmaa                JyväskKU                  7,53Q             

2)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    7,87Q             

3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     7,93q             

4)   Anne-Mari Lehtiö                 KU-58                     8,01q             

5)   Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 8,13q             

6)   Nea-Mari Neziri                  JyväskKU                  8,52q             

7)   Janina Jaatinen                  JyväskKU                  8,71              

 

Alkuerät erä 3

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  7,62Q             

2)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     7,77Q             

3)   Sonja Nousiainen                 MikkKV                    8,03q             

4)   Laura Rautiainen                 LahdA                     8,06q             

5)   Oona Nieminen                    JyväskKU                  8,12q             

6)   Vivi Koskinen                    JyväskKU                  8,72              

7)   Essi Ahonen                      JyväskKU                  8,81              

 

 

M 400m

1)   Erik Back                        HIFK                      48,58             

2)   Christoffer Envall               IKFalken                  49,07             

3)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  49,07             

4)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  50,21             

5)   Juho Vanhala                     HarjavJy                  50,33             

6)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  50,94             

7)   Kalle Raitala                    TampPy                    51,24             

8)   Eetu Pöyry                       TampPy                    51,74             

9)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    52,96             

10)  Santeri Tanner                   LänsiUU                   53,82             

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Kalle Raitala                    TampPy                    51,24             

2)   Eetu Pöyry                       TampPy                    51,74             

3)   Mikko Ryhänen                    LappUM                    52,96             

4)   Santeri Tanner                   LänsiUU                   53,82             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Teemu Keronen                    JyväskKU                  50,21             

2)   Juho Vanhala                     HarjavJy                  50,33             

3)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  50,94             

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Erik Back                        HIFK                      48,58             

2)   Christoffer Envall               IKFalken                  49,07             

3)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  49,07             

 

 

N 400m

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  55,59             

2)   Alisa Aalto                      TampPy                    57,38             

3)   Annika Hannola                   HKV                       58,41             

4)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  58,79             

5)   Jemina Forss                     TampPy                    59,82             

6)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 1.00,69           

7)   Eveliina Ojala                   SoinSi                    1.00,94           

8)   Iina Takkula                     KuivAu                    1.01,20           

9)   Pinja Purola                     OulPy                     1.05,61           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Erika Utriainen                  VeitsilKV                 1.00,69           

2)   Iina Takkula                     KuivAu                    1.01,20           

3)   Pinja Purola                     OulPy                     1.05,61           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Annika Hannola                   HKV                       58,41             

2)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  58,79             

3)   Jemina Forss                     TampPy                    59,82             

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Aino Pulkkinen                   JyväskKU                  55,59             

2)   Alisa Aalto                      TampPy                    57,38             

3)   Eveliina Ojala                   SoinSi                    1.00,94                                  

 

 

M 1500m

Loppukilpailu

1)   Lassi Kuva                       LahdA                     4.21,18           

2)   Lauri Syväranta                  LahdA                     4.22,66           

 

 

N 1500m

1)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.46,76           

2)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   4.47,25           

3)   Emma Katajalaakso                KannU                     4.50,13           

4)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   4.50,59           

5)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   4.51,02           

6)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    4.55,01           

7)   Veronika Virtapohja              TampPy                    5.06,67           

8)   Sirpa Riitamäki                  VirtU                     5.08,02           

9)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     5.08,44           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Veronika Virtapohja              TampPy                    5.06,67           

2)   Sirpa Riitamäki                  VirtU                     5.08,02           

3)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     5.08,44           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.46,76           

2)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   4.47,25           

3)   Emma Katajalaakso                KannU                     4.50,13           

4)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   4.50,59           

5)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   4.51,02           

6)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    4.55,01           

 

 

N/N19/N17 1500m

1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.42,41           

2)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.46,76           

3)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   4.47,25           

4)   Emma Katajalaakso                KannU                     4.50,13           

5)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   4.50,59           

6)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   4.51,02           

7)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    4.55,01           

8)   Enni Katajalaakso                KannU                     4.56,66           

9)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.56,67           

10)  Nea Lilja                        JyväskKU                  5.06,43           

11)  Veronika Virtapohja              TampPy                    5.06,67           

12)  Sirpa Riitamäki                  VirtU                     5.08,02           

13)  Anne Rajaniemi                   LahdA                     5.08,44           

14)  Venla Marjanen                   KaipVi                    5.09,48           

15)  Veera Helkama                    SalVil                    5.09,70           

16)  Jenna Maukonen                   JyväskKU                  5.13,29           

17)  Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.17,62           

18)  Vera Nylander                    SiilPo                    5.18,75           

19)  Elvi Warwick                     KaipVi                    5.35,75           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Nea Lilja                        JyväskKU                  5.06,43           

2)   Veronika Virtapohja              TampPy                    5.06,67           

3)   Sirpa Riitamäki                  VirtU                     5.08,02           

4)   Anne Rajaniemi                   LahdA                     5.08,44           

5)   Veera Helkama                    SalVil                    5.09,70           

6)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  5.13,29           

7)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.17,62           

8)   Vera Nylander                    SiilPo                    5.18,75           

9)   Elvi Warwick                     KaipVi                    5.35,75           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.42,41           

