Viispiikkinen-cup 2. osakilpailu, Kivijärvi

20.6.2018

 Viispiikkinen-cup  2. osakilpailu, Kivijärvi 20.6.2018

41 osallistujaa, aurinkoista, +18 astetta


P15  300m

1.  Ronimatti Muhonen KivijKi 43,5

2.  Kristian Moreno PulkYr 62,5



P15 Pituus

1.  Ronimatti Muhonen KivijKi 4,75

2.  Kristian Moreno PylkYr 3,44



P13  100m

1.  Niilopekka Muhonen KivijKi 15,7

2.  Lauri Saarinen KarstKi 15,8

3.  Eetu Pigg KivijKi 16,8

4.  Joonas Kemppainen KarstKi 17,4



P13 Pituus

1.  Niilopekka Muhonen KivijKi 4,01

2.  Lauri Saarinen KarstKi 3,43

3.  Joonas Kemppainen KarstKi 3,20



P11 100m

1.  Pyry Junnila KivijKi 20,2



P11 Pituus

1. Konsta Kotilainen SaarijPu 3,13

2. Pyry Junnila KivijKi 2,54



P9  60m

1. Anton Lingren KarstKi 9,5

2. Tomi Manninen KivijKi 11,0

3.  Onni Pigg Kivij Ki 11,2 

4. Antti Leppänen SaarijPu 13,6

 

P9  Korkeus

1. Anton Lingren KarstKi 90

2.  Antti Leppänen SaarijPu 80

3. Tomi Manninen KivijKi 75

 

P7 60m

1.  Topias Kokkinen KannKi 11,4

2.  Roope Sarén KivijKi 12,2

3.  Einojussi Muhonen KivijKi 14,1

4.  Aleksi Manninen KivijKi 15,3



P7 Korkeus

    Roope Saren KivijKi NH

    Einojussi Muhonen KivijKi NH 

    Aleksi Manninen KivijKi NH





     

     



P5 60m

1.  Sebastian Hakkarainen KivijKi 14,8

2.  Sakari Moreno PylkYr 16,4

3.  Veeti Hämäläinen Kivijki 16,6

4.  Veeti Oikari KarstKi 17,7

5.  Wiljami Manninen KivijKi 21,1

6.  Väinö Hurme KivijKi 26,6 

 

P5 Turbokeihäs

1.  Sebastian Hakkarainen KivijKi 5,90

2.  Sakari Moreno PylkYr 3,70

3.  Wiljami Manninen KivijKi 3,00

4.  Veeti Oikari KarstKi 2,80

6.  Väinö Hurme KivijKi 1,50



T15  300m

1.  Emilia Malinen PylkYr 51,7

2.  Jenna Manninen KivijKi 56,1



T15  Keihäs

1.  Emilia Malinen PylkYr 21,01

2.  Jenna Manninen KivijKi 16,36



T13 100m

1.  Sofia Moreno PylkYr 15,6

2.  Oona Manninen KivijKi 18,4



T13 Keihäs

1.  Essi Ylönen PerhKi 24,30

1.  Sofia Moreno PylkYr 23,98

2.  Oona Manninen KivijKi 12,00



T11 100m

1.  Iida Manninen KivijKi 17,1

2.  Meea Okari KarstrKi 17,3

3.  Vilma Järvinen KarstKi 17,6

4.  Annika Leppänen SaarijPu 21,1

 



T11 Keihäs

1.  Helmi Jauhiainen ReisjPi 28,18

2.  Iida Manninen KivijKi 12,93

3.  Vilma Järvinen KarstKi 12,62

4.  Meea Okari KarstrKi 12,50

5.  Annika Leppänen SaarijPu 7,50



T9 60m

1.  Lotta-Stella Turpeinen KarstKi 10,6

2.  Vilma Kokkinen KannKi 10,6

3.  Ella Sarén KivijKi 10,7

4.  Neelia Oikari KarstKi 12,6



T9 Korkeus

1.  Lotta-Stella Turpeinen KarstKi 94

2.  Ella Sarén KivijKi 80

3   Venla Hämäläinen KivijKi 70

     Neelia Oikari KarstKi 70 





T7 60m

1.  Säde Lingren KarstKi 11,1

2.  Milja Saarinen KarstKi 11,4

3.  Sade Minkkinen KivijKi 11,7

4.  Elisabet Siminson KarstKi 12,8



T7 Korkeus

1.  Säde Lingren KarstKi 75

     Milja Saarinen KarstKi NH

  

T5 60m

1. Sandra Hakakrainen KivijKi 19,5

 

T5 Turbokeihäs

1. Sandra Hakakrainen KivijKi 2,32