Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut, Jyväskylä

17.1.2018

 Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut
Hipposhalli
17.1.2018


PISTEET


Schildtin lukio 82

Mäkelänrinteen lukio 78

Kuopion Klassillinen lukio 57

Kerttulin lukio 45

Sammon keskuslukio 42

Vöyrin urheilulukio 38

Kuortaneen urheilulukio 28

Kajaanin kaupungin koululiikelaitos 11

Nurmon lukio 7

Seinäjoen lukio 6




TULOKSET


M19 60 m                            Loppukilpailu



  1. Eliel Pohjolainen                       Kuopion klassillinen lukio          7,08 

  2. Daniel Savolainen                       Schildtin lukio                     7,11 

  3. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio                     7,14  

  4. Juuso Peltola                           Schildtin lukio                     7,18 

  5. Heikki Chen                             Mäkelänrinteen lukio                7,19  

  6. Topias Laine                            Mäkelänrinteen lukio                7,24 

  7. David Bamm                              Vöyrin urheilulukio                 7,33  

  8. Tha Ta                                  Vöyrin urheilulukio                 7,36  

     Eero Ilomäki                            Mäkelänrinteen lukio                 DNS  


M19 60 m                            Alkuerät


  1. Daniel Savolainen                       Schildtin lukio                     7,16Q 

  2. Eliel Pohjolainen                       Kuopion klassillinen lukio          7,19Q 

  3. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio                     7,20Q 

  4. Juuso Peltola                           Schildtin lukio                     7,22Q 

  5. Topias Laine                            Mäkelänrinteen lukio                7,27Q 

  6. David Bamm                              Vöyrin urheilulukio                 7,28q 

  6. Eero Ilomäki                            Mäkelänrinteen lukio                7,28q 

  8. Heikki Chen                             Mäkelänrinteen lukio                7,31Q 

  8. Tha Ta                                  Vöyrin urheilulukio                 7,31q 

 10. Batuhan Yildirim                        Mäkelänrinteen lukio                7,34  

 11. Veikka Nenonen                          Kuopion klassillinen lukio          7,35  

 11. Viljami Hietaharju                      Schildtin lukio                     7,35  

 13. Elias Ketoja                            Sammon keskuslukio                  7,37  

 14. Aki Häkkinen                            Schildtin lukio                     7,38  

 15. Vertti Viitala                          Mäkelänrinteen lukio                7,40  

 16. Anton Tallbacka                         Mäkelänrinteen lukio                7,41  

 17. Lassi Kaukonen                          Mäkelänrinteen lukio                7,45  

 18. Heikki Äijälä                           Kerttulin lukio                     7,46  

 19. Tatu Heikkinen                          Mäkelänrinteen lukio                7,52  

 20. Akseli Salin                            Mäkelänrinteen lukio                7,56  

 21. Atte Timgren                            Mäkelänrinteen lukio                7,61  

 22. Arttu Tuominen                          Sammon keskuslukio                  7,66  

 23. Maxim Backlund                          Vöyrin urheilulukio                 7,68  

 23. Samu Laakso                             Mäkelänrinteen lukio                7,68  

 25. Sebastian Diaz Vargas                   Norrvalla folkhögskola              7,79  

Kilpailun ulkopuolella

     Konsta Alatupa                          Kokkolan Työväen Urheilijat         6,93 


Erä 1                


  1. Eliel Pohjolainen                       Kuopion klassillinen lukio          7,19Q

  2. Topias Laine                            Mäkelänrinteen lukio                7,27Q

  3. David Bamm                              Vöyrin urheilulukio                 7,28q 

  4. Viljami Hietaharju                      Schildtin lukio                     7,35  

  5. Anton Tallbacka                         Mäkelänrinteen lukio                7,41  

  6. Akseli Salin                            Mäkelänrinteen lukio                7,56  

  7. Atte Timgren                            Mäkelänrinteen lukio                7,61  

  8. Samu Laakso                             Mäkelänrinteen lukio                7,68  

Kilpailun ulkopuolella

     Konsta Alatupa                          Kokkolan Työväen Urheilijat         6,93 


Erä 2                


  1. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio                     7,20Q 