2)   Maria Murtorinne-Taskinen        KuopRei                   4.46,76           

3)   Rita Karjalainen                 KuopRei                   4.47,25           

4)   Emma Katajalaakso                KannU                     4.50,13           

5)   Anne-Marika Partanen             KuopRei                   4.50,59           

6)   Pihla Hokkanen                   KuopRei                   4.51,02           

7)   Kaisa Honkaharju                 KälvTa                    4.55,01           

8)   Enni Katajalaakso                KannU                     4.56,66           

9)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.56,67           

10)  Venla Marjanen                   KaipVi                    5.09,48           

              

        

 

N Korkeus

Loppukilpailu

1)   Sini Lällä                       JyväskKU                  172               

     168    172    176    

     xo     o      xxx    

 

2)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  164               

     150    155    160    164    168    

     o      o      xxo    xxo    xxx    

 

3)   Iitu Sutela                      LappUM                    155               

     150    155    160    

     o      xo     xxx    

 

 

 

 

M Seiväs

Loppukilpailu

1)   Joonas Jokivartio                JyväskKU                  483               

     463    473    483    493    

     o      o      xo     xxx    

 

2)   Pietari Outinen                  JyväskKU                  443               

     443    453    463    

     xo     -      xxx    

 

3)   Petri Laitinen                   KangasnKa                 383               

     363    383    403    

     xxo    xxo    xxx    

 

 

 

N Seiväs

Loppukilpailu

1)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    410               

     380    400    410    420    

     xo     o      o      xxx    

 

2)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  313               

     283    293    303    313    323    

     o      xo     o      o      xxx    

 

3)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  303               

     283    293    303    313    

     o      o      o      xxx    

 

                          

 

 

M Pituus

Loppukilpailu

1)   Kalle Salminen                   JoensKa                   7,50              

     7,45   7,21   7,46   x      7,42   7,50   

                                               

 

2)   Roni Ollikainen                  HKV                       7,30              

     x      x      x      7,18   7,30   x      

                                               

 

3)   Tuomas Rouvali                   JyväskKU                  7,27              

     7,26   7,27   x      x      x      x      

                                               

 

4)   Joona Kokkola                    ValtVa                    7,20              

     7,13   7,16   7,10   7,12   7,20   7,18   

                                               

 

5)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  7,04              

     x      7,04   x      x      6,83   6,98   

                                               

 

6)   Konsta Kauppinen                 OrimJy                    6,99              

     6,96   6,99   6,78   x      6,77   6,64   

                                               

 

7)   Mikko Rummukainen                RistU                     6,88              

     6,79   6,86   6,77   6,84   6,50   6,88   

                                               

 

8)   Ville Hakomäki                   YlihJu                    6,88              

     6,85   6,83   x      x      4,40   6,88   

                                                 

 

 

 

N Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Kira Kytölä                      EsboIF                    13,04             

     x      12,41  12,38  12,65  13,03  13,04  

                                               

 

2)   Emma Pullola                     VaasVa                    12,79             

     x      12,72  x      x      x      12,79  

                                               

 

3)   Saara Hakanen                    HKV                       12,76             

     x      12,54  x      12,60  x      12,76  

                                               

 

4)   Jessica Miettinen                JoensKa                   12,47             

     x      12,33  x      x      12,36  12,47  

                                               

 

5)   Sini Sanaslahti                  KaipVi                    12,42             

     12,19  x      11,93  12,42  12,36  x      

                                               

 

6)   Liisa Naskali                    NokU                      12,27             

     12,03  12,27  12,20  12,09  12,25  12,14  

                                               

 

7)   Johanna Hokkanen                 KangasnKa                 12,20             

     12,10  12,01  11,98  12,12  12,10  12,20  

                                               

 

8)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  12,06             

     12,06  11,95  x      11,95  x      x      

                                               

 

9)   Laura Rautiainen                 LahdA                     11,83             

     11,83  11,57  11,79  

                          

 

10)  Aino Honkamäki                   TampU                     11,43             

     x      11,35  11,43  

                                                                 

 

 

P9 40m

1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,98              

2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,14              

3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    7,32              

4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,53              

5)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  7,63              

6)   Roni Hynninen                    HartVoi                   7,68              

7)   Juuso Suokko                     LapVi                     7,81              

8)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,82              

9)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  7,91              

10)  Otto Makkonen                    ÄänekU                    8,27              

     Eetu Vesiaho                     MuurY                     DNS               

     Jooas Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

     Konsta Pulkkinen                 LaukU                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  7,53              

2)   Juuso Suokko                     LapVi                     7,81              

3)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,82              

     Eetu Vesiaho                     MuurY                     DNS               

     Jooas Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

     Konsta Pulkkinen                 LaukU                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Joona Suokko                     LapVi                     6,98              

2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,14              

3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    7,32              

4)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  7,63              

5)   Roni Hynninen                    HartVoi                   7,68              

6)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  7,91              

7)   Otto Makkonen                    ÄänekU                    8,27              

 

 

