Viispiikkinen-cup 2. osakilpailu, Kivijärvi

20.6.2017

 Viispiikkinen-cup  2. osakilpailu, Kivijärvi 20.6.2017

50 osallistujaa, alussa sadetta, +12 astetta


P15  300m

1.  Ronimatti Muhonen KivijKi 46,2



P13  100m

1.  Otto Hautanen PylkYr 15,7

2.  Huuko Hertteli KivijKi 16,3

3.  Matias Viikilä SaarijPu 17,1

4.  Kristian Moreno PylkYr 19,1



P13 Pituus

1.  Otto Hautanen PylkYr 3,88

2.  Matias Viikilä SaarijPu 3,60

3.  Huuko Hertteli KivijKi 3,58

4.  Kristian Moreno PylkYr 2,73



P11 100m

1.  Niilopekka Muhonen KivijKi 16,0

2.  Oliver Hautanen Dallas   17,2

3.  Eetu Pigg KivijKi 17,2



P11 Pituus

1.  Niilopekka Muhonen KivijKi 3,75

2.  Eemeli Ruuti LempKi 3,38

3.  Eetu Pigg KivijKi 3,26

4.  Oliver Hautanen Dallas 3,12

5.  Ville Kotilainen KivijKi 2,40



P9  60m

1.  Eerik Ruuti LempKi 10,3

2.  Onni Laitinen KarstKi 10,8

     Konsta Kotilainen SaarijPu 10,8

4. Tomi Manninen KivijKi 12,0

    Reino Hautanen PylkYr 12,0

6.  Noel Riekko KarstKi 16,1



P9  Korkeus

1  Onni Laitinen KarstKi 105

2. Tomi Manninen KivijKi   75

3.  Noel Riekko KarstKi   75



P7 60m

1.  Eetu Villman KarstKi 12,4

2.  Onni Pigg KivijKi 12,5

3.  William Siminson KarstKi 15,2



P7 Korkeus

    Eetu Villman KarstKi NH

    William Siminson KarstKi NH 

     



P5 60m

1.  Roope Sarén KivijKi 15,1

2.  Aleksi Manninen KivijKi 15,3

3.  Roope Moreno PylkYr 16,9

4.  Einojussi Muhonen KivijKi 19,4

5.  Feeli Vilen KarstKi 23,2

6.  Sakari Moreno PylkYr 29,0

7.  Eino Jansson Vantaa 40,8



P5 Turbokeihäs

1.  Roope Sarén KivijKi 5,09

2.  Roope Moreno PylkYr 4,73

3.  Einojussi Muhonen KivijKi 4,60

4.  Aleksi Manninen KivijKi 4,05

5.  Feeli Vilen KarstKi 2,47



T13 100m

1.  Netta Kallio PylkYr 15,4

2.  Emilia Malinen PylkYr 15,8

3.  Nea Laine PylkYr 16,2

4.  Jenni Honkonen PylkYr 16,8

5.  Peppi Alapiha KarstKi 17,8 



T13 Keihäs

1.  Jenni Honkonen PylkYr 21,00

2.  Emilia Malinen PylkYr 18,70

3.  Peppi Alapiha KarstKi 17,45

4.  Netta Kallio PylkYr 16,25

5.  Nea Laine PylkYr 14,55

6.  Suvi Seppälä PylkYr 13,15



T11 100m

1.  Sofia Moreno PylkYr 15,8

2.  Iida Sironen PylkYr 16,7

3.  Mette Manninen KivijKi 20,1



T11 Keihäs

1.  Sofia Moreno PylkYr 20,68

2.  Mette Manninen KivijKi 11,67

3.  Iida Sironen PylkYr 11,08



T9 60m

1.  Meea Oikari KarstKi 10,7

2.  Vilma Järvinen KarstKi 11,2

3.  Pilvi Lavu KarstKi 11,3

4.  Melina Tenhonen KarstKi 12,4

5.  Hilda Viikilä SarijPu 13,1



T9 Korkeus

1.  Meea Oikari KarstKi 97

2.  Melina Tenhonen KarstKi 90

3.  Vilma Järvinen KarstKi 85

4.  Pilvi Lavu KarstKi 70





T7 60m

1.  Lotta-Stella Turpeinen KarstKi 12,0

2.  Ella Sarén KivijKi 12,8

3.  Neela Riekko KarstKi 13,8

4.  Neelia Oikari KarstKi 14,0

5.  Adofiia Vilen KarstkI 20,4



T7 Korkeus

1.  Lotta-Stella Turpeinen KarstKi 75

2.  Neelia Oikari KarstKi 75

     Ella Sarén KivijKi NH

 

T5 60m

1.  Elisabeth Siminson KarstrKi 14,5

 

T5 Turbokeihäs 

1.  Elisabeth Siminson KarstrKi 3,35