  2. Heikki Chen                             Mäkelänrinteen lukio                7,31Q 

  3. Veikka Nenonen                          Kuopion klassillinen lukio          7,35 

  4. Elias Ketoja                            Sammon keskuslukio                  7,37 

  5. Aki Häkkinen                            Schildtin lukio                     7,38  

  6. Vertti Viitala                          Mäkelänrinteen lukio                7,40  

  7. Lassi Kaukonen                          Mäkelänrinteen lukio                7,45  

  8. Maxim Backlund                          Vöyrin urheilulukio                 7,68  


Erä 3                


  1. Daniel Savolainen                       Schildtin lukio                     7,16Q

  2. Juuso Peltola                           Schildtin lukio                     7,22Q

  3. Eero Ilomäki                            Mäkelänrinteen lukio                7,28q 

  4. Tha Ta                                  Vöyrin urheilulukio                 7,31q 

  5. Batuhan Yildirim                        Mäkelänrinteen lukio                7,34 

  6. Heikki Äijälä                           Kerttulin lukio                     7,46 

  7. Tatu Heikkinen                          Mäkelänrinteen lukio                7,52  

  8. Arttu Tuominen                          Sammon keskuslukio                  7,66  

  9. Sebastian Diaz Vargas                   Norrvalla folkhögskola              7,79  


M19 300 m


  1. Anton Tallbacka                         Mäkelänrinteen lukio               36,01  

  2. Lassi Kaukonen                          Mäkelänrinteen lukio               36,12  

  3. Topias Laine                            Mäkelänrinteen lukio               36,15  

  4. Heikki Äijälä                           Kerttulin lukio                    36,78  

  5. Jussi Julkunen                          Kuopion klassillinen lukio         36,89  

  6. Eeki Kokkonen                           Kuopion klassillinen lukio         36,95  

  6. Tha Ta                                  Vöyrin urheilulukio                36,95  

  8. Maxim Backlund                          Vöyrin urheilulukio                37,19  

  9. Akseli Salin                            Mäkelänrinteen lukio               37,42  

 10. Aki Häkkinen                            Schildtin lukio                    37,73  

 11. Samu Laakso                             Mäkelänrinteen lukio               37,96  

 12. Georgi Todorov                          Kuopion klassillinen lukio         39,46  

 13. Arttu Salonen                           Turun ammatti-instituutti          41,45  


Erä 1                


  1. Maxim Backlund                          Vöyrin urheilulukio                37,19 

  2. Aki Häkkinen                            Schildtin lukio                    37,73  


Erä 2                


  1. Eeki Kokkonen                           Kuopion klassillinen lukio         36,95  

  2. Samu Laakso                             Mäkelänrinteen lukio               37,96  


Erä 3                


  1. Anton Tallbacka                         Mäkelänrinteen lukio               36,01 

  2. Jussi Julkunen                          Kuopion klassillinen lukio         36,89  

  3. Akseli Salin                            Mäkelänrinteen lukio               37,42  


Erä 4                


  1. Topias Laine                            Mäkelänrinteen lukio               36,15  

  2. Tha Ta                                  Vöyrin urheilulukio                36,95 

  3. Arttu Salonen                           Turun ammatti-instituutti          41,45  


Erä 5                


  1. Lassi Kaukonen                          Mäkelänrinteen lukio               36,12 