T9 40m

Loppukilpailu

1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,11              

2)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  7,26              

3)   Veera Manner                     ÄänekU                    7,71              

4)   Julia Puranen                    JyväskKU                  7,71              

5)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,84              

6)   Iisa Piirainen                   JyväskKU                  8,05              

 

 

P9 1000m

Loppukilpailu

1)   Topi Turpeinen                   LaukU                     3.58,69           

2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  3.58,84           

3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    4.08,17           

4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  4.11,38           

5)   Samu Ratia                       KaipVi                    4.18,71           

6)   Veikko Alonen                    JyväskKU                  4.21,78           

     Eetu Vesiaho                     MuurY                     DNS               

     Jooas Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

     Konsta Pulkkinen                 LaukU                     DNS               

 

 

T9 1000m

Loppukilpailu

1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  4.27,52           

2)   Julia Puranen                    JyväskKU                  4.29,91           

 

 

P11 60m

1)   Anton Lindgren                   KarstKi                   9,35              

2)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,48              

2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    9,48              

4)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  9,53              

5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,55              

6)   Verne Torikka                    JyväskKU                  9,57              

7)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,74              

8)   Joona Suokko                     LapVi                     9,80              

9)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  9,82              

10)  Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  10,00             

11)  Aarne Moisio                     KaipVi                    10,18             

12)  Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 10,42             

13)  Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  10,81             

     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,55              

2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  9,82              

3)   Aarne Moisio                     KaipVi                    10,18             

4)   Iivari Tiihonen                  KangasnKa                 10,42             

5)   Eetu Keto-Tokoi                  JyväskKU                  10,81             

     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Anton Lindgren                   KarstKi                   9,35              

2)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,48              

2)   Voitto Moisio                    KaipVi                    9,48              

4)   Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  9,53              

5)   Verne Torikka                    JyväskKU                  9,57              

6)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,74              

7)   Joona Suokko                     LapVi                     9,80              

8)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  10,00             

 

 

T11 60m

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,10              

2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,42              

3)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  9,53              

4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,65              

5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,69              

5)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,69              

7)   Maija Santanen                   JanJa                     9,85              

8)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,92              

9)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,99              

10)  Enni Makkonen                    ÄänekU                    10,00             

11)  Sinja Ohra-Aho                   KangasnKa                 10,01             

12)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  10,02             

13)  Noora Moisio                     TampPy                    10,24             

14)  Milja Rautiainen                 JanJa                     10,67             

15)  Jenny Björkberg                  JyväskKU                  11,12             

16)  Ella Roimela                     JyväskKU                  11,23             

     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  DNS               

     Iina Manner                      ÄänekU                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  9,53              

2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,92              

3)   Sinja Ohra-Aho                   KangasnKa                 10,01             

4)   Noora Moisio                     TampPy                    10,24             

5)   Milja Rautiainen                 JanJa                     10,67             

6)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  11,12             

7)   Ella Roimela                     JyväskKU                  11,23             

     Iina Manner                      ÄänekU                    DNS               

     Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,10              

2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,42              

3)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  9,65              

4)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  9,69              

4)   Iina Kellokoski                  JyväskKU                  9,69              

6)   Maija Santanen                   JanJa                     9,85              

7)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  9,99              

8)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    10,00             

9)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  10,02             

 

 

P11 1000m

Loppukilpailu

1)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  3.34,85           

2)   Elia Katajalaakso                KannU                     3.39,85           

3)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  4.10,52           

     Elias Oittinen                   SaarijPu                  DNS               

     Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  DNS               

     Leo Rajaniemi                    LahdA                     DNS               

 

 

T11 1000m

Loppukilpailu

1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.32,14           

2)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    3.56,48           

3)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.57,85           

4)   Maija Santanen                   JanJa                     4.04,90           

5)   Eeva Alonen                      JyväskKU                  4.17,37           

6)   Ella Roimela                     JyväskKU                  4.20,85           

7)   Milja Rautiainen                 JanJa                     4.25,11           

     Jenni Tuominen                   LahdA                     DNS               

     Jenny Björkberg                  JyväskKU                  DNS               

 

 

T11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    127               

     100    105    110    113    116    119    122    125    127    130    

     o      o      o      o      o      xo     xo     xo     o      xxx    

 

2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  125               

     100    105    110    113    116    119    122    125    127    

     o      o      o      o      o      xxo    o      xxo    xxx    

 

3)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  122               

     100    105    110    113    116    119    122    125    

     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

 

4)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  119               

     90     95     100    105    110    113    116    119    122    

     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

 

5)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  119               

     100    105    110    113    116    119    

     o      o      xxo    xo     xxo    o      

 

6)   Eleonora Levaniemi               KaipVi                    116               

     100    105    110    113    116    119    

     o      o      xxo    o      o      xxx    

 

7)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    113               

     90     95     100    105    110    113    116    122    

     o      o      o      xxo    o      xxo    xxx    xxx                                        

 

 

 

 

P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  7,94              

     7,51   x      7,33   7,88   7,94   x      

 

2)   Anton Lindgren                   KarstKi                   6,46              

     6,12   5,83   4,67   5,71   5,89   6,46   

 

3)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  5,73              

     5,73   5,52   4,95   5,06   5,51   5,68   

 

