Piirin myöntämä Yu-kilpailu, Muurame

20.6.2017

 Piirin myöntämä Yu-kilpailu Muurame 20.6.2017

Miehet 3000m 1. Janne Jokinen Vaajakosken Kuohu 9.58,6

P15 pituus 1. Santtu Vehkala Suolahden Urho 4,30(+0.5)

P15 keihäs 1. Santtu Vehkala Suolahden Urho 26,04

P13 60m 1. Atte Leppänen Jyväskylän Kenttäurheilijat 8,4

                 2. Vilho Stenman Uuraisten Urheilijat 9,4

                 3. Akseli Varsala Jyväskylän Kenttäurheilijat 9,6

                 4. Tuukka Vehkala Suolahden Urho 9,9

P13 pituus 1. Akseli Varsala Jyväskylän Kenttäurheilijat 4,06(0.4)

                    2. Vilho Stenman Uuraisten Urheilijat 4,01(+0.6)

                    3. Aapo Takkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,70(+0.5)

                    4. Tuukka Vehkala Suolahden Urho 3,67(0.4)

P13 keihäs 1. Aleks Norontaus Suolahden Urho 39,70

                    2. Tuukka Vehkala Suolahden Urho 34,08

                    3. Atte Leppänen Jyväskylän Kenttäurheilijat 28,24

                    4. Tuukka Toropainen Suolahden Urho 23,92

P11 60m 1. Roope Tiitta Muuramen Yritys 9,4

                 2. Max Laurinmaa Jyväskylän Kenttäurheilijat 10,0

                 3. Lauri Lakanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 10,1

                 4. Eemil Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat 10,2

                 5. Veeti Polas Jyväskylän Kenttäurheilijat 10,7

                 6. Verneri Polas Jyväskylän Kenttäurheilijat 11,0

P11 pituus 1. Roope Tiitta Muuramen Yritys 4,10

                    2. Max Laurinmaa Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,63

                    3. Lauri Lakanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,50

                    4. Verneri Polas Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,29

                    5. Veeti Polas Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,15

                    6. Väinö Harvia Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,05

P11 keihäs 1. Verneri Polas Jyväskylän Kenttäurheilijat 18,86

                    2. Veeti Polas Jyväskylän Kenttäurheilijat 17,12

                    3. Olli Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 15,45

                    4. Eemil Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat 11,53

P9 40m 1. Joona Viitala Petäjäveden Petäjäiset 6,9

               2. Eemil Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat 7,0

               3. Rasmus Tiitta Muuramen Yritys 7,2

               4. Pauli Järvikylä Konneveden Urheilijat 7,5

               5. Onni Koro Jyväskylän Kenttäurheilijat 7,5

P9 pituus 1. Joona Viitala Petäjäveden Petäjäiset 3,64

                  2. Rasmus Tiitta Muuramen Yritys 3,30

                  3. Pauli Järvikylä Konneveden Urheilijat 2,87

                  4. Onni Koro Jyväskylän Kenttäurheilijat 2,30

N17 keihäs 1. Tessa Toropainen Suolahden Urho 39,46

T15 pituus 1. Annika Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 4,29(+0.3)

                    2. Fiinu Puustinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,97(+0.4)

T15 keihäs 1. Annika Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 26,31

                    2. Fiinu Puustinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 14,23

T13 60m 1. Nelli Pajula Jyväskylän Kenttäurheilijat 9,2

                 2. Vilma Honkonen Suolahden Urho 9,5

                 3. Mette Jermoranta Muuramen Yritys 9,5

                 4. Jonna Ahola Kaipolan Vire 9,5

                 5. Inka Nahkala Suolahden Urho 10,2

T13 pituus 1. Vilma Honkonen Suolahden Urho 4,05(+0.9)

                    2. Mette Jermoranta Muuramen Yritys 3,94(+0.4)

                    3. Noora Salmi Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,93(+0.2)

                    4. Jonna Ahola Kaipolan Vire 3,66(+0.5)

                    5. Inka Nahkala Suolahden Urho 3,49(+1.3)

T13 keihäs 1. Vilma Honkonen Suolahden Urho 27,62

                    2. Nelli Pajula Jyväskylän Kenttäurheilijat 26,19

                    3. Emmi Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 24,05

                    4. Mette Jermoranta Muuramen yritys 20,76

                    5. Inka Nahkala Suolahden Urho 15,50

T11 60m 1. Emma Vainio Suolahden Urho 9,1

                 2. Eevi Ylitalo Jyväskylän Kenttäurheilijat 9,5

                 3. Pirkko Järvikylä Jyväskylän Kenttäurheilijat 9,8

                 4. Venla Honkonen Suolahden Urho 9,8

                 5. Pihla Lähteelä Suolahden Urho 10,2

                 6. Selma Möller Suolahden Urho 10,3

T11 keihäs 1. Senja Norontaus Suolahden Urho 26,55

                    2. Pirkko Järvikylä Jyväskylän Kenttäurheilijat 25,53

                    3. Selma Möller Suolahden Urho 19,75

                    4. Pihla Lähteelä Suolahden Urho 10,84

T11 pituus 1. Eevi Ylitalo Jyväskylän Kenttäurheilijat 4,03

                    2. Emma Vainio Suolahden Urho 3,85

                    3. Pirkko Järvikylä Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,74

                    4. Senja Norontaus Suolahden Urho 3,66

                    5. Venla Honkonen Suolahden Urho 3,45

                    6. Selma Möller Suolahden Urho 3,33

                    7. Pihla Lähteelä Suolahden urho 2,62

T9 40m 1. Iitu Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 7,1

               2. Ella Vainio Suolahden Urho 7,4

               3. Petra Lähteelä Suolahden Urho 7,9

T9 pituus 1. Iitu Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 3,16

                  2. Ella Vainio Suolahden Urho 2,73

                  3. Petra Lähteelä Suolahden Urho 2,65