  2. Heikki Äijälä                           Kerttulin lukio                    36,78  

  3. Georgi Todorov                          Kuopion klassillinen lukio         39,46  


M19 800 m



  1. Vincent Quednau                         Mäkelänrinteen lukio             2.03,38  

  2. Alexander Rönnskär                      Vöyrin urheilulukio              2.04,31  

  3. Roni Tirkkonen                          Kuopion klassillinen lukio       2.04,59  

  4. Valtteri Lehtonen                       Kerttulin lukio                  2.05,10 

  5. Vilho Helenius                          Sammon keskuslukio               2.10,81  

  6. Abdoullah Yousfi                        Kerttulin lukio                  2.15,84  


M19 3000 m



  1. Nico Dahlbacka                          Vöyrin urheilulukio              9.26,53  

  2. Juho-Kusti Sivosavi                     Kerttulin lukio                  9.36,70  

  3. Oskari Lepistö                          Kerttulin lukio                  9.38,74  

  4. Kalle Kinnala                           Kerttulin lukio                 10.48,60  


M19 60 m aj



  1. Juuso Peltola                           Schildtin lukio                     8,25  

  2. Daniel Savolainen                       Schildtin lukio                     8,29 

  3. Vertti Viitala                          Mäkelänrinteen lukio                8,31  

  4. Jesse Väyrynen                          Schildtin lukio                     8,54  

  5. Eeki Kokkonen                           Kuopion klassillinen lukio          8,72  

  6. Vesa Kittilä                            Kuortaneen urheilulukio             8,74  

  7. Johannes Harakka                        Kuopion klassillinen lukio          8,86  

     Tatu Heikkinen                          Mäkelänrinteen lukio                 DNF  


M19 Korkeus


  1. Arttu Mattila                           Schildtin lukio                      216 

         200 205 210 216 220

           O   O XXO   O XXX

  2. Daniel Kosonen                          Sammon keskuslukio                   205 

         190 195 200 205 210

           O   O   O XXO XXX

  3. Ville Eikkula                           Sammon keskuslukio                   190 

         180 185 190 195

           O   O   O XXX

  4. Johannes Harakka                        Kuopion klassillinen lukio           190 

         175 180 185 190 195

           O   O   O  XO XXX


M19 Seiväs


  1. Johan-Antti Kivilahti                   Kuortaneen urheilulukio              462  

         442 452 462 475

         XXO   -   O XXX

  2. Juuso Toivonen                          Kuortaneen urheilulukio              452  

         422 432 442 452 462

           O   O   O   O XXX

  3. Tomi Valkama                            Kuortaneen urheilulukio              392 

         302 322 342 352 362 372 382 392 402

          XO   O   O   O  XO   O   O   O XXX


M19 Pituus


  1. Atte Timgren                            Mäkelänrinteen lukio                6,45                   

          6,13  6,22  6,17     X  6,02  6,45

                                            

  2. Elias Ketoja                            Sammon keskuslukio                  6,10                   

             X  5,67     X  6,10     X     X

                                            

  3. Veikka Nenonen                          Kuopion klassillinen lukio          5,96                    

             X     X  5,96     X     X     X

                                            


M19 Kolmiloikka


  1. Juho Nieminen                           Schildtin lukio                    14,73                   

         14,24     X 14,73     X     X     X

                                            