4)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  5,73              

     5,61   5,05   5,52   5,73   5,07   5,43   

 

5)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  5,60              

     5,49   5,60   5,33   5,20   5,51   5,58   

                                   

 

 

P13 60m

1)   Kimi Eskelinen                   LappUM                    8,35              

2)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,70              

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,77              

4)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,96              

5)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,10              

6)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    9,23              

7)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,30              

8)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  9,34              

9)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,35              

10)  Johannes Sell                    JyväskKU                  9,39              

11)  Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,43              

12)  Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,45              

13)  Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,47              

14)  Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  9,53              

15)  Eelis Hynninen                   HartVoi                   9,55              

16)  Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  10,02             

17)  Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,30             

     Santtu Kekkonen                  LahdA                     DNS               

     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  10,02             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Kimi Eskelinen                   LappUM                    8,35              

2)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    9,23              

3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  9,34              

4)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  9,35              

5)   Johannes Sell                    JyväskKU                  9,39              

6)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  9,43              

7)   Paavo Heinisuo                   JyväskKU                  9,53              

8)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   9,55              

9)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  10,30             

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Juuso Tiihonen                   KangasnKa                 8,70              

2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  8,77              

3)   Veeti Pakkanen                   JyväskKU                  8,96              

4)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,10              

5)   Kosti Moisio                     KaipVi                    9,30              

6)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  9,45              

7)   Hannes Bottas                    JyväskKU                  9,47              

     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                  DNS               

     Santtu Kekkonen                  LahdA                     DNS               

 

 

T13 60m

1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,39              

2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,56              

3)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,61              

4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    8,65              

5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,78              

6)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 8,93              

7)   Iida Pentti                      JyväskKU                  8,95              

8)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,99              

9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,00              

10)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,21              

10)  Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  9,21              

12)  Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    9,26              

13)  Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,43              

14)  Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,45              

15)  Anna-Riikka Klemola              KangasnKa                 9,51              

16)  Celina Salonen                   NastNa                    9,63              

17)  Mia Hurskanen                    LaukU                     9,68              

18)  Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,74              

19)  Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,84              

20)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  10,08             

     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  DNS               

     Emmi Väänänen                    ÄhtU                      DNS               

     Tilda Pimiä                      SaarijPu                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  9,43              

2)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  9,45              

3)   Anna-Riikka Klemola              KangasnKa                 9,51              

4)   Mia Hurskanen                    LaukU                     9,68              

5)   Joanna Leppänen                  JyväskKU                  9,74              

6)   Eevi Korhonen                    JyväskKU                  9,84              

7)   Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  10,08             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Iida Pentti                      JyväskKU                  8,95              

2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  8,99              

3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  9,21              

3)   Vilma Pykälinen                  JyväskKU                  9,21              

5)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    9,26              

6)   Celina Salonen                   NastNa                    9,63              

     Emmi Väänänen                    ÄhtU                      DNS               

     Siiri Kihlman                    JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  8,39              

2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    8,56              

3)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    8,61              

4)   Iida Kastarinen                  TampPy                    8,65              

5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  8,78              

6)   Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 8,93              

7)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  9,00              

     Tilda Pimiä                      SaarijPu                  DNS               

 

 

P13 1000m

Loppukilpailu

1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    3.06,91           

2)   Aapo Virkajärvi                  KaipVi                    3.20,66           

3)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  3.24,66           

4)   Viljami Lauronen                 JyväskKU                  3.35,11           

5)   Mikko Turpeinen                  LaukU                     3.46,43           

6)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   3.59,02           

7)   Aaro Kämäräinen                  JyväskKU                  4.08,38           

     Tommi Sivill                     JyväskKU                  DNS               

 

 

T13 1000m

Loppukilpailu

1)   Iida Kastarinen                  TampPy                    3.16,14           

2)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    3.17,28           

3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  3.19,98           

4)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    3.24,19           

5)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  3.26,54           

6)   Celina Salonen                   NastNa                    3.27,79           

7)   Elmiina Katajalaakso             KannU                     3.37,07           

8)   Miranda Smith                    JyväskKU                  3.42,13           

9)   Emma Ratia                       KaipVi                    3.44,39           

10)  Lumi Harjulehto                  JyväskKU                  3.58,15           

     Erika Spoof                      JyväskKU                  DNS               

     Mianna Liimatainen               SaarijPu                  DNS               

 

 

 

T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  153               

     130    135    139    143    147    150    153    155    

     o      o      o      o      xxo    o      xxo    xxx    

 

2)   Kerttu Rantakangas               KaipVi                    147               

     115    120    125    130    135    139    143    147    150    

     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

 

3)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  143               

     120    125    130    135    139    143    147    

     o      o      o      o      o      o      xxx    

 

3)   Vilma Knutar                     KokkVei                   143               

     125    130    135    139    143    147    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  135               

     120    125    130    135    139    

     o      o      o      xo     xxx    

 

6)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  130               

     120    125    130    135    

     o      o      o      xxx    

 

6)   Iida Kastarinen                  TampPy                    130               

     115    120    125    130    135    

     o      o      o      o      xxx    

 

8)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    125               

     105    110    115    120    125    130    

     o      o      o      o      o      xxx    

 

9)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  125               

     105    110    115    120    125    130    

     o      o      o      xxo    o      xxx    

 

10)  Minttu Järvinen                  KeurKi                    120               

     110    115    120    125    

     xo     o      o      xxx                                      

 

   

                                 

                                                           

P13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  9,98              

     9,02   9,92   9,75   9,98   9,49   9,73   

 

2)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  8,97              

     8,91   8,97   8,37   8,10   7,99   8,91   

 

3)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   7,31              

     7,26   7,31   x      7,15   7,05   x      

 

4)   Roope Viitala                    PetäjävPe                 6,48              

     6,48   6,35   6,13   6,20   6,22   5,82   

 

5)   Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                  5,73              

     5,71   x      5,73   x      5,45   5,53   

 

 

 

P15 60m

Loppukilpailu

1)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  7,76              

2)   Daniel Saaristo                  IkaalU                    7,77              

3)   Simo Piirainen                   KaipVi                    7,93              

4)   Elmer Vauhkonen                  LapinlVe                  8,11              

5)   Luukas Kemppainen                JoutsPo                   8,20              

6)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  8,68              

7)   Risto Hakkarainen                JyväskKU                  8,72              

     Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  DNS               

 

 

T15 60m

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,00              

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,09              

3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,36              

4)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,52              

5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,57              

6)   Jamira Suarez                    IFDrott                   8,62              

6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,62              

8)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,63              

9)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  8,68              

9)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,68              

11)  Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,80              

12)  Nelli Pajula                     JyväskKU                  8,99              

13)  Viivi Kupiainen                  HartVoi                   9,14              

14)  Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,22              

15)  Vilma Honkonen                   JyväskKU                  9,23              

16)  Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,26              

17)  Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,29              

18)  Helmi Arkilahti                  JyväskKU                  9,30              

19)  Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,32              

20)  Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  9,37              

21)  Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,50              

22)  Siiri Petäjäsaari                ValkKa                    9,56              

     Eerika Lapinkero                 JyväskKU                  DNS               

     Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               

     Sofia Irmola                     TampPy                    DNS               

     Mette Jermoranta                 JyväskKU                  DNS               

     Elsa Pesonen                     JyväskKU                  DNS               

     Ea Vuori                         LahdA                     DNS               

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Helmi Arkilahti                  JyväskKU                  9,30              

2)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    9,32              

3)   Emmi Mäkäläinen                  JyväskKU                  9,50              

4)   Siiri Petäjäsaari                ValkKa                    9,56              

     Eerika Lapinkero                 JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  8,99              

2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   9,14              

3)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  9,26              

4)   Selma Seppälä                    JyväskKU                  9,29              

5)   Helmi Jauhiainen                 JyväskKU                  9,37              

     Enni Viljanmaa                   JyväskKU                  DNS               

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   8,62              

2)   Emmiina Hiltunen                 JyväskKU                  8,80              

3)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,22              

4)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  9,23              

     Ea Vuori                         LahdA                     DNS               

     Elsa Pesonen                     JyväskKU                  DNS               

     Mette Jermoranta                 JyväskKU                  DNS               

     Sofia Irmola                     TampPy                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 4

1)   Hilma Kinnunen                   JyväskKU                  8,00              

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  8,09              

3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  8,36              

4)   Netta Kallio                     PylkönmY                  8,52              

5)   Mimmi Sihvonen                   JyväskKU                  8,57              

6)   Noora Salmi                      JyväskKU                  8,62              

7)   Helmi Kiraly                     JyväskKU                  8,63              

8)   Jenni Kiminkinen                 JyväskKU                  8,68              

8)   Mimosa Teerijoki                 JyväskKU                  8,68              

 

 

P15 1000m

Loppukilpailu

1)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  2.57,95           

2)   Risto Hakkarainen                JyväskKU                  3.10,79           

3)   Juho Virkajärvi                  KaipVi                    3.15,63           

 

 

T15 1000m

Loppukilpailu

1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   3.28,48           

2)   Heta Virkajärvi                  KaipVi                    3.29,15           

3)   Eerika Lapinkero                 JyväskKU                  3.30,99           

4)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  3.32,88           

5)   Anni Vuori                       SaarijPu                  3.41,17           

     Ea Vuori                         LahdA                                       

     Elsa Pesonen                     JyväskKU                                    

     Iida Pajunen                     JyväskKU                                    

     Mette Jermoranta                 JyväskKU                                    

     Sini Rajaniemi                   LahdA                                                 

 

 

T15 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   154               

     144    148    151    154    157    

     o      o      o      o      xxx    

 

2)   Minea Vertala                    JyväskKU                  151               

     140    144    148    151    154    

     o      o      xo     o      xxx    

 

3)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  151               

     140    144    148    151    154    

     o      o      xxo    xxo    xxx    

 

4)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    140               

     120    125    130    135    140    144    

     o      o      o      o      xxo    xxx    

 

5)   Sanni Pitkänen                   JyväskKU                  140               

     120    125    130    135    140    144    

     o      xo     o      o      xxo    xxx    

 