M19 Kuula


  1. Roope Auvinen                           Mäkelänrinteen lukio               15,01  

          14,56  15,01      X      X  14,59  14,23

  2. Aaro Leinonen                           Kerttulin lukio                    14,81  

              X  14,81      X      X      X      X


M19 4 x 200 m


  1. Schildtin lukio                            1.31,09  

  2. Kuopion klassillinen lukio                 1.32,33  

  3. Mäkelänrinteen lukio                       1.33,09  

  4. Vöyrin urheilulukio                        1.37,42  

  5. Sammon keskuslukio                         1.38,12  


Erä 1                


  1. Vöyrin urheilulukio                        1.37,42  

        Tha Ta

        Maxim Backlund

        Sebastian Diaz Vargas

        David Bamm


  2. Sammon keskuslukio                         1.38,12  

        Vilho Helenius

        Arttu Tuominen

        Ville Eikkula

        Elias Ketoja



Erä 2                


  1. Schildtin lukio                            1.31,09  

        Daniel Savolainen

        Jesse Väyrynen

        Juuso Peltola

        Viljami Hietaharju


  2. Kuopion klassillinen lukio                 1.32,33  

        Eliel Pohjolainen

        Eeki Kokkonen

        Jussi Julkunen

        Veikka Nenonen


  3. Mäkelänrinteen lukio                       1.33,09  

        Atte Timgren

        Vertti Viitala

        Batuhan Yildirim

        Samu Laakso



N19 60 m                            Loppukilpailu



  1. Annika Haverinen                        Kajaanin kaupungin koululiikel      7,66  

  2. Kira Kruuti                             Mäkelänrinteen lukio                7,78 

  3. Charlotta B¸tzow                        Mäkelänrinteen lukio                7,92  

  4. Kaisa Mikander                          Mäkelänrinteen lukio                7,95  

  5. Anni Grekula                            Kuortaneen urheilulukio             8,02  

  6. Jenna Kokkonen                          Kajaanin kaupungin koululiikel      8,06  

  7. Sanni Kettunen                          Kerttulin lukio                     8,16  

     Sara Siltala                            Mäkelänrinteen lukio                 DNS  

     Olivia Mäkinen                          Sammon keskuslukio                    DQ  


N19 60 m                            Alkuerät


  1. Kira Kruuti                             Mäkelänrinteen lukio                7,79Q 

  2. Annika Haverinen                        Kajaanin kaupungin koululiikel      7,81Q 

  3. Olivia Mäkinen                          Sammon keskuslukio                  7,90Q 

  4. Charlotta B¸tzow                        Mäkelänrinteen lukio                7,96Q 

  4. Anni Grekula                            Kuortaneen urheilulukio             7,96Q 

  4. Kaisa Mikander                          Mäkelänrinteen lukio                7,96Q 

  7. Sara Siltala                            Mäkelänrinteen lukio                8,02q 

  7. Jenna Kokkonen                          Kajaanin kaupungin koululiikel      8,02q 

  9. Sanni Kettunen                          Kerttulin lukio                     8,10q 

 10. Madeleine Glasberg                      Vöyrin urheilulukio                 8,10  

 11. Evelina Ojaniittu                       Kerttulin lukio                     8,13  

 12. Iiris PeterzÈns                         Mäkelänrinteen lukio                8,17  

 12. Kia Laisi                               Mäkelänrinteen lukio                8,17  

 14. Jonna Voutilainen                       Kuopion klassillinen lukio          8,18  

 15. Jennifer Roos                           Vöyrin urheilulukio                 8,29  

 16. Kaisa Pousi                             Sammon keskuslukio                  8,35  

 17. Maija Lehti                             Kerttulin lukio                     8,39  

 18. Adeliina Herrala                        Kuortaneen urheilulukio             8,41  

 19. Meeri Salomaa                           Mäkelänrinteen lukio                8,45  

 20. Iida Kosunen                            Kuopion klassillinen lukio          8,54  

 21. Venla Reponen                           Kajaanin kaupungin koululiikel      8,68  

 22. Marika Aarnio                           Kerttulin lukio                     8,69  

     Reeta-Mari Mäntyselkä                   Kuopion klassillinen lukio            DQ  

Kilpailun ulkopuolella

     Camilla Kohl                            Espoon Tapiot                       8,18 

     Jessica Kähärä                          Mikkelin Kilpa-Veikot               7,94  


Erä 1                


  1. Annika Haverinen                        Kajaanin kaupungin koululiikel      7,81Q 

  2. Anni Grekula                            Kuortaneen urheilulukio             7,96Q

  3. Sara Siltala                            Mäkelänrinteen lukio                8,02q

  4. Sanni Kettunen                          Kerttulin lukio                     8,10q 