6)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  135               

     120    125    130    135    140    

     o      o      o      xxo    xxx    

 

7)   Vilma-Riina Valkola              SaarijPu                  125               

     115    120    125    130    

     o      o      o      xxx    

 

     Anni Vuori                       SaarijPu                  NH                

     115    

     xx-    

                                    

     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  NH                

     135    

     xxx    

                                                                                            

 

 

P15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Simo Piirainen                   KaipVi                    11,85             

     10,69  11,02  11,09  10,92  11,32  11,85  

 

2)   Atte Leppänen                    JyväskKU                  10,49             

     9,86   x      x      10,17  x      10,49  

 

3)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  9,49              

     9,20   9,10   9,34   9,09   x      9,49   

 

4)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  6,63              

     6,30   6,56   6,20   6,63   6,12   5,90   

                                

 

 

M17 60m

Loppukilpailu

1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  7,16              

2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,17              

3)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  7,22              

4)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,47              

5)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  7,53              

6)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  7,55              

7)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 7,64              

8)   Olli Palmumaa                    ValkKa                    7,67              

9)   Joonas Tikkanen                  PihtipTui                 7,73              

 

1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  7,16              

2)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,17              

3)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  7,22              

4)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,47              

5)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  7,53              

6)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  7,55              

7)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 7,64              

8)   Olli Palmumaa                    ValkKa                    7,67              

9)   Joonas Tikkanen                  PihtipTui                 7,73              

 

 

Alkuerät erä 1

1)   Niilo Mustalahti                 SeinäjSU                  7,21Q             

2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,49Q             

3)   Arttu Ahola                      JyväskKU                  7,56Q             

4)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 7,71q             

5)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  7,77              

6)   Miro Saartoala                   JyväskKU                  8,02              

 

Alkuerät erä 2

1)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  7,23Q             

2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  7,38Q             

3)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  7,57Q             

4)   Joonas Tikkanen                  PihtipTui                 7,68q             

4)   Olli Palmumaa                    ValkKa                    7,68q             

6)   Akseli Eskelinen                 LappUM                    8,02              

7)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    8,49              

 

 

N17 60m

Loppukilpailu

1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,00              

2)   Senja Roos                       LahdA                     8,05              

3)   Saana Takala                     SeinäjSU                  8,28              

4)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,29              

5)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,31              

6)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  8,33              

7)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  8,38              

8)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,39              

     Johanna Kulmala                  JyväskKU                  DNS               

 

1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,00              

2)   Senja Roos                       LahdA                     8,05              

3)   Saana Takala                     SeinäjSU                  8,28              

4)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,29              

5)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,31              

6)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  8,33              

7)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  8,38              

8)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,39              

     Johanna Kulmala                  JyväskKU                  DNS               

 

 

Alkuerät erä 1

1)   Tessa Moisio                     KaipVi                    8,04Q             

2)   Senja Roos                       LahdA                     8,06Q             

3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  8,24q             

4)   Ada Zitting                      JyväskKU                  8,43              

5)   Piia Kalliomäki                  ÄänekU                    8,47              

6)   Aliisa Lautala                   ValkKa                    8,92              

7)   Vera Vertanen                    JyväskKU                  9,02              

 

Alkuerät erä 2

1)   Saana Takala                     SeinäjSU                  8,21Q             

2)   Enni Lehtomäki                   OulPy                     8,22Q             

3)   Nea Huvila                       JyväskKU                  8,28q             

4)   Vilma Lehtoranta                 JyväskKU                  8,33q             

5)   Nita Rasi                        PihtipTui                 8,81              

6)   Sandra Pahkala                   ValkKa                    8,91              

7)   Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  8,92              

8)   Saga Sievänen                    JyväskKU                  9,12              

 

Alkuerät erä 3

1)   Johanna Kulmala                  JyväskKU                  8,18Q             

2)   Emmi Pennanen                    JyväskKU                  8,31Q             

3)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  8,37              

4)   Kirsikka Salmi                   ValkKa                    8,46              

5)   Gea Zitting                      JyväskKU                  8,64              

6)   Anni Gustafsson                  JyväskKU                  8,97              

7)   Aino Pikki                       PihtipTui                 9,05              

8)   Emilia Kainulainen               JyväskKU                  9,28                    

 

 

N17 1500m

1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.42,41           

2)   Enni Katajalaakso                KannU                     4.56,66           

3)   Venla Marjanen                   KaipVi                    5.09,48           

4)   Veera Helkama                    SalVil                    5.09,70           

5)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  5.13,29           

6)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.17,62           

7)   Vera Nylander                    SiilPo                    5.18,75           

8)   Elvi Warwick                     KaipVi                    5.35,75           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Veera Helkama                    SalVil                    5.09,70           

2)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  5.13,29           

3)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.17,62           

4)   Vera Nylander                    SiilPo                    5.18,75           

5)   Elvi Warwick                     KaipVi                    5.35,75           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Alisa Virtanen                   JyväskKU                  4.42,41           

2)   Enni Katajalaakso                KannU                     4.56,66           

3)   Venla Marjanen                   KaipVi                    5.09,48           

       

 

 

N17 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Nita Rasi                        PihtipTui                 155               

     150    155    160    

     o      xo     xxx                                     

                                

 

 

M17 Pituus

Loppukilpailu

1)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  6,81              

     x      6,26   6,34   6,81   x      x      

                                               

 

2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      6,52              

     x      x      x      6,06   x      6,52   

                                               

 

3)   Arttu Peltola                    JyväskKU                  6,38              

     5,93   6,03   6,06   6,11   6,38   6,00   

                                               

 

4)   Aukusti Jaskari                  SeinäjSU                  6,00              

     x      x      6,00   5,60   x      x      

                                               

 

5)   Luukas Saari                     JyväskKU                  5,91              

     5,91   x      5,11   5,74   x      x      

                                               

 

6)   Richard Liemula                  KuopRei                   5,82              

     5,82   5,65   5,59   5,56   x      5,53   

                                               

                                               

 

N17 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  11,20             

     11,14  11,15  x      10,82  x      11,20  

                                               

 

2)   Saana Takala                     SeinäjSU                  10,94             

     10,51  10,56  10,94  10,82  x      10,69  

                                               

 

3)   Lilli Kärkkäinen                 JyväskKU                  10,82             

     10,82  10,47  x      -      -      -      

                                               

 

4)   Piia Kalliomäki                  ÄänekU                    10,54             

     10,16  x      x      10,54  10,19  10,47  

                                               

 

5)   Heljä Halonen                    MikkKV                    10,41             

     10,41  10,02  10,25  10,18  10,16  x      

                                               

 

6)   Nenna Helppolainen               PielavSa                  10,27             

     10,27  10,13  10,14  10,12  10,16  10,11  

                                               

 

7)   Veera Jokinen                    KarstKi                   10,13             

     10,13  10,12  10,12  9,21   9,80   9,93   

                                               

 

8)   Noora Salmi                      JyväskKU                  10,04             

     10,04  x      9,78   9,91   -      x      

                                               

 

9)   Lilli Varila                     JyväskKU                  9,89              

     9,89   9,88   9,65   

                          

 

10)  Tuuli Järvinen                   KeurKi                    9,76              

     9,28   9,57   9,76   

                          

 

11)  Johanna Nieminen                 JyväskKU                  9,74              

     x      9,74   x      

                          

 

12)  Petra Koskinen                   JyväskKU                  9,52              

     9,24   9,27   9,52   

                          

 

 

 

M17 Kuula

Loppukilpailu

1)   Lauri Pimiä                      SaarijPu                  10,80             

     x      9,92   10,45  10,80  10,57  10,56  

 

2)   Henrik Kiviniemi                 TampPy                    9,50              

     8,94   9,01   9,49   9,50   x      8,98   

 

 

 

M19 60m

Loppukilpailu

1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,11              

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,22              

3)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,23              

4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,27              

5)   Niclas Forsberg                  JyväskKU                  7,45              

6)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  7,57              

 

1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,11              

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,22              

3)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,23              

4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,27              

5)   Niclas Forsberg                  JyväskKU                  7,45              

6)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  7,57              

 

 

Alkuerät

1)   Pietari Valoranta                JyväskKU                  7,12q             

2)   Aki Häkkinen                     JyväskKU                  7,19q             

3)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      7,29q             

4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  7,30q             

5)   Niclas Forsberg                  JyväskKU                  7,41q             

6)   Rikhard Lehtinen                 JyväskKU                  7,64q             

     Teemu Laitinen                   JyväskKU                  7,81              

 

 

N19 60m

Loppukilpailu

1)   Satu-Maaria Pentinlehto          TampPy                    8,03              

2)   Neea Flyktman                    KaipVi                    8,13              

3)   Emilia Kokko                     LapVi                     8,30                   

 

 

N19 1500m

1)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.56,67           

2)   Nea Lilja                        JyväskKU                  5.06,43           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Nea Lilja                        JyväskKU                  5.06,43           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Kiia Keinonen                    TampPy                    4.56,67           

 

 

N19 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Jessica Kähärä                   MikkKV                    180               

     168    172    176    180    185    

     o      o      o      xxo    xxx    

 

 

 

M19 Seiväs

Loppukilpailu

1)   Veeti Vesalainen                 LahdA                     473               

     453    463    473    483    

     xxo    -      o      xxx    

 

 

 

N19 Pituus

Loppukilpailu

1)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    5,83              

     x      5,83   x      x      5,54   4,20   

                                               

 

2)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 5,67              

     5,47   5,67   -      -      -      -      

                                               

 

3)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  5,54              

     5,33   5,53   5,49   5,37   5,44   5,54   

                                               

 

4)   Selma Saarinen                   LappVei                   5,53              

     5,41   x      5,49   5,53   5,44   x      

                                               

 

5)   Niina Karttunen                  SavonlRie                 5,49              

     5,21   5,32   5,31   x      5,38   5,49   

                                               

 

6)   Janika Jokinen                   TampU                     5,34              

     5,20   5,34   x      5,24   4,99   x      

                                               

 

7)   Roosa Rissanen                   SavonlRie                 4,38              

     x      4,38   4,11   4,21   4,04   4,08   

                                               

 

 

 