  5. Evelina Ojaniittu                       Kerttulin lukio                     8,13  

  6. Jennifer Roos                           Vöyrin urheilulukio                 8,29  

  7. Meeri Salomaa                           Mäkelänrinteen lukio                8,45 

  8. Iida Kosunen                            Kuopion klassillinen lukio          8,54  


Erä 2                


  1. Charlotta B¸tzow                        Mäkelänrinteen lukio                7,96Q 

  1. Kaisa Mikander                          Mäkelänrinteen lukio                7,96Q 

  3. Madeleine Glasberg                      Vöyrin urheilulukio                 8,10 

  4. Kaisa Pousi                             Sammon keskuslukio                  8,35  

  5. Adeliina Herrala                        Kuortaneen urheilulukio             8,41  

  6. Venla Reponen                           Kajaanin kaupungin koululiikel      8,68 

  7. Marika Aarnio                           Kerttulin lukio                     8,69 

     Reeta-Mari Mäntyselkä                   Kuopion klassillinen lukio            DQ  


Erä 3                


  1. Kira Kruuti                             Mäkelänrinteen lukio                7,79Q

  2. Olivia Mäkinen                          Sammon keskuslukio                  7,90Q

  3. Jenna Kokkonen                          Kajaanin kaupungin koululiikel      8,02q 

  4. Iiris PeterzÈns                         Mäkelänrinteen lukio                8,17  

  4. Kia Laisi                               Mäkelänrinteen lukio                8,17  

  6. Jonna Voutilainen                       Kuopion klassillinen lukio          8,18 

  7. Maija Lehti                             Kerttulin lukio                     8,39  

Kilpailun ulkopuolella

     Camilla Kohl                            Espoon Tapiot                       8,18 

     Jessica Kähärä                          Mikkelin Kilpa-Veikot               7,94  


N19 300 m


  1. Veera Perälä                            Nurmon lukio                       40,76  

  2. Sara Siltala                            Mäkelänrinteen lukio               41,16  

  3. Kia Laisi                               Mäkelänrinteen lukio               42,61  

  4. Meeri Salomaa                           Mäkelänrinteen lukio               42,82  

  5. Mette Lukin                             Kuopion klassillinen lukio         42,88  

  6. Emmi Hirvelä                            Seinäjoen lukio                    43,30  

  7. Heidi Lähdemäki                         Seinäjoen lukio                    43,54  

  8. Pinja Hirvilahti                        Schildtin lukio                    43,98  

  9. Venla Reponen                           Kajaanin kaupungin koululiikel     44,00  

 10. Milja Heikura                           Kerttulin lukio                    44,81  

 11. Mari Heinonen                           Kajaanin kaupungin koululiikel     45,65  

 12. Siiri Heiskanen                         Sammon keskuslukio                 47,30  

     Madeleine Glasberg                      Vöyrin urheilulukio                   DQ  


Erä 1                


  1. Venla Reponen                           Kajaanin kaupungin koululiikel     44,00 

  2. Mari Heinonen                           Kajaanin kaupungin koululiikel     45,65  


Erä 2                


  1. Kia Laisi                               Mäkelänrinteen lukio               42,61  

  2. Heidi Lähdemäki                         Seinäjoen lukio                    43,54  


Erä 3                


  1. Meeri Salomaa                           Mäkelänrinteen lukio               42,82 

  2. Mette Lukin                             Kuopion klassillinen lukio         42,88 

  3. Emmi Hirvelä                            Seinäjoen lukio                    43,30  


Erä 4                


  1. Pinja Hirvilahti                        Schildtin lukio                    43,98  

  2. Siiri Heiskanen                         Sammon keskuslukio                 47,30  

     Madeleine Glasberg                      Vöyrin urheilulukio                   DQ  


Erä 5                


  1. Veera Perälä                            Nurmon lukio                       40,76 

  2. Sara Siltala                            Mäkelänrinteen lukio               41,16 

  3. Milja Heikura                           Kerttulin lukio                    44,81  


N19 800 m


  1. Nathalie Blomqvist                      Vöyrin urheilulukio              2.12,98  

  2. Lotta Mäkinen                           Schildtin lukio                  2.14,08  

  3. Sunna Penttinen                         Kerttulin lukio                  2.17,02  

  4. Veera Mensonen                          Kuopion klassillinen lukio       2.20,76  

  5. Siiri Rainio                            Schildtin lukio                  2.21,86  

  6. Anna Hyvärinen                          Kerttulin lukio                  2.25,10  

  7. Andrea Lilja                            Vöyrin urheilulukio              2.26,78  

  8. Heidi Haapamäki                         Schildtin lukio                  2.29,40  

  9. Pinja Konttinen                         Mäkelänrinteen lukio             2.32,94  

 10. Sara Kivenmäki                          Kuortaneen urheilulukio          2.34,73  

 11. Irja Valta                              Kuopion klassillinen lukio       2.52,25  

     Eveliina Karlsson                       Vöyrin urheilulukio                  DNF  

     Lotta Sumuvuori                         Mäkelänrinteen lukio                 DNS  

Kilpailun ulkopuolella

     Siiri Möller                            Suolahden Urho                   2.28,20 

     Erin Karjalahti                         Nurmijärven Yleisurheilu         2.26,63  


Erä 1                


  1. Andrea Lilja                            Vöyrin urheilulukio              2.26,78  

  2. Heidi Haapamäki                         Schildtin lukio                  2.29,40 

  3. Pinja Konttinen                         Mäkelänrinteen lukio             2.32,94 

  4. Sara Kivenmäki                          Kuortaneen urheilulukio          2.34,73 

  5. Irja Valta                              Kuopion klassillinen lukio       2.52,25  

Kilpailun ulkopuolella

     Siiri Möller                            Suolahden Urho                   2.28,20 

     Erin Karjalahti                         Nurmijärven Yleisurheilu         2.26,63  


Erä 2                


  1. Nathalie Blomqvist                      Vöyrin urheilulukio              2.12,98  

  2. Lotta Mäkinen                           Schildtin lukio                  2.14,08 

  3. Sunna Penttinen                         Kerttulin lukio                  2.17,02 

  4. Veera Mensonen                          Kuopion klassillinen lukio       2.20,76  

  5. Siiri Rainio                            Schildtin lukio                  2.21,86 

  6. Anna Hyvärinen                          Kerttulin lukio                  2.25,10  

     Eveliina Karlsson                       Vöyrin urheilulukio                  DNF  

     Lotta Sumuvuori                         Mäkelänrinteen lukio                 DNS  


N19 3000 m



  1. Sini Tirri                              Sammon keskuslukio              10.44,96  

  2. Sara-Elise Ruokonen                     Kerttulin lukio                 10.45,98  

  3. Anu Tuomisto                            Vöyrin urheilulukio             10.57,18  

  4. Emma Källback                           Vöyrin urheilulukio             14.21,48  


N19 60 m aj



  1. Ellinoora Karvinen                      Kuopion klassillinen lukio          8,90 

  2. Nora-Julia Isoluoma                     Schildtin lukio                     9,02 

  3. Jessica Miettinen                       Kuopion klassillinen lukio          9,03  

  4. Mathilda Kvist                          Vöyrin urheilulukio                 9,06  

  5. Vilhelmiina Tornberg                    Schildtin lukio                     9,58  

  6. Mari Heinonen                           Kajaanin kaupungin koululiikel      9,62  

Kilpailun ulkopuolella

     Camilla Kohl                            Espoon Tapiot                       9,19 


N19 Korkeus


  1. Salla Tuominen                          Sammon keskuslukio                   160 

         145 150 155 160 165

           O   O  XO   O XXX

Kilpailun ulkopuolella

     Jessica Kähärä                          Mikkelin Kilpa-Veikot                175 

         165 170 175 178

           O  XO XXO XXX


N19 Seiväs


  1. Kiia Jullenmaa                          Kerttulin lukio                      362 

         332 352 362 372

           O  XO  XO XXX

     Matilda Koponen                         Sammon keskuslukio                    NH  

         292

         XXX


N19 Pituus


  1. Olivia Mäkinen                          Sammon keskuslukio                  5,75                   

          5,55  5,50  5,66  5,75  5,47  5,73

                                            

  2. Jessica Miettinen                       Kuopion klassillinen lukio          5,61                    

             X  5,55     X  5,45  5,41  5,61

                                            

  3. Adeliina Herrala                        Kuortaneen urheilulukio             5,57                    

          5,39  5,38  5,42  5,51  5,51  5,57

                                            

  4. Vilhelmiina Tornberg                    Schildtin lukio                     5,10                    

          5,05  5,10  5,07  5,06  4,84  5,00

                                            

  5. Ella Kokkinen                           Schildtin lukio                     4,86                    

             X  4,76     X  4,84  4,86  4,73

                                            

  6. Matilda Koponen                         Sammon keskuslukio                  4,76                   

             X  4,70     X  4,76  4,60  4,61

                                            

     Jenna Kokkonen                          Kajaanin kaupungin koululiikel        NM                    

             X     X     X     X     X     X

                                            

Kilpailun ulkopuolella

     Veera Vastamäki                         Multian Jyske                                            

        

        


N19 Kolmiloikka


  1. Saara Hakanen                           Mäkelänrinteen lukio               12,77                    

             X 12,53     X 12,77 12,53     X

                                            

  2. Oona Nieminen                           Schildtin lukio                    11,71                   

         11,34 11,56 11,63 11,52 11,48 11,71

                                            

  3. Laura Koivisto                          Schildtin lukio                    11,34                   

         10,94 10,93 10,96 11,22 11,34     X

                                            

  4. Emmi Hirvelä                            Seinäjoen lukio                    11,20                    

             X 11,20 11,18 11,20     X     X

                                            

  5. Ella Kokkinen                           Schildtin lukio                    10,83                    

         10,59     X 10,83 10,77 10,79 10,83

                                            

Kilpailun ulkopuolella

     Laura Rautiainen                        Lahden Ahkera                                            

        

        

     Janette Tanninen                        Multian Jyske                      10,10                    

         10,10     X     X     X     X     X

                                            

Kilpailun ulkopuolella

     Wilhelmiina Harju                       Jyväskylän Kenttäurheilijat                              

        

        

     Beda Salmi                              Jyväskylän Kenttäurheilijat        10,57                    

             X     X     X     X 10,09 10,57

                                            


N19 Kuula


  1. Emilia Kangas                           Kuortaneen urheilulukio            13,58  

          12,83  12,91      X  12,24  12,28  13,58

  2. Roosa Naula                             Kerttulin lukio                    11,28 

          10,61  10,36      X  10,72  10,71  11,28

  3. Inka Hasanen                            Schildtin lukio                     9,46  

           9,20   9,03   9,20   8,62   9,06   9,46

  4. Unna Sinivuori                          Schildtin lukio                     8,83 

           7,42   8,83   8,25   8,29      X      X

Kilpailun ulkopuolella

     Saara Hakanen                           Mäkelänrinteen lukio               10,63 

          10,32  10,63  10,46      X  10,16  10,29


N19 4 x 200 m


  1. Mäkelänrinteen lukio                       1.43,70  

  2. Schildtin lukio                            1.46,66  

  3. Vöyrin urheilulukio                        1.46,80  

  4. Kuopion klassillinen lukio                 1.48,06  

  5. Sammon keskuslukio                         1.49,50  

  6. Kajaanin kaupungin koululiikel             1.49,67  

  7. Schildtin lukio 2                          1.49,94  

  8. Kuopion klassillinen lukio 2               1.54,97  


Erä 1                


  1. Sammon keskuslukio                         1.49,50  

        Olivia Mäkinen

        Kaisa Pousi

        Salla Tuominen

        Matilda Koponen


  2. Kajaanin kaupungin koululiikel             1.49,67  

        Mari Heinonen

        Venla Reponen

        Jenna Kokkonen

        Annika Haverinen


  3. Schildtin lukio 2                          1.49,94  

        Pinja Hirvilahti

        Vilhelmiina Tornberg

        Lotta Mäkinen

        Heidi Haapamäki


  4. Kuopion klassillinen lukio 2               1.54,97  

        Mette Lukin

        Iida Kosunen

        Veera Mensonen

        Irja Valta



Erä 2                


  1. Mäkelänrinteen lukio                       1.43,70  

        Charlotta B¸tzow

        Kaisa Mikander

        Saara Hakanen

        Kira Kruuti


  2. Schildtin lukio                            1.46,66  

        Nora-Julia Isoluoma

        Oona Nieminen

        Laura Koivisto

        Siiri Rainio


  3. Vöyrin urheilulukio                        1.46,80  

        Mathilda Kvist

        Jennifer Roos

        Nathalie Blomqvist

        Madeleine Glasberg


  4. Kuopion klassillinen lukio                 1.48,06  

        Ellinoora Karvinen

        Reeta-Mari Mäntyselkä

        Jessica Miettinen

        Jonna Voutilainen