M19 Pituus

Loppukilpailu

1)   Juho Nieminen                    JyväskKU                  6,85              

     x      6,75   x      6,82   6,85   x      

                                               

 

2)   Juuso Toivonen                   ÄhtU                      6,85              

     6,76   6,78   x      6,85   x      x      

                                               

 

3)   Lasse Hämelahti                  JanJa                     6,71              

     x      6,66   6,71   x      x      x      

                                               

 

4)   Kristian Peltola                 JyväskKU                  6,41              

     5,69   6,41   5,92   6,28   x      6,24   

                                               

 

     Juuso Junnila                    HKV                                         

 

                                               

 

 

 

N19 Kolmiloikka

Loppukilpailu

1)   Selma Saarinen                   LappVei                   12,10             

     x      11,83  12,10  11,66  11,54  x      

                                               

 

2)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  11,78             

     x      11,69  11,53  11,78  11,60  x      

                                               

 

 

 

M30+ 60m

1)   Teemu Mykkänen                   JyväskKU                  7,67              

2)   Joonas Turunen                   JyväskKU                  7,87              

3)   Mikko Kinnunen                   JyväskKU                  8,24              

4)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,47              

5)   Tapani Aitta                     JyväskKU                  8,60              

6)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  8,66              

7)   Leo Lahtinen                     JyväskKU                  9,55              

8)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  9,82              

9)   Kauko Hakkarainen                JyväskKU                  10,53             

10)  Tapio Keski-Petäjä               JyväskKU                  11,00             

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Tapani Aitta                     JyväskKU                  8,60              

2)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  8,66              

3)   Leo Lahtinen                     JyväskKU                  9,55              

4)   Kauko Hakkarainen                JyväskKU                  10,53             

5)   Tapio Keski-Petäjä               JyväskKU                  11,00             

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Teemu Mykkänen                   JyväskKU                  7,67              

2)   Joonas Turunen                   JyväskKU                  7,87              

3)   Mikko Kinnunen                   JyväskKU                  8,24              

4)   Tero Mäkäläinen                  JyväskKU                  8,47              

5)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  9,82              

 

 

N30+ 60m

1)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  8,77              

2)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  8,97              

3)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  9,16              

4)   Katja Heinonen                   ÄänekU                    9,39              

5)   Anne Virtanen                    JyväskKU                  9,40              

6)   Outi Keurulainen                 MuurY                     9,56              

7)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  9,71              

8)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  9,73              

9)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,78              

9)   Annika Savolainen                JyväskKU                  9,78              

11)  Johanna Kalho                    JyväskKU                  9,84              

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Kirsti Siekkinen                 JyväskKU                  8,77              

2)   Satu Matilainen                  JyväskKU                  8,97              

3)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  9,73              

4)   Annika Savolainen                JyväskKU                  9,78              

4)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  9,78              

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  9,16              

2)   Katja Heinonen                   ÄänekU                    9,39              

3)   Anne Virtanen                    JyväskKU                  9,40              

4)   Outi Keurulainen                 MuurY                     9,56              

5)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  9,71              

6)   Johanna Kalho                    JyväskKU                  9,84              

        

 

 

M30+ 400m

1)   Antti Hämäläinen                 JyväskKU                  59,90             

2)   Kaj Sandell                      IKFalken                  59,91             

3)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  1.06,54           

4)   Ahti Finning                     K-P                       1.13,13           

5)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  1.19,94           

     Konsta Vuorela                   JyväskKU                  DQ                

     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  1.13,27           

     Mikke Paajanen                   MikkKV                    1.01,19           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Kaj Sandell                      IKFalken                  59,91             

2)   Ahti Finning                     K-P                       1.13,13           

     Konsta Vuorela                   JyväskKU                  DQ                

     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  1.13,27           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Antti Hämäläinen                 JyväskKU                  59,90             

2)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  1.06,54           

3)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  1.19,94           

     Mikke Paajanen                   MikkKV                    1.01,19           

 

 

N30+ 400m

1)   Reetta Tenhu                     JyväskKU                  1.04,95           

2)   Laura Pietilä                    JyväskKU                  1.10,33           

3)   Heini Rytkönen                   JyväskKU                  1.11,18           

4)   Tiina Laitinen                   ÄänekU                    1.13,73           

5)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  1.21,08           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Laura Pietilä                    JyväskKU                  1.10,33           

2)   Tiina Laitinen                   ÄänekU                    1.13,73           

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Reetta Tenhu                     JyväskKU                  1.04,95           

2)   Heini Rytkönen                   JyväskKU                  1.11,18           

3)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  1.21,08           

        

 

 

M30+ 3000m

Loppukilpailu

1)   Harri Metsäranta                 JyväskKU                  10.21,13          

2)   Kristian Isaksson                JyväskKU                  10.22,59          

3)   Jukka Eskelinen                  VaajKu                    10.25,81          

 

 

N30+ 3000m

Loppukilpailu

1)   Mari Hyyppä                      JyväskKU                  11.19,68          

2)   Marja Kankainen                  ÄänekU                    12.19,97          

3)   Suvi Puttonen                    JyväskKU                  12.